21 اسفند, 1400

در چه سنی دوست دختر داشته باشیم

همه ی ما می دانیم که پدر مادر بودن یکی از سخت ترین کارهای روی زمین است. طبیعی است که در مورد زمان شروع قرار گذاشتن فرزندانتان با جنس مخالف نگران باشید. مسلما شما بعنوان یک والد باید بدانید آیا فرزندانتان به اندازه کافی بالغ شده اند تا دوست دختر یا دوست پسر داشته باشند یا خیر؟اصلا در چه سنی دوست دختر داشته باشیم و خیلی سوالات دیگر که در این نوشته به آن پاسخ خواهیم داد.

درچه سنی دوست دختر داشته باشیم

در چه سنی دوست دختر داشته باشیم یا دوست پسر؟

در چه سنی دوست دختر داشته باشیم سوال خیلی از پسرهاست ، تحقیقات آکادمی اطفال آمریکا می گوید که میانگین سنی قرار ملاقات برای دختران ۱۲ و نیم سال و برای پسران ۱۳ و نیم سال است. اگرچه این سن خیلی کم به نظر میرسد، اما در واقع نوجوانان در این سن شروع به کنجکاوی می کنند.

بر اساس مطالعات انجام شده توسط مجله نوجوانان، کودکانی که در سنین ۱۱ تا ۱۳ سالگی شروع به معاشرت با جنس مخالف می کنند ممکن است نسبت به همسالان خود دارای مشکلات تحصیلی و رفتاری بیشتری باشند.

مهمترین مساله این است که شما بعنوان یک فرزند موظف هستید در مورد احساسات و خواسته های خود با پدرمادر صحبت کنید.راحت حرفتان را بیان کنید.اگر تمایل به برقراری رابطه با جنس مخالف دارید بهتر است اول این را به والدین اطلاع دهید و از راهنمایی های آنها استفاده کنید.

در نظر داشته باشید که ایجاد ارتباط زود هنگام با جنس مخالف به شما آسیب هایی خواهد زد که ممکن است جبران ناپذیر باشد.اما اگر روابط خود را در چهارچوب خانه و خانواده و با نظارت والدین داشته باشید می توانید شناخت بهتری نسبت به دخترها و پسرها بدست بیاورید.

البته صحبت ما ارتباطات سطحی است نه روابط و قرارهای عاشقانه. به عنوان یک قاعده کلی، بهتر است که نوجوانان تا ۱۶-۱۷ سالگی به قرارهای گروهی بپردازند و سراغ پیدا کردن دوست دختر و دوست پسر بصورت انفرادی نروند.

اگر نگران نوجوان خود و شیوه مدیریت رفتارش هستید حتما مقاله تربیت فرزند از نظر روانشناسی را مطالعه نمایید.

برخورد با نوجوانی که دوست دختر دارد

در درجه اول شما به عنوان والدین باید در خصوص نوع برخورد با نوجوانی که دوست دختر یا دوست پسر دارد را بدانید. با فرزند خود در مورد قرار ملاقات صحبت کنید، اجازه ندهید موضوع دوستی با جنس دیگر تابو یا ممنوع باشد. در این خصوص شفاف باشید، برایشان قانون بگذارید، و دستورالعمل هایی را تنظیم کنید که قابل قبول و مناسب باشد.افراط  تفریط نکنید.

تا زمانی که متوجه علائم هشداردهنده و رفتارهای ناسالم در فرزندتان نشده اید، به طور کلی چیزی برای نگرانی وجود ندارد. هویت نوجوانان در این بازه زمانی در حال شکل گیری است و آنها ممکن است بخواهند چیزهای مختلفی را امتحان کنند.

در چه سنی دوست پسر داشته باشیم

چه سنی برای ارتباط فرزندان با جنس مخالف مناسب است؟

باید سطح بلوغ فرزندتان را در نظر بگیرید. برخی از نوجوانان ممکن است آنقدر بالغ و مسئولیت پذیر باشند که بتوانند زودتر با جنس مخالف دوست شوند در حالی که شاید برخی دیگر به زمان بیشتری نیاز داشته باشند و حتی تا ۲۰ سالگی نتوانند ارتباط برقرار کنند.

هر کودکی در یک سنی به جنس مخالف علاقه مند می شود. برخی از بچه ها ممکن است از سن ۱۰ سالگی در جمع خانواده حرفهایی در این خصوص بزنند و شروع به ابراز علاقه به داشتن دوست پسر یا دوست دختر کنند.

در بیشتر موارد، معنای “دوست داشتن” آن چیزی نیست که بچه ها فکر می کنند. علاوه بر این، علایق عاشقانه آنها به احتمال زیاد خیلی دوام نمی آورد ، زیرا آنها متوجه می شوند که چه چیزی را دوست دارند و چه چیزی را دوست ندارند.

شروع رابطه

بیشتر نوجوانان به جای اینکه به صورت فردی با هم جفت شوند، به قرار گروهی می پردازند، به این معنی که به صورت گروهی به سینما، مرکز خرید، پارک،  یا مکان های مشابه دیگر می روند.

قرارهای گروهی باعث می شود که بچه ها با دوستانی از هردو جنس به روشی امن و بدون فشار یا ناهنجاری ارتباط برقرار کنند.

اگر قصد دارید به بچه هایتان اجازه دهید که در قرارهای گروهی شرکت کنند، باید انتظارات و خواسته های خود را با آنها بصورت واضح در میان بگذارید. در مورد رفتار مناسب در بیرون از خانواده و جمع دوستان، مکان هایی که مجاز به رفتن هستند، زمانی که باید در خانه باشند و … صحبت کنید.

برخی از والدین ترجیح می دهند که یکی از پدر مادرها به نمایندگی از بقیه در قرار های گروهی بچه ها حضور داشته باشد.حتی بعضی از والدین دوست دارند خودشان کنار فرزندشان باشند.البته اینکار خیلی صحیح نیست چرا که احساس عدم اطمینان، نا امنی و … را به فرزند منتقل می کند و باعث می شود فرزند جلوی سایر دوستانش خجالت زده شود.

همچنین باید در نظر داشته باشید که با والدین سایر بچه‌هایی که فرزندتان با آنها وقت می‌گذراند ملاقات کنید، به خصوص اگر قرارهای گروهی در انه برگزار می شود نه در مکان های عمومی.

عشق در نوجوانی

عشق در نوجوانی

عشق در نوجوانی یک تحول عاطفی بزرگ برای هر فردی است.در این سن نوجوانان سخت تر می توانند احساساتشان را مدیریت کنند.بدن و مغز نوجوان با سرعت زیادی به سمت بالغ شدن می رود.ظاهر بچه ها از کودکی به بزرگسالی تغییر کرده و خصوصیات جنسی ثانویه در آنها ایجاد می گردد.هورمونهای زنانه و مردانه در بدن دختر و پسر افزایش می یابد و نوجوانان ممکن است از جنسی شدن بدنشان احساس خجالت کنند.همچنین مغز آنها به مانند یک کار در حال پیشرفت توصیف شده که در آن برخی از نواحی سریع تر از سایر قسمت ها به بلوغ می رسد که همین منجر به عدم تطابق بین رشد فیزیکی، عاطفی و شناختی میگردد.

عشق نوجوانان با تجربه ای همه جانبه از عاشق شدن آغاز می گردد.وقتی عاشق شده اید نمی توانید غذا بخورید، بخوابید و به هیچ کس و هیچ چیز دیگری غیر از معشوقتان فکر کنید.نوجوانان عاشق ۲۴ ساعت شبانه روز را با هم وقت می گذرانند زیرا فکر می کنند اگر دائم با هم ارتباط نگیرند یعنی همدیگر را دوست ندارند.

دوستی در این دوران به نوجوانان اعتماد به نفس می دهد. در طول این دوره، فرزند شما تغییرات زیادی را تجربه می کند. بغیر از بلوغ آنها علایق جدیدی پیدا کنند، سبک لباس پوشیدن خود را عوض می کنند و با افراد جدید دوست می شوند.

مشاوره عشق نوجوانی

همانطور که گفتیم اگر خانواده ها بستر مناسبی برای نوجوانان فراهم کنند تا آنها بتوانند آزادانه در خصوص مسائل مختلف سخن بگویند، مشورت بگیرند و … نوجوانان به خوبی این مراحل حساس را پشت سر می گذارند و با آگاهی وارد رابطه می شوند تا نه به خودشان نه به فرد مقابل اسیبی نرسد.

اما اگر فکر می کنید که با اینکار نوجوانان حد و مرزها را از بین می برند یا به قول معروف رویشان باز می شود یا اینکه اصلا دوست ندارید که در خصوص عشق وعاشقی در نوجوانی یا تغییرات جسمی و جنسی با آنها حرف بزنید مشاوره عشق نوجوانی می تواند به شما و فرزندانتان کمک کند.

 

مشاوره ازدواج
5 Comments
  1. آقا من تو ۱۵ سالگی gf دارم و کسی هم نمیدونه ایا این ۱۵ سالگی خوبه؟

    • نه دوست من، اصلا خوب نیست. ممکن است شما را به بیراهه بکشد و دچار اختلالات و بروز انحرافاتی در مسیر ها و سطح تفکر اگزیستانسیالیسم و رئالیسم شما شود که در نتیجه در آینده شما را به طور حتم با بحران جدی برنامه‌ریزی، تصمیم‌گیری و تفکر مواجه خواهد کرد.

  2. منم از چهار سالگی یه دختر واسم فشار آورده الان هم چهارده سالمه هنوز داره واسم پیام میفرسته

  3. من روم نمیشه بگم به پدر مادرم از دور پسرهه رو تما شا

  4. من سرم تو لاک خودمه خودم پسرم با پسر ها هم به زور دوست میشم

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.