22 خرداد, 1401

کنار آمدن با شکست عشقی

کم نیستن افرادیکه با هزار امید و آرزو عاشق میشن و متاسفانه شکست عشقی رو تجربه می کنن.اگر شما هم از اون دسته افراد هستین قطعا کنار آمدن با شکست عشقی براتون سخته.این مقاله میتونه بهتون کمک کنه تا با خودتون به پذیرش برسین و از این دوره غمناک زندگی تون بسلامت گذر کنین.

کنار آمدن با شکست عشقی

کنار آمدن با شکست عشقی

هرچقدر هم که نصیحت کنیم باز هم کنار آمدن با شکست عشقی گاهی دشوار است اما باید بر آن غلبه کنیم تا بتوانیم به زندگی برگردیم و آینده بهتری را برای خودمان بسازیم.نکات زیر برای غلبه بر شکست عشقی موثر است:

واقعیت را بپذیرید

اولین چیزی که کنار آمدن با شکست عشقی را برای افراد سخت می کند این است که نمی خواهند قبول کنند این رابطه تمام شده است.کسی که تجربه شکست عشقی را نداشته باشد نمی تواند بفهمد که فرد چه احساسی دارد.از دست دادن عشق زخم و درد جسمی نیست یک احساس خلاء خسته کننده است که باعث می شود فرد فکر کند همه چیزش را از دست داده است.آنها هر لحظه امیدوارند که عشق رفته بازگردد و با مرور خاطرات گذشته از پذیرش واقعیت فرار می کنند.

این انکار باعث می شود روند بهبودی دیرتر آغاز گردد.پس قدم اول بپذیرید که عشقتان تمام شده و باید به زندگی عادی برگردید.

ببخش و فراموش کن

قبول داریم گفتن این حرفها راحت تر از انجام آن است.می دانیم که فراموش کردن کسی که دوستش داریم و اتفاقات خوب و بدی را کنارش تجربه کرده ایم چقدر سخت است اما راز شفای شما بخشش و فراموش کردن است.تا زمانیکه اشتباهات طرف مقابل را مرور کنید مرتبا به خود یادآوری می کنید که آن شخص زندگی شما را تباه کرده و این باعث می شود یک کینه بزرگ را با خود حمل کنید و هرگز طعم رهایی و بخشش را نچشید.

دست از سرزنش خودت بردار

احتمالا وقتی فردی را که دوست داشته اید از دست می دهید دائما خود را سرزنش می کنید.ای کاش بهتر رفتار می کردم، کاش آن حرفها را نمیزدم و … شروع به پیدا کردن ایرادات خود می کنید و از خود متنفر می شوید.چون افکار منفی به شما می گوید شما به اندازه کافی برای آن فرد تلاش نکردید.یا بالعکس شروع به سرزنش دیگران کرده و آنها را مقصر تمام شدن رابطه می دانید.این گفتگوهای ذهنی فقط فرایند بهبودی شما را سخت تر می کند.

کمی استراحت کنید

بهتر است بعد از پذیرش شکست عشقی کمی استراحت کنید.هرچیزی که حالتان را بهتر می کند.با دوستانتان بیرون بروید.سفر کنید.سرگرمی مورد علاقه تان را دنبال کنید.از آنجاییکه امتحان کردن چیزهای جدید به توجه و انرژی بیشتری نیاز دارد باعث می شود تمرکزتان از عشق قبلی برداشته شود.

شکست عشقی در مردان

شکست عشقی در مردان

شاید شنیده باشید که می گویند شکست عشقی در مردان سنگین تر است و یک مرد هیچوقت نمی تواند عشق اول و حقیقی اش را فراموش کند.نتایج یک مطالعه نشان داد مردان بیشتر از زنان از جنبه های خوب یک رابطه سود می برند و از این رو زمانی که رابطه آنها به نتیجه نرسد بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند.

اما انسانی که به درک درستی از زندگی رسیده باشد می داند که همه ی عشق ها تا ابد باقی نمی مانند و هر فردی باید شخصی که برایش بهترین است را کنار خودش داشته باشد.بنابراین اگر از مردی شنیدید که بعد از تو دیگر نه ازدواج می کنم نه دنبال عشق و عاشقی می روم خیلی جدی نگیرید.مسلما مردان بعد از شکست عشقی بخاطر شرایط عاطفی تصمیماتی می گیرند که بعدها آنرا فراموش می کنند.

البته تا حدی هم طبیعی است بلاخره شکست عشقی چیز ساده ای نیست و فرد بخاطر عدم تعادل هورمون های بدن و بهم ریختگی ذهن اقدامات و تصمیمات نادرستی را اتخاذ می کند اما با گذشت زمان و بهبودی همه چیز را فراموش کرده و به فکرهای آن زمانتان خواهید خندید.

شکست عشقی دختر

شکست عشقی دختر

جدایی های عاشقانه رایج ترین و آسیب زاترین اتفاقات زندگی دختران هستند.گاهی اوقات برگشتن از عشق، جدایی یا طرد شدن و شکست عشقی دختر واقعاً سخت است. با کمک یک مشاور جدایی، می توانید فرایند بهبودی تان را سریعتر کنید.

اگر دختر هستید و تازه از عشقتان جدا شده اید کارهای زیر را انجام دهید:

برای خودت وقت بگذار

هیچ احساسی را در خود نگه ندار حتی اگر حالت بهتر می شود جیغ بزن، گریه کن اما همه چیز را بیرون بریز و نگذار چیزی در دلت بماند.

با دوست نزدیکت حرف بزن

با دوستانی که از شما بدون قضاوت کردن حمایت می کنند حرف بزنید.معمولا وقتی با دوستان نزدیکمان صحبت می کنیم آرام می شویم.

سبک زندگی سالم داشته باشید

خوب غذا بخورید.ساعت خوابتان را تنظیم کنید.ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهید.شاید اولش سخت باشد اما خواب خوب به روند بهبودی شما کمک می کند.

اگر دنبال حالات مردان بعد از کات هستید به صفحه احساس پسرها بعد از جدایی سر بزنید

مشاوره شکست عشقی

مشاوره شکست عشقی

عشق یک احساس شگفت انگیز است که با انتظارات زیادی همراه است. عشق متقابل خیلی شیرین است اما اگر انتظاراتتان برآورده نشود باعث ناراحتی شما می شود.

رایج ترین انتظاراتی که افراد از شریک زندگی خود دارند شامل موارد زیر است:

شریک زندگی باید من را دوست داشته باشد

من را در اولویت خود قرار دهد

باید به نیازهای من حساس باشد

اما وقتی عشق شما متقابل نباشد، انتظارات شما برآورده نشود، همان عشقی که میدهید را از شریک زندگی خود پس نگیرید، واقعاً دردناک است و ممکن است فرد را به جایی برساند که بخواهد رابطه را ترک کند.

مشاوره شکست عشقی مناسب کسی است که خودش به تنهایی نمی تواند با شکست عشقی کنار بیاید.

برخی از افراد اصلا تعریف درستی از عشق ندارند و به همین خاطر مرتبا شکست عشقی می خورند.مشاوره عشقی به این افراد کمک می کند تا بتوانند عشق را از وابستگی و انتظارات بی جا تشخیص بدهند و در روابط خود بهتر عمل کنند.

اگر می خواهید با نگاه افراد به حس شان پی ببرید صفحه نگاه عاشقانه مراجعه نمایید.

روانپزشک شکست عشقی

وقتی فرد بر اثر شکست عشقی به مرحله ای میرسد که نمی تواند ذهنش را کنترل کند، دچار افسردگی، اضطراب، بی قراری و … می شود و هر روز بدتر و بدتر می گردد ممکن است به روانپزشک شکست عشقی نیاز داشته باشد.

توصیه ما این است که با راهکارهایی که در این مطلب ذکر کردیم به خودتان کمک کنید و زندگی خودتان را دوباره از سر بگیرید وگرنه یادآوری گذشته، مرور خاطرات و … نه تنها کمکی نمیکند بلکه بر غم واندوه شما اضافه کرده و باعث می شود هر روز گوشه گیر تر و افسرده تر شوید.

باید بپذیرید دنیا تمام نشده و قرار نیست همه ی کسانی که عاشق می شوند تا اخر عمر با آن فرد بمانند.دنیا قطعا ادم های بهتری را سر راهتان قرار می دهد پس تصمیم بگیرید و خودتان بدون قرص ودارو و با راه های طبیعی بدنبال درمان افسردگی شکست عشقی بروید.

 

دسته‌بندی نشده

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.