9 فروردین, 1400

مشاوره جنسی یا مشاور سکس

حتما دور و برتون، تو خانواده، فامیل و آشنا، زن و شوهرایی و دیدین که خیلی با هم خوبن، رفتار،گفتار، خونه و زندگی و همه چیشون بنظرتون عالی میاد و گاها ممکنه حسرتشو هم بخورین.اما هیچوقت نمیشه از روی ظاهر آدما چیزی رو قضاوت کرد.چه بسیار دیده شده زوج هایی که از همه نظر به هم میخورن و زندگی ایده آلی هم دارن ولی از سکس با همسرشون ناراضی هستن و دنبال مشاوره جنسی و زناشویی هستن تا بتونن رابطه جنسی بهتری با شریک زندگیشون داشته باشن.

جهت رزرو وقت برای مشاوره آنلاین و حضوری با سکس تراپ به صفحه روانشناس آنلاین مراجعه فرمایید

دیگه الان مثل قدیما نیست که زن و شوهر تا آخر عمرشون بسوزن بسازن و خجالت بکشن در مورد خواسته و ناخواسته های جنسیشون حرف بزنن.خداروشکر سن ازدواجم پایین نیست که بگیم دختر پسرا آگاهی ندارن.

امروزه مسائل و اختلالات جنسی هم مثل دیگر مشکلات قابل درمان است و روشهای موثر و کارآمدی برای رفع آن وجود دارد که می توانیم با مشاوره سکس و کمک گرفتن از یک سکس تراپیست خوب بسیاری از این معضلات را حل کنیم تا خدای نکرده شاهد انحرافات جنسی در بین زوجین نباشیم.

اگر هنوز مرددین که مشکل جنسیتون و بیان کنین و یا برای حلش از مشاور راهنمایی بگیرین مطالب این بخش و بخونین که به اهمیت این مساله پی ببرین.

مشاوره جنسی چیست؟

مشاوره جنسی نوعی از روان درمانی است که با گفتگو و ارائه تمرینات مناسب روانی-رفتاری، به بهبود کیفیت ارتباط جنسی بین زوجین کمک می‌کند.داشتن سکس با کیفیت و موفق می‌تواند به استحکام پیوند زناشویی کمک قابل توجهی کند.

درمشاوره جنسی یا سکس تراپی، اختلالات، مشکلات جنسی و حالت های روحی/روانی زوجین مورد بررسی قرار گرفته و مشاور، پس از ارزیابی و تشخیص مشکل، پلان درمان را می ریزد و در صورت نیاز از درمان های رفتاری و دارویی بهمراه ارجاع دادن افراد به روانشناس و روانپزشک کمک می‌گیرد.

مشاوره زناشویی

مشاوره زناشویی عامل موثر در پیشگیری از خیانت های زوجین

یکی از پایه های مهم رابطه زوجین، نیاز جنسی و سکس است. عدم رضایتمندی زن و شوهر از رابطه جنسی شان، می تواند یکی از عوامل تهدید آمیز زندگی مشترک باشد.به همین دلیل داشتن مشاوره زناشویی لازمه ی یک ازدواج موفق است.
جالبه بدانید که نارضایتی از ارتباط جنسی بین زوجین از عوامل مهم در مساله ی طلاق و فروپاشی بنیان خانواده است.

زوجینی که در سکس مشکل دارند در معرض تهدید جدی برای بروز و گسترش خیانت های زناشویی هستند و عدم پیگیری آنها می‌تواند منجر به مشکلات بغرنج تر در ابعاد دیگر زندگی مشترک گردد و متاسفانه زمینه را برای جدایی شان فراهم کند.

مشاوره جنسی ازدواج

مشاوره جنسی ازدواج

مشاوره جنسی ازدواج نوعی از مشاوره روانشناسی است که در آن به افرادی که قصد ازدواج دارند یا تازه وارد رابطه مشترک شده اند و یا حتی مدت ها از ازدواجشان می گذرد کمک می کنیم تا نگرانی ها و مشکلات جنسی شان را برطرف کنند.جالب است که هنوز خیلی از درمانگران در مشاوره قبل از ازدواج به بحث رابطه جنسی بین زوجین و اینکه آیا اصلا خانم و آقا از این نظر به هم میخورند یا نه نمیپردازند.

رابطه جنسی چیزی نیست که بخواهید در مورد آن ساکت بمانید و شرم و حیا را بهانه کنید.هر شخصی چه قبل از ازدواج چه در طول زندگی متاهلی حتما باید به دغدغه های رابطه جنسی خود بپردازد و مسائل را حل کند تا از بروز مشکلات جدی تر در رابطه جلوگیری شود.

یکی از نشانه های یک رابطه و ازدواج خوب داشتن رابطه جنسی منظم و سالم است که لذت بخش بوده و موجب شادی، سرحالی و سرزندگی و رابطه بهتر بین زوجین می شود پس لازم است که با مشاوره جنسی ازدواج تمام موانع رابطه جنسی تان را کنار بزنید و مهارت های برقراری رابطه جنسی را بیاموزید.

مسائل شرم  و خجالت در مورد رابطه جنسی باعث شده است که افراد بدنبال سکس تراپیست آنلاین باشند تا بتوانند راحت تر در مورد نیازها و مشکلات جنسی خود یا همسرشان صحبت کنند.در کلینیک روان آگاه همه ی کارهایی که در مشاوره جنسی ازدواج بصورت حضوری برای زوجین انجام می شود توسط تراپیست آنلاین صورت می گیرد و چنانچه تمایلی به مشاوره حضوی ندارید می توانید با سکس تراپیست خود بصورت آنلاین در تماس باشید.

 

هدف از مشاوره سکس چیست؟

هدف مشاوره سکس، کمک به زوجین برای حل چالش های روحی، عاطفی و جسمی بمنظور داشتن یک رابطه سکس رضایت‌بخش است. مشاوره زناشویی به درمان بسیاری از اختلالات جنسی شایع کمک می‌کند.

بر اساس پژوهش‌ها ۴۳ درصد از زن‌ها و ۳۱ درصد از مردان در طول زندگی مشترک درگیر یکسری مشکلات در عملکرد جنسی خود بوده اند. اگر در رابطه جنسی با شریک زندگی خود لذت کافی را تجربه نمی کنید یا اینکه بخاطر برخی از مشکلات جسمی دچار ترس و نگرانی در سکس هستید حتماً باید برای مشاوره جنسی به یک سکس تراپیست مراجعه کنید.

چه کسی می تواند مشاوره جنسی یا سکس تراپی انجام دهد؟

یک دکتر روانشناس خوب با طی کردن دوره های تکمیلی لازم در حوزه مشاوره سکس و با شناخت کامل از ساختار جنسی و جسمی انسان می‌تواند به عنوان یک مشاور جنسی به شما کمک کند. مشاور جنسی پس از ارزیابی و تشخیص مشکل، تمرینات، وظایف و توصیه های ضروری را به شما ارائه می دهد تا بتوانید ارتباط جنسی بهتر و با کیفیت تری با همسر خود برقرار کنید.

نقش مشاوره جنسی در تحولات دوران بلوغ و جوانی

هنگام شروع نوجوانی و دوره طوفان و فشار، تحولات هورمونی و جنسی در هر دختر و پسر ایجاد می شود که از یک طرف، خیلی از والدین به دلیل عدم صمیمیت یا حجب و حیا نمی توانند آموزش و مشاوره جنسی مناسب را به فرزندان خود ارائه دهند و همین موضوع باعث بروز بسیاری از مشکلات آتی در آنها می‌شود. و از طرف دیگر در نظام آموزشی رسمی هم شرایط آموزش جنسی مناسب فراهم نیست.

هر فردی پس از رسیدن به سن بلوغ باید نسبت به مسائل جنسی و تغییرات فیزیکی خود اطلاعات و شناخت کافی داشته باشد که این امر با رعایت حیا و حفظ چارچوب‌های مناسب در مشاوره جنسی انجام می شود.
والدین می توانند با مراجعه به مراکز مشاوره و کمک گرفتن از سکس تراپیست، اطلاعات و راهکارهای لازم را درحوزه مسائل جنسی برای فرزندان خود دریافت نموده و به آن ها انتقال دهند.

مشاوره سکس

ضرورت مشاوره زناشویی صوتی و آنلاین

وجود مشکلات جنسی در رابطه زناشویی باعث پایین آمدن کیفیت رابطه عاطفی بین زوجین می‌شود. بسیاری از زن و شوهرها به دلیل شرم و خجالت از مراجعه به یک مرکز مشاوره زناشویی امتناع می کنند و در این موارد مشاوره زناشویی صوتی می‌تواند برای حل مشکلات آنها راهگشا باشد.

خوشبختانه در برخی از سایت‌ها هم مشاوره زناشویی آنلاین انجام می‌شود و زوجین می توانند براحتی از خدمات آنها استفاده کنند.

مشاوره زناشویی رایگان

همانطور که در مقاله مشاوره ازدواج گفتیم هر فردی قبل از اینکه با زندگی مجردی خود خداحافظی کند و به دنیای متاهلی که با مسئولیت های زیادی هم همراه است پا بگذارد باید نسبت به ویژگی های شخصیتی و خواسته های خود، معیارهای ازدواج و …آگاهی داشته باشد.

یکی از موارد مهم در ازدواج مساله سکس است که باید قبل از ازدواج مورد بررسی قرار بگیرد تا ببینیم دختر و پسری که می خواهند تشکیل خانواده بدهند از نظر خصوصیات جنسی به هم می خورند یا خیر؟
از آنجاییکه مشاوره می‌تواند در بهبود کیفیت رابطه عاطفی جنسی زوجین و استحکام زندگی مشترک اثربخش باشد، یکسری مراکز امکان مشاوره زناشویی رایگان را برای مشاوره قبل از ازدواج فراهم کرده اند که خیلی می تواند مفید باشد.

مشاور جنسی چگونه عمل می کند؟

مشاور جنسی از طریق گفتگو با زوجین تجربه ها، نگرانی ها و احساسات آنها را بررسی می کند. مشاوره زناشویی نقش‌ حامی و آموزش دهنده دارد تا شما بتوانید روی مکانیسم های دفاعی تان برای بهبود عملکرد جنسی خود کار کنید و زندگی جنسی لذت بخشی را تجربه کنید.

در هر جلسه، درمانگر جنسی به شما کمک می‌کند تا با شناخت و پذیرش ترس و نگرانی ها و مدیریت بهتر هیجانات خود عملکرد جنسی قابل قبول تری از خود نشان دهید.
چنانچه به دلیل خجالت و کمرویی و یا دلایل شخصی دیگر امکان مراجعه حضوری به مراکز مشاوره خانواده را ندارید می توانید از خدمات غیر حضوری از قبیل مشاوره زناشویی آنلاین و صوتی استفاده کنید.

تابوی سکس

در فرهنگ کشور ایران بحث رابطه جنسی و سکس به عنوان یک تابو شناخته می شود و هیچ مرجع رسمی تا قبل از ازدواج اطلاعات درست و مفید در اختیار نوجوانان و جوانان قرار نمی دهد.اطلاعات افراد از دوره نوجوانی تحت تاثیر همسالان و شبکه های اجتماعی و اینترنت و منابع غیر رسمی به دست می آید که گاهاً این اطلاعات می تواند اعتبار و صحت لازم را نداشته باشد. به همین دلیل مراجعه به مراکز مشاوره جنسی و کمک گرفتن از متخصصان می‌تواند کمک شایان توجهی به افراد داشته باشد.

مشاوره جنسی

انواع اختلالات جنسی در خانم ها و آقایان

تعریف عمومی اختلال عملکرد جنسی، ناتوانی در داشتن یک رابطه جنسی رضایت بخش است که میتواند دلیل پزشکی یا روانی داشته باشد.

اختلالات جنسی دارای طیف گسترده ای می باشد.مشکلات زود انزالی و اختلال در نعوظ ، عدم ارگاسم، خود و دیگرآزاری جنسی، بچه بازی، بی میلی و پر میلی جنسی، مقاربت جنسی دردناک، خود ارضایی و فانتزی های آسیب‌رسان، برخی از مسائل و چالش های جنسی هستند که باید اصلاح شوند.

سلامت جنسی بخش مهمی از زندگی یک مرد و پایه و اساس رابطه بین زوجین است که به کیفیت زندگی کمک می کند.مشکلات جنسی در مردان بسیار شایع است که بیشتر انها قابل درمان می باشد.بنابراین خیلی مهم است که اقایان برای حل مشکلات جنسی به یک پزشک متخصص و یک سکس تراپ مراجعه کنند.همانطور که گفتیم اختلالات جنسی در مردان شامل کاهش میل جنسی ،اختلال نعوظ، انزال و ارگاسم می باشد.کاهش میل جنسی در آقایان می تواند به دلایل زیر باشد:

 • مصرف داروهای خاص مثل آنتی آندروژن ها
 • اعتیاد به الکل
 • افسردگی
 • خستگی
 • ترس از تحقیر شدن
 • اختلال بیزاری جنسی
 • کمبود تستوسترون
 • مشکلات هورمونی مثل پرکاری تیروئید

اختلال عملکرد جنسی یک نگرانی و مشکل مشترک برای بسیاری از خانم هاست. مشکل در تحریک شدن، ارگاسم و … که باعث می شود زنان از رابطه جنسی رضایت نداشته باشند.

علل فیزیکی که باعث بروز مشکلات در سکس برای خانم ها می شود عبارتند از:

 • دیابت
 • بیماری قلبی
 • بیماری های عصبی
 • بهم ریختگی هورمونی
 • یائسگی
 • بیماری های مزمن کلیوی
 • اعتیادبه الکل
 • سوء مصرف مواد مخدر
 • مصرف داروهای ضد افسردگی

ریشه اختلالات جنسی چیست؟

مشکلات جنسی هم مثل بسیاری دیگر از اختلالات و مشکلات روانی/جسمانی، علت مشخص و ثابتی ندارد. اما برخی عوامل می‌تواند در بروز آنها موثر باشد.

ریشه های فرهنگی:

در طی سالیان دراز شخصیت افراد تحت تاثیر فرهنگ قرار می گیرد و هیچ نوع آموزش مناسب و درستی به نوجوانان و جوانان داده نمی شود. بنابراین یکی از عوامل موثر در بروز اختلالات جنسی، ریشه های فرهنگی می باشد. در جوامع سنتی که ارضاء نیازهای جنسی تنها با ازدواج امکان پذیر است، افراد تنها از طریق سرکوب یا خود ارضایی می توانند خواسته های جنسی خود را برطرف کنند و این باعث بروز اختلالاتی همچون زود انزالی یا اعتیاد به خود ارضایی می شود.

مشغله های فکری:

وجود مشغله های فکری و دنیای پراسترس امروز باعث پایین آمدن کیفیت رابطه جنسی، بی میلی و عدم ارگاسم می شود.

بالا رفتن سن ازدواج: 

مشکلات اقتصادی و بالا رفتن سطح انتظارات و سن ازدواج باعث کاهش میزان ترشح هورمون های زن و مرد شده و اختلالاتی همچون نعوظ، زود انزالی، سرد مزاجی و عدم ارگاسم را ایجاد می کند.در سکس تراپی، افراد را از لحاظ فکری و ذهنی آماده می کنند تا بتوانند دوباره اوج لذت جنسی را در یک سکس موفق تجربه کنند.

تمام این موارد را عنوان کردیم تا شما را مجاب کنیم برای حل مسائل جنسی، کمک به داشتن جامعه ی سلامت و برای کاهش مشکلات جنسی، به مشاوره زناشویی و جنسی قبل ازدواج و در حین زندگی اهمیت بدهید و از آن غافل نشوید که ضامن داشتن یک زندگی شاد و موفق می باشد.

صمیمیت عاطفی

نقش صمیمیت عاطفی در داشتن سکس رضایت بخش

سکس تراپ ها متقدند که برای داشتن یک رابطه جنسی خوب و رضایتبخش باید صمیمیت عاطفی بین زوجین ایجاد شود.در زیر چند روش برای افزایش روابط احساسی بین زوجین را بیان می کنیم:

تمرین ارتباط تنفسی

همانطور که می دانید زندگی پرتلاطم و استرس آور امروزی گاها موجب کاهش صمیمیت بین زوجین می شود.اما شما با انجام کارهای آرامش بخش می توانید ارتباطتان را تقویت کنید.این راهکار عاشقانه را انجام دهید.روبروی همسرتان بنشینید و پیشانی خود را به پیشانی او بچسبانید.چشمان خود را ببندید و تا جایی که می توانید نفس های آرام و عمیق بکشید.تا جاییکه اینکار برایتان لذتبخش است آنرا انجام دهید.بعد از چندبار تکرار احساس می کنید از نظر فیزیکی با شریکتان همسو شده اید.تعجب نکنید که بعد انجام این تکنیک در حال بوسیدن یکدیگر باشید.

در چشمان هم خیره شوید

صمیمیت عاطفی راه را به روی صمیمیت جنسی باز می کند.تمرین دیگری که معرفی می کنیم خیره شدن در چشمان شریک زندگی تان است.چشمها قدرت فوق العاده ای دارند.روانشناسان توصیه می کنند که چندین بار در هفته به مدت ۵ دقیقه روبروی همسر خود بنشید و در چشمهای هم زل بزنید.اینکار تاثیر عمیقی بر احساس شما نسبت به همدیگر دارد.یک ضرب المثل قدیمی است که می گوید چشمها پنجره ای به روح هستند.حتی اگر از هم دلخور باشید با نگاه کردن به چشمان همدیگر کم کم آرام و صمیمی تر خواهید شد و حل مشکلات آسانتر می شود.

۱۵ دقیقه مهر و محبت

یک شبه نمی توانید یک رابطه جنسی را از نو بسازید اما می توانید با اقدامات کوچک وپیوسته کاری کنید که شانس شما برای داشتن یک رابطه خوب و ایده ال بالاتر برود.این تمرین ۱۵ دقیقه ای شما را به لمس یکدیگر دعوت می کند.کنار هم بنشینید به یک جهت نگاه کنید.همسرتان را بصورت نرم و ملایم نوازش کنید.ماساژ دهید.موهایش را برس بکشید و …. اینکارها باعث ایجاد احساس خوب در هردو طرف می گردد.

سکس تراپی, مشاوره آنلاین
8 Comments
 1. سلام . چطور از خود ارضایی دست برداریم و میل جنسی مان به شدت کاهش یابد .

 2. سلام قرص فلوکستین ۱۰وفیناسترایدبرای ترک خودارضایی وکاهش میل جنسی خوب‌ است؟

  • مشاور سایت روان آگاه 11 آذر, 1400 در 10:38 ق.ظ پاسخ

   درود بر شما دوست عزیز.
   لطفا سرخود دارو مصرف نکنید و به روانپزشک و همزمان سکس تراپ مراجعه کنید

 3. سلام خسته نباشید من حدود یکساله ازدواج کردم گرم مزاج هستم اما زمان رابطه خودمو محکم میگیرم و عضلات پاهام و….سفت میشن باید چیکار کنم

  • مشاور سایت روان آگاه 4 بهمن, 1400 در 4:47 ب.ظ پاسخ

   با سلام
   باید علتش بررسی بشه.شاید پس ذهن شما چیزی هست که شما رو اذیت می کنه و این اتفاق ناخوداگاه پیش میاد.به هرحال باید سکس تراپ شما رو ببینه و اطلاعات بیشتری در اختیارش بگذارین تا علت معلوم بشه.

 4. سلام من مجردم بیست چهارسالمه میل جنسی وشهوت زندگیم را مختل کرده خیلی عذاب میکشم

 5. سلام من متهل هستم و بسیار هات.فقط و فقط رو همسرم کراش دارم.وتغریبن سه سال هست هر شب…ایشون خیلی اذیت میشن چی کار کنیم

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.