11 اردیبهشت, 1401

تعداد دفعات نزدیکی با همسر در روز

متاسفانه امروزه اکثر زوجین بر سر میزان رابطه جنسی با هم به مشکل می خورند.اغلب یکی از طرفین تمایل بیشتری به سکس دارد.این مساله باعث شده تا متاهلین بخواهند از حد مجاز تعداد دفعات نزدیکی با همسر در روز اطلاع پیدا کنند.

اگر شما هم همچین مشکلی را با همسرتان دارید مقاله زیر را مطالعه کنید.

تعداد دفعات نزدیکی با همسر در روز

تعداد دفعات نزدیکی با همسر در روز

تمام زوجینی که سر مسائل جنسی با همدیگر به مشکل می خورند دوست دارند بدانند تعداد دفعات نزدیکی با همسر در روز چند بار باید باشد؟

داشتن رابطه جنسی هر روز ، چند بار در روز یا چند روز یکبار، کاملا طبیعی است. هیچ مقدار مشخصی که بیان کننده طبیعی بودن رابطه جنسی باشد وجود ندارد چراکه تمایلات جنسی هر کسی متفاوت است و تا زمانیکه چند بار سکس در روز برای طرفین مشکل ایجاد نکند و برایشان لذت بخش باشد همه چیز نرمال تلقی می گردد.

تنها زمانی میتوانیم بگوییم که رابطه جنسی هر روزه خوب نیست که یکی از شرکا تمایلی به سکس نداشته باشد یا اینکه رابطه جنسی هر روزه باعث اختلال در فعالیت های روزانه مثل کار، تربیت کودکان و یا منجر به بروز مشکلات جسمی و روانی او گردد.

میزان رابطه جنسی باید طوری باشد که زن و شوهر احساس رضایت داشته باشند.پس همه چیز به طرفین برمی گردد.

هرروز سکس کردن به این معنی است که شما بیشتر از یک بزرگسال معمولی رابطه جنسی دارید اما تا زمانی که هر دو طرف از آن لذت ببرند،  ابدا به معنی این نیست که شما غیرعادی و عجیب و غریب هستید یا  اینکه کار اشتباهی انجام می دهید.

تعداد رابطه زناشویی در هفته

تعداد رابطه زناشویی در هفته

عوامل متعددی بر تعداد رابطه زناشویی در هفته تاثیر می گذارد. میل جنسی زن و شوهر، میزان استرسی که روزانه تجربه می کنند، بیماری، تغییرات خلقی یا سایر تغییرات زندگی از جمله تغییر شغل، مهاجرت و … همه و همه می تواند باعث کم یا زیاد شدن سکس در هفته بشود.

گاهی اوقات زوجین در مراحل ابتدایی ازدواج، دوران عقد، ماه عسل و … هستند یا قصد بچه دار شدن دارند و ممکن است ۳ تا ۴ بار در روز یا هفته هم رابطه جنسی برقرار کنند.

تعداد رابطه زناشویی در هفته بطور متوسط ۲ تا ۳ بار می باشد که بسته به سن، وضعیت هورمون ها، میزان صمیمیت در رابطه، علاقه و …. تغییر می کند.

ممکن است زوجین یک هفته تمایل بیشتری به سکس داشته باشند اما یک زمان هم اصلا علاقه ای به بیش از یکبار رابطه نشان ندهند.

اما اگر این بی علاقگی طولانی شود آنوقت است که باید برای حل مشکل و رسیدن به یک تناسب در رابطه جنسی به سکس تراپ مراجعه نمایید.

در هفته چند بار نزدیکی کنیم؟

در هفته چند بار نزدیکی کنیم؟

با توجه به اینکه تحقیقات ثابت کرده است که رابطه جنسی منظم باعث کاهش استرس و بهبود خلق و خوی زوجین می شود در هفته چند بار نزدیکی کنیم؟

زندگی جنسی سالم می تواند پیوند بین شما و شریک زندگی تان را تقویت و به صمیمیت و پایداری رابطه کمک کند.

البته این به این معنا نیست که افرادیکه بیشتر رابطه جنسی دارند زندگی سالمتر  و آنهاییکه سکس کمتر دارند زندگی ناسالمی دارند. رابطه جنسی تنها یکی از عوامل متعددی است که می تواند بر سلامتی زوجین، بهبود رابطه، شادی و عشق تأثیر بگذارد.

سن یکی از عواملی است که باعث کاهش یا افزایش میل جنسی می شود چراکه با افزایش سن سطح هورمون های جنسی افراد تغییر می کند.

کارشناسان می گویند حداقل رابطه جنسی، یکبار در هفته است.افراد ۴۰ و ۵۰ ساله همین مقدار پایه را ترجیح می دهند در حالی که برای افراد ۲۰ تا ۳۰ ساله به طور متوسط دو بار در هفته مناسب است.

با این حال روانشناسان معروف هشدار می دهند که زوج ها نباید ذهنشان را درگیر این آمار و ارقام بکنند زیرا زوج‌هایی هستند که رابطه جنسی کم، زیاد(۱۲ تا ۱۴ بار در هفته) و یا اصلا هرهفته رابطه جنسی ندارند.بنابراین نباید خودتان را با این آمارها مقایسه کنید.مهمترین مساله رضایت جنسی است که در برخی از زوجین با یکبار در هفته ، دو هفته یکبار و در بعضیها با یک بار در روز و …حاصل می شود.

عوارض نزدیکی زیاد برای زنان

عوارض نزدیکی زیاد برای زنان

 • یکی از عوارض نزدیکی زیاد برای زنان افزایش خطر عفونت مثانه و واژن است. مایعات بدن می تواند سطح pH طبیعی واژن شما را از بین ببرد و شما را مستعد عفونت کند. برای جلوگیری از عفونت، مثانه خود را بلافاصله پس از مقاربت خالی کنید، مایعات زیادی بنوشید و همیشه قبل و بعد از رابطه جنسی از حمام استفاده کنید تا به سلامت واژن خود کمک کنید.
 • هر چه در مدت زمان کوتاهی رابطه جنسی بیشتری داشته باشید، بدن شما قادر به تولید رطوبت طبیعی کمتری است .
 • رابطه جنسی بیش از حد در زنان می تواند باعث تحریک، پوسته شدن یا بثورات پوستی در قسمت خارجی اطراف فرج(اکسکوریشن واژن) شود و لابیای شما را متورم کند. این وضعیت منجر به سوزش ادرار یا مشکل در راه رفتن خانم ها می شود.برای جلوگیری از این امر، میزان رابطه جنسی را کاهش دهید و رابطه جنسی خشن را کنار بگذارید.
 • خستگی و فرسودگی مساله دیگری است که به خاطر سکس زیاد در زنان وجود دارد و باعث بروز اختلال و مشکل در زندگی روزمره زنان می شود.
 • درد در پایین کمر که در اثر سکس زیاد و همچنین تایم طولانی دخول اتفاق می افتد و باعث کشیدکی عضلات و رباط ها می شود.پوزیشن های نامناسب هم در بروز چنین مشکلی برای خانم ها نقش دارند.

یکی از عوامل مهم طلاق و قهر زوجین رابطه جنسی است اما گاهی اوقات هم کار به پیشمانی میکشد ، برای پی بردن به نشانه های بازگشت همسر به مقاله نشانه های پشیمانی مردان سر بزنید.

عوارض نزدیکی زیاد برای مردان

عوارض نزدیکی زیاد برای مردان بیشتر به درد آلت تناسلی و مشکل در ادرار کردن پس از انزال بر میگردد.

عوارض دیگری چون کم آبی بدن، کمردرد، کبودی ، آسیب عصب ها، کشیدگی عضلات، افزایش خستگی بدن، شکستگی آلت و افزایش حمله قلبی برای کسانی که مشکلات قلبی دارند هم برای مردان گزارش شده است.

تحقیقات می گوید رابطه جنسی یک ورزش سنگین است که معادل ۳۰ دقیقه دویدن می باشد بنابراین داشتن رابطه جنسی مکرر بدون دریافت آب کافی منجر به کم آبی و خستگی بدن می شود.

همچنین مشخص شد که رابطه جنسی بیش از حد بخاطر فشار زیاد و مداوم منجر به کمردرد در مردان و انزال طولانی مدت به دلیل کاهش سطح مایع منی می شود.

بنابراین، زیاده‌روی در رابطه جنسی، تمام انرژی مردان را تخلیه می‌کند و به همین خاطر آنها در بیشتر مواقع احساس خستگی می‌کنند.

عوارض رابطه جنسی زیاد

بطور کلی عوارض رابطه جنسی زیاد می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • بیماری های مقاربتی (STD)
 • بارداری ناخواسته
 • عفونت های دستگاه ادراری (UTIs)
 • چروکیدگی، درد، بی حسی، ناراحتی های پوستی
 • فرسودگی

مراحل نزدیک شدن به همسر

مراحل نزدیک شدن به همسر

چالش اصلی زوجینی که تازه با هم ازدواج کرده اند این است که نمی دانند چطور رابطه جنسی برقرار کنند و میپرسند مراحل نزدیک شدن به همسر چیست؟

اولین چیزی که در بحث شروع رابطه جنسی یا صمیمیت فیزیکی باید بدانید این است که هردو طرف باید برای مشارکت جنسی رضایت داشته باشند.مسلما ممکن است دو نفر علاقه های جنسی یا نحوه آمادگی شان متفاوت باشد.شاید یکی از طرفین خسته باشد و در ان لحظه تمایلی به برقراری سکس نداشته باشد.

مهم این است که هردونفر به این مساله احترام بگذارید و رابطه را به زمان مناسب تری موکول کنید.یا اینکه انقدر ماهر باشید که با شیطنت و بازیگوشی همسرتان را تحریک کرده و به رابطه متمایل تر کنید.

تاکید میکنم که لازم نیست از همدیگر سوال کنید که الان رابطه جنسی می خواهی یا نه.شما با نوازش موهای خانم شروع کنید با بوسیدن پیشانی، با لمس های ظریف و ارام.حتی ماساژ گردنشان می تواند شروع خوبی باشد تا بفهمید آیا همسرتان پذیرای سکس هست یا نه؟ اگر سعی داشت فرار کند یا اینکه گفت خسته م، یا یک جورهای طفره رفت یعنی میل ۱۰۰ درصد برای سکس ندارد.اما اگر چراغ سبز نشان داد به کارتان ادامه دهید.بروید سراغ لمس بدن، بوسیدن های پی در پی و ارام ارام روی تمام قسمت های بدن.عشق بازی کنید تا زن هم مشارکت کند و آماده برقراری یک رابطه دلنشین شود.فرایند اماده شدن در برخی از زن ها طولانی و در بعضی ها کوتاه تر است و به آن باید دقت کنید.سریع نروید سراغ دخول.چون با اینکار نه تنها از نظر فیزیکی بلکه از لحاظ روحی به خانم آسیب می زنید و علاقه آنها را برای رابطه های بعدی از بین می برید.

 

 

سکس تراپی
One Comment
 1. خوب وعالی مطالب بهتری ارائه دادین ممنون

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.