18 شهریور, 1400

عواقب بی توجهی مرد به زن

زن ها روحیه حساس و لطیفی دارند و اگر به آنها بی توجهی شود عکس العمل های متفاوتی را از خود بروز می دهند.خطرناکترین عواقب بی توجهی مرد به زن ممکن است جدایی یا خیانت باشد.

اگر حس می کنید که اخیرا رفتار همسرتان با شما عوض شده یا مدام از شما شکایت می کند حتما مدتی هست که او را نادیده می گیرید.در این مقاله شما را با نشانه هایی آشنا می کنیم که از بی توجهی شما نسبت به خانومتان خبر می دهد.

بی توجهی در رابطه به چه معناست؟

زمانیکه یک یا هردو زوجین فکر می کنند شریکشان همیشه هست و هیچ تلاشی برای بهبود و نگهداری رابطه نمی کنند بی توجهی یا غفلت در رابطه اتفاق میفتد.
در چنین مواردی فرد برای رابطه و همسرش وقت نمی گذارد و تمایلی به تقویت کردن رابطه ندارد.
مثلا زمانی همسر شما احساس نادیده گرفته شدن می کند که شما تعطیلات آخر هفته را با دوستانتان مشغول تنیس، گلف و … هستید اما وقت نمی گذارید که یک شب با همسرتان بیرون بروید.
زنی که مورد بی توجهی همسرش قرار میگیرد، اینطور برداشت می کند که شوهرش دیگر به او علاقه ندارد.

عواقب بی توجهی مرد به زن

عواقب بی توجهی مرد به زن

عواقب بی توجهی مرد به زن از اینجا شروع می شود که در ابتدا زن احساس می کند نادیده گرفته می شود، فکر می کند دیگر برای همسرش اهمیتی ندارد، دچار افسردگی و ناامیدی شده و احساس غم و اندوه می کند.

به مرور زن احساس میکند تنهاست و کسی را ندارد.نمی داند که حرف دلش را با چه کسی در میان بگذارد چراکه مرد، توجهی به احساسات او ندارد.کار به جایی میرسد که زن دوست ندارد در جایی حضور پیدا کند.برای مهمانی ها و دورهمی ها بهانه می آورد.

متاسفانه بعد از مدتی، ممکن است زن بخاطر کمبودهایش کشش احساسی به مرد دیگری پیدا کند، و بخاطر این حس خودش را سرزنش کند.

او فکر میکند که دیگر برای همسرش جذاب و خواستنی نیست و تحمل همچین حسی برای یک زن بسیار دردناک و سخت است.

در نهایت بدترین عواقب بی توجهی مرد به زن اتفاق خواهد افتاد که چیزی نیست جز اینکه زن ترجیح می دهد از همسرش جدا شود و رابطه را بطور کل پایان دهد.

برای شناخت بهتر خانم ها حتما مقاله روانشناسی زنان را مطالعه نمایید

۱۳ نشانه ای که به مردان هشدار می دهد به همسرشان بی توجهی می کنند

زن ها وقتی احساس می کنند مورد غفلت و بی توجهی قرار گرفته اند یکسری رفتارها و نشانه هایی را بروز می دهند که نشاندهنده احساس تنهایی و ناراحتی آنهاست.

آقایان مراقب این ۱۳ علامت زیر باشید که نشان می دهد همسر شما احساس می کند به او بی توجهی می کنید:

نشانه بی توجهی مرد به زن

وقتی در مورد احساساتش حرف می زند گریه اش می گیرد

یکی از نشانه های کلیدی غفلت و بی توجهی شما به زنتان زمانی اتفاق میفتد که همسرتان موقع بحث در مورد مسائل مختلف زندگی شروع به گریه می کند.

وقتی زن در مورد اینکه به او بی توجهی می کنید حرف می زند و اشک می ریزد یعنی خیلی به او بی توجهی کرده اید و کار را بجایی رسانده اید که او از شما گدایی محبت و عشق کند.

حرف های خصوصی تان را با شریکتان در میان نمی گذارید

اگر متوجه شده اید که دیگر جزئیات خصوصی خودتان را به همسر یا شریکتان نمی گویید این احتمال هست که زن احساس کند مورد غفلت قرار می گیرد.وقتی دو نفر به هم متعهد هستند با هم ارتباط نزدیک دارند، افکار، احساسات، امیدها و رویاهایشان را با هم به اشتراک می گذارند.اگر هیچ کدام از این موارد را با همسرتان در میان نمی گذارید وضع رابطه خوب نیست و این یک پرچم و هشدار قرمز برای شماست.

زن از ظاهر خودش ایراد می گیرد

وقتی زن حس کند مورد بی توجهی همسرش قرار می گیرد، احتمالا قیافه خودش را مقصر این مساله می داند.اگر از همسرتان تعریف نکرده باشید فکر می کند که زیبا و جذاب نیست و به همین خاطر از خودش ایراد می گیرد.سراغ عمل های جراحی می رود، مرتب رنگ موهایش را عوض می کند، به فکر کاهش وزن میفتد و …

زندگی جنسی شما مختل شده

زمانیکه زن احساس کند نادیده گرفته می شود به لحاظ احساسی آسیب می بیند و تمایلی به برقراری رابطه جنسی نشان نمی دهد چراکه حس می کند خواستنی نیست.وقتی کیفیت رابطه پایین می آید، ارتباطات و صمیمیت بین زوجین کم شده و رابطه جنسی در حاشیه قرار میگیرد.حتی اگر سکس هم باشد رضایت جنسی حاصل نمی شود.

شما دیگر اولویت همسرتان نیستید

وقتی زن احساس طرد شدگی کند کم کم از شما دور می شود و دیگر شما اولویتش نخواهید بود.زن در چنین مواقعی سراغ سرگرمی های جدید می رود و وقتش را صرف شما نمی کند.
در نظر داشته باشید که همین زن در حالت عادی و وقتی که نیازهایش برطرف شود بسیار متعهد است و به شما اهمیت میدهد.

متوجه شده اید که مدت هاست از او تشکر نکرده اید

اگر آخرین باری که از همسرتان قدردانی کرده اید یا برای او هدیه خریده اید یا او را برای شام بیرون برده اید را بخاطر نمی آورید احتمالا همسرتان متوجه غفلت شما شده و مدام تلاش میکند تا شما را خوشحال کند.از اینکه از او سپاس گذاری نمی کنید تعجب میکند و فکرهای منفی سراغش می آید.

عواقب بی توجهی مرد به زن

زن از اینکه با او وقت نمی گذرانید شاکی است

احتمال زیاد زمانیکه به همسرتان بی توجهی می کنید صدای او در می اید و مدام از شما شکایت می کند که شما دوست ندارید با او وقت بگذرانید.

زن فقط برای بهبود رابطه تلاش می کند

اگر شریکتان همیشه برای بیرون رفتن و … برنامه می ریزد، هدف تعیین می کند و وقت خود را بخاطر رابطه قربانی می کند احتمالا احساس میکند که به او بی توجهی می کنید.

زن همیشه غمگین است

یکی دیگر از عواقب بی توجهی مرد به زن این است که او همیشه ناراحت و غمگین بنظر میر سد.روحیه اش حساس شده ، گریه کرده و مرتب عصبانی می شود.

دیگر با شما بحث و جدل نمی کند

اختلاف نظر در هر رابطه ای هست و زوجین برای حل آن با هم بحث می کنند اما اگر دیدید که زن دیگر برای اختلافات با شما بحث نمی کند یعنی رابطه برایش اهمیت ندارد چراکه شما برای او و رابطه اهمیت قائل نشده اید.این اتفاق زمانی می افتد که به مدت طولانی همسرتان را نادیده گرفته اید.

بدترین عواقب بی توجهی مرد به زن این است که زن بعد از تلاش های مداوم و بی نتیجه برای جلب محبت شما شروع به دور شدن می کند و در نهایت ممکن است توجه مرد دیگری را جلب کرده و انچه را که از شما دریافت نمی کند از مرد دیگری بگیرد.

عواقب بی توجهی زن به مرد

عواقب بی توجهی زن به مرد

علت بی توجهی زن به مرد می تواند دلایل زیادی داشته باشد مثل اینکه زن از ابتدا علاقه ای به همسر خود نداشته و از سر اجبار یا بخاطر فرار از خانه پدری ازدواج کرده است.شاید زن از رابطه جنسی رضایت ندارد، شاید مشکلات شخصیتی مثل خودشیفتگی و … داشته باشد و کلی دلیل دیگر. البته یک دلیل مهم هم این است که زن آن عشق و محبتی که از شوهرش میخواهد را دریافت نمی کند و از این رو عصبانی است و سعی دارد با بی توجهی کردن به شوهر از او انتقام بگیرد یا اینکه او را به سمت خود بکشاند.

راه بهتر این است که با آرامش با همسرتان صحبت کنید و ببینید علت رفتار او چیست.صادقانه به شوهرتان بگویید که بخاطر بی توجهی اش ناراحت هستید و مساله را با هم حل کنید.
چنانچه این بی توجهی ها نسبت به مرد زیاد شود مسئولیت عواقب آن را هم باید بر عهده بگیرید.

عواقب بی توجهی زن به مرد خیلی زود پدیدار می شود.مردها مثل زنها گله و شکایت و گریه و زاری نمی کنند تا دوباره محبت زن را دریافت کنند.آنها کم کم فاصله میگیرند، دیگر مسائل روزمره و شخصی شان را با شما در میان نمی گذارند.ترجیح می دهند بیشتر وقتشان را سرکار و بیرون باشند.

یکی از عواقب مهم بی توجهی قهر است ، برای آشنایی با قهر مردان حتما مقاله قهر طولانی نشانه چیست را مطالعه نمایید.

البته هستند مردانی که زندگی مشترک و رابطه برایشان بسیار مهم است و زن را به گفتگو دعوت می کنند تا علت بی توجهی را متوجه شوند.این مردان همیشه برای بهبود رابطه تلاش می کنند و دلشان نمی خواهد ازدواجشان از هم بپاشد.

اما یک دسته ای از مردان هم هستند که سریع جذب زن دیگری می شود و آن توجه و محبتی را که از همسرشان نمیگیرند در جای دیگر و نزد زن دیگری جستجو می کنند که متاسفانه این روابط عواقب بسیار بدی برای هردو طرف خواهد داشت.

پس حواستان در رابطه و ازدواج به یکدیگر باشد، نیازهای هم را برطرف کنید و به خواسته های هم احترام بگذارید.اگر مساله ای ذهن شما را درگیر کرده و باعث شده از همسر خود غافل شوید حتما آن را با او در میان بگذارید تا بداند علت بهم ریختگی شما چیست و این بی توجهی را به حساب عدم علاقه شما نگذارد.

حکم بی توجهی مرد به زن

حکم بی توجهی مرد به زن

یکی از مهمترین مسائلی که خیلی کم به آن پرداخته شده حکم بی توجهی مرد به زن است.متاسفانه بسیاری از زنان، بخاطر بی توجهی همسر و عدم برآروده شدن نیازهای جنسی شان در شرایط بد عاطفی قرار میگیرند . همانگونه که گفتیم خیانت یکی از عوارض بی توجهی مرد به زن است و وقتی زن آن محبت و توجهی که می خواهد را از شوهر خود دریافت نمی کند به مرور زمان احساسات پاک و لطیفش آسیب دیده و دچار مشکلات روحی و عاطفی می شود که ادامه دار بودن این مشکل ممکن است باعث بروز اشتباهات بزرگی مثل خیانت از سوی خانم بشود.

با توجه به اینکه در احکام شرعی اینطور بیان شده که زن شوهردار نمیتواند با مرد دیگری رابطه برقرار کند خیلی از خانم ها می خواهند بدانند که اگر همسرشان نیازهای عاطفی و جنسی شان را برآورده نکند باید چکار کنند؟در خیلی از سایت ها و منابع در درجه اول زن را مقصر این مساله دانسته اند که این اصلا درست نیست.چراکه ما بسیاری از زنان را در جلسات مشاوره داشته ایم که به تمام نکاتی که یک زن شوهردار باید بداند از جمله رفتار درست، آراستگی، لوندی، بی حیایی در سکس و … آگاه بوده اما باز شوهر تمایلی به برقراری سکس نداشته و به خانم بی توجه است.

اینجاست که باید این مشکل بصورت ریشه ای بررسی شود چراکه احتمالات مختلفی وجود دارد مثلا:

مرد از نظر جسمی خسته است

مرد از نظر جنسی مشکل دارد

میل جنسی آقا پایین است

مرد نیازهای جنسی اش را با زن دیگری برطرف می کند

زن و شوهر روابط صمیمانه و عاطفی درستی با هم ندارند

و… صدها دلیل دیگر که شما هم می توانید آنرا در پایین همین مطلب کامنت کنید.

متاسفانه هنوز هم مردانی هستند که تصورشان این است که فقط مرد باید از نظر جنسی ارضا شود و زنان به این مساله نیازی ندارند.در صورتیکه خداوند میل جنسی را هم در زنان و هم در مردان قرار داده است و چه بسا میل جنسی خانم ها از آقایان هم بیشتر است اما زنان بخاطر عفت و حیایی که دارند بهتر می توانند خودشان را کنترل کنند.از طرفی زنهایی هم هستند که در سکس کاملا بی تحرک و منفعل می باشند که این مورد پسند آقایان نیست.به همین دلیل است که می گوییم علت بی محلی مردان  باید دقیق بررسی شود.

یک زمانی هست که زن و مرد از نظر جنسی به هم نمیخورند یکی تمایلات جنسی بالایی دارد و دیگری میل جنسی پایین.اگر همانطور که قبل از ازدواج اینقدر به فکر مراسم عروسی و خرید و …هستیم کمی هم بدنبال مشاوره پیش از ازدواج و بررسی تطابق جنسی با همسرمان باشیم احتمال بروز این مشکلات بعد از ازدواج  تا حد زیادی کاهش می یابد.

بنابراین اگر شما آقای محترم به هر دلیلی به همسرت بی توجهی می کنی یا شما خانم عزیز مورد بی توجهی شوهرت قرار گرفته ای بهترین راه این است که به یک مشاور خانواده یا زوج درمانگر مراجعه کنید تا مشکلتان ریشه یابی شود.در نهایت اگر با مشاوره و راه حل های دیگر مشکل شما با همسرتان حل نشد میتوانید بجای خیانت کردن یا تحمل شرایط سخت عاطفی از یکدیگر جدا شوید و آگاهانه تر برای ازدواج مجدد اقدام کنید.

گناه مردی که به زنش محبت نمیکند

گناه مردی که به زنش محبت نمیکند چیست؟

از دید کتاب آسمانی رابطه بین زن و شوهر باید زیبا، رضایت بخش و آرام باشد. این رابطه یک مصاحبت و همراهی ای است که خداوند آرزوی آنرا در قلب هر انسانی قرار داده است.

خداوند از این رابطه در قرآن زیاد صحبت کرده تا اهمیت پیوند زن و شوهر را نشان دهد.با توجه به اینکه در بسیاری از آیات از مهر و محبت بین مرد و زن سخن گفته شده فکر می کنید گناه مردی که به زنش محبت نمیکند چیست؟

همه ی خانم ها دوست دارند که شوهرشان به آنها عشق بورزد.بوسه های گاه و بیگاه، در آغوش کشیدن های یکدفعه ای، کارهای کوچک و بزرگی که نشان می دهد مرد به زن علاقه مند است و … جزء کمترین وظیفه یک شوهر است.

وقتی مردان با بی محلی به زنان نتوانند این خواسته و نیاز حساس زن را برطرف کند خلاف عهد و پیمانشان برای ازدواج عمل کرده و گناهکار می باشند چراکه این هم یک نوع آزار و اذیت به حساب می آید.

البته بی توجهی در رابطه و گناهکار بودن مرد به این معنا نیست که زن می تواند به همسرش خیانت کند یا محبت را از جای دیگر دریافت کند.زن باید به همراه شوهر خود برای مشاوره زوج درمانی اقدام کند تا ریشه این مساله معلوم شود.وقتی علت پیدا شود راحت تر می توانیم مشکل را حل کنیم.در صورتیکه دیگر محبت و صمیمیتی بین زن و شوهر نباشد و هردو هم تمایلی به ادامه زندگی نداشته باشند باید جدا شوند و مسیر جدیدی را برای خود در پیش بگیرند تا انشالله در ازدواج دوم خود یک همسر مناسب را برگزینند.اما تاکید می کنیم که اول مشاوره بگیرید.

 

مشاوره ازدواج
24 Comments
 1. من زن خیلی زیبایی هستم ولی شوهرم با بی محبتی جونم رو به لبم رسونده بعد هم میگه برو هر کار که دلت می خواد بکن وقتیه می خوام برم طلاق بگیرم یه جوریه انگار هم می خواد هم نمی خواد!

  • سلام ب نظر بنده اول باید ریشه یابی کنید ، و این کار فقط باید معقولانه به دور از حاشیه با تمام سیاست و منش زنانه بنشینید و با همسر خودتون صحبت کنید و بهش اعتماد رو بدید تا بتونه مثل ی دوست درد و دل کنه تا ببینید مشکل کجاس و چطور میشه حل کرد

  • دندان فاسد را حتما باید دور انداخت

 2. تو رو خدا کمکم کنید دیگه از این وضع خسته شدم.

 3. سلام توروخدا بهم کمک کنید شوهرم وقتای کمی خونس یعنی هفت روز هفته بارفیقای مجردش بیرونه فقط وقت استراحت وبعضی وقتا برای غذاخوردن میاد خونه وقتی هم اعتراض میکنم پرخاشگر میشه ودلیل دوباره بیرون رفتنش میشه ناگفته نباشه ازلحاظ جنسی ن من ن اون هیچی برای هم کم نمیزاریم ازاین بابت مطمعن هستم تنهامشکلم اینه ک هیچ وقت بامن وقت نمیگذرونه ورفیق بازه چطور میتونم ازدوستاش دورش کنم چون تودوران مجرریش هم همین بود هیچ تغییری نکرده تازه پیشرفتم کرده هرکاری بگین کردم بازم جواب نداد اگه ازدستتون برمیاد لطفا کمکم کنید😭😭

 4. سلام دوست عزیز ب نظرمن تا زمانیکه مثل خودش باهاش رفتار نشه متوجه اشتباهش نمیشه
  شاید خوب باشه ک شما هم مدتی رو فقط بخاطر اینکه متوجه بشه، مثل خودش رفتار کنید(تفریح با دوستان، مهمونی رفتن و خونه نبودن، بیاد خونه غذا نباشه، شما نباشید)شاید بخودش اومد!!!

 5. والا من مرد هستم. تو گذشته هر مردی اتفاقاتی افتاده که تو گذشته منم این اتفاقات بوده… خانومم مدام گوشیمو چک میکنه. همیشه خانه هستم. یا اینکه با هم بیرون میریم. تنها اصلا نشده بیرون برم. فقط سر کار میرم و راس ساعت هر روز خونمونم.اما تنهام. عصبی شده و به خواسته های من بی توجه هست. براش هر چی خواسته خریدم. و هر جا خواسته بردمش اما فایده نداره. حتی رابطه هم خیلی کم شده… دائما باز به من شک داره. من چیکار کنم واقعا

 6. من و همسرم هم متاسفانه کمی از هم دور شدیم البته همسرم از من دوری میکند تازگی یکی دوتا از اطرافیان مان در زندگی مشکل پیدا کرده اند و متاسفانه دارند جدا میشن واین شد که منم کمی گله کردم و گفتم مردها مقصرن اگر فلانی به همسرش محبت میکرد هرگز این اتقاق نمی افتاد و زنش بهش خیانت نمیکرد چون من یک زنم و میدونم عاقبت بی محلی و بی محبتی چی میشه و خانم ایکس هم قبلا سحبت کردم و از درد دلهاظ برام گفته بود و همسرم میگه چون تو چنین چیزی تو ذهنت هست پس تو فکرت هست و روزی انجام میدی و خیانت میکنی من هم در جواب گفتم فعلا که خیلی دوستت دارم ولی خدا نکنه و خدا اون روزو نیاره که دیگه دوستت نداشته باشم انشاالله تا ابد عاشقانه دوستت داشته باشم

 7. ببین چی کار کردی که باعث شدی یه زن باهات اینجوری باشه دلیل خیلی از کارا ما خودمونیم شما خودتو اول اصلاح کن بعد از زنت ایراد بگیر امثال شماها یکی مثل آقایی بنده هست هر چقدر ازش خواهش میکنم تو رو خدا دو نفره باشیم یکم باهام حرف بزن مثلا تو مردی شلوغ باش تو کتش نمیره حتی سر یه مانتو خریدن هم با خونوادش میریم تا حالا از نامزدیمون یه بار نرفتیم پارک منتظریم با خونواده بریم برادر من ببین تو هم چنین کاری کردی آخرین بار کی باهاش باسینما رفتی؟

 8. شوهر من فقط برای استراحت و غذا میاد خونه کار و تفریح و وقت گذرونی کلا بدون من با خانواده و دوست خودشه و منو آدم حساب نمیکنه کلا از نظر عاطفی احساسی جنسی به شدت دارم اذیت میشم تنهام خیلی تنهام

 9. منم احساس تنهایی دارم

 10. سلام شوهرم همش دوست داره باخانواده اش باشه وبیشتربااونا وقت میگذرونه وهروقت هم بهش میگم،میگه خوب میکنم ودلم میخواد توخونه حرف نمیزنه وهروقت هم من خواستم صحبت کنم میگه بزارواسه فردایااینکه اصلا گوش نمیده سرش به تلویزیون یاگوشی گرمه.

 11. مدتیه با معرفی خانوادم با خانمی باهدف ازدواج آشنا شدم (خانواده‌ها ازاین ارتباط آگاهن)البته ارتباطمون بیشتر مجازی و تلفنیه و هفته‌ای یک یا دوبار ملاقات حضوری داریم،ب گفته خودش راضی ب پایدار و ادامه داربودن(ازدواج) هست و تمایل قلبی خودش اینجوریه ک ب اصطلاح میتونم همسر خوبی براش باشم
  اما خیلی خیلی بی‌توجه و بی‌تفاوته و باتوجه ب اینکه حدود دوماه از آشنایی میگذره و حدود ۴ یا پنج جلسه حضوری ملاقات داشتیم ب معنای واقعی کلمه هیچ احساسی ندارد.تاحالا حتی ی کلمه احساسی کوچیک هم ازش نشنیدم و حتی وقتی من احساساتمو بروز میدم کلا بی‌جواب میمونه واسم خیلی عجیبه.
  چندین بار ازش پرسیدم اگه دوست نداری ادامه بدیم یا پشیمون شدی یا هرچیزی…..راحت بگو تا خودمونو اذیت نکنیم اما در جواب میگه نه من مشکلی ندارم و تو کیس موردنظرمی،حتی نمیگه نه من تورو دوست دارم میگه فرد مورد نظرمی و می‌خوام ازدواج شکل بگیره.
  اینقدر بی‌احساسه ک تصمیم دارم بهش بگم کلا بی‌خیال رابطمون بشیم اما نمی‌دونم چجوری بگم
  لطفا راهنمایی کنید

  ممنونم

  • مشاور سایت روان آگاه 5 اردیبهشت, 1401 در 4:36 ب.ظ پاسخ

   سلام حتما مشاوره ازدواج بگیرید این عدم بیان احساسات علتهای مختلفی می‌تواند باشد از جمله خجالتی بودن و یا مشکلات زمینه ای شخصیتی که لازم است توسط متخصص بررسی شود.
   و خود متخصص میتونه شما رو هدایت و راهنمایی کند

 12. سلام من خانومی ام ۲۹ساله قیافه خوب وخانواده خوب متاسفانه بعد تولد فرزندم همسرم خیلی عوض شده ده سال باهم اختلاف سنی داریم اوایل خیلی خوب بود ولی شش ساله تحملش میکنم هر بار میگم چرا بهم اهمیت نمیدی بهونه تراشی میکنه خستم کرده بخدا نمیتونم طلاق بگیرم ولی خیلی عذاب میکشم کارمنده میره اداره میگه خستم حتی به خدا آرزو به دلم مونده یروز منو بغل کنه بگه دوستت دارم رابطمون هم درست نیست گهگاهی اونم من اگه شروع کننده باشم نمیدونم چیکار کنم گاهی میخوام خودکشی کنم راحت شدم وقتی صحبت میکنیم به جایی نمیرسیم همیشه بحث میشه وبیشتر از هم دور میشیم .😭😭من چرا شانس ندارم خواهراش همشون خوشبختن بهش میگم منم فک کن مثل اونا دوستم داشته باش بهم توجه کن بخدا پیرم کرده همش غصه میخورم دوتا بچه دارم نمیتونم طلاق بگیرم همش ناراحتم وگریه میکنم

  • مشاور سایت روان آگاه 5 اردیبهشت, 1401 در 4:38 ب.ظ پاسخ

   سلام حتما به روانشناس مراجعه کنید فکر به خودکشی حاکی از خطرناک بودن افکارتون داره یک متخصص روانشناسی میتونه به شما در درمان حال بدتون و آموزش مهارتهای لازم در جهت بهبود رابطه و زوج درمانی کمک کنه

 13. من زنی هستم 17ساله تو سن کم ازدواج کردم واقعا از لحاظ موارد عاطفی تو خانواده خودم کمبود رو احساس میکردم تا اینکه یه خاستگار برام اومد با اینکه دختر زیبایی بودم و موقعیت برای من زیاد بود ولی بخاطر دلایل عاطفی دل به ازدواج دادم الان اوباش با شوهرم خوب بودیم تا بعد از عروسی همه چی عوض شد اون اصلا به من اهمیت نمیده هر بار که گله میکنم شرایط کارشو بهانه می‌کنه و توی جمع اصلا بهم احترام نمیذاره انگار نه انگار من زنشم واقعا فک میکنم دوسم نداری درگیر احساسات شدیدی هستم

  • مشاور سایت روان آگاه 5 اردیبهشت, 1401 در 4:35 ب.ظ پاسخ

   با سلام
   عوامل مختلفی می‌تواند وجود داشته باشد که باعث بی توجهی همسرتون به شما باشد که یکی از آنها درگیری های فکری و فشار کاری و مسائل اقتصادي باشد ، بهتر است با ایشون صحبت کنید و از ایشون بخواهید که با مراجعه به متخصص زوج درمانی در ریشه یابی و درمان اقدام کنید

 14. باخانمم اشنا شدم و ازدواج کردم. خیلی دوست دارم براش بهترین باشم ولی کمکی بمن نمیکنه. خیلی لجبازه و تنبله. به کارای خانه و احتایجات من توجه نمیکنه. بشدت خیلی زیاد حساسه نمیتونم بش چیزی بگم یا خلاف نظرش رای بدم.منو خیلی اذیت کرده. میخاد سلطه گر و وکنترل گرا بشه. عصبی وتنده.‌ خیلی براش محبت کردم باش صحبت کردم فایده نداره. از دیروز تصمیم گرفتم بی توجهی کنم.مثلا بم میگه فلان موضوع یا فلان کس برام مهم نیست ولی در یک بحث یا دعوا خلاف کلامش ثابت میشه.خیلی سرکوفت و منت میزاره سرم. فکر مسکنه خیلی مهمه در صورتیکه فقط وفقط خوشکله وخانوادش خیلی متوسطن. اخلاق کودکانه داره. از لحاظ مالی خیلی کم داریم ولی بخدا نمیشه همه اذیت کردن زن را بخاطر پول دانست. زمانی که وضعمون خوب بود چرا اخلاقش عوض نشد. بخدا یادمه ایام نامزدی وعقد بم میگفت برو خونه من خواهرم امده میخام ببینمش در صورتی که خواهرش هروز میومد و خواهرش وقت شوهرش را نمیداد به کسی دیگه. ومن ساده با چه ذوقی میومدم ببینمش. الان هم بعد از دعوا نزدیکه یک هفتس نه ارتباط جسمی و نه کلامی داریم. کاش اخلاق و رفتارش درست بشه. جمله بندی و طریقه لحن و دستور دادنش منو اذیت کرده. اگر هم داره کارای خانه را انجام میده اتوماتیک عصبیه میشه نمیشه رفت سمتش. خدایا کمک

  • مشاور سایت روان آگاه 19 اردیبهشت, 1401 در 8:19 ق.ظ پاسخ

   با سلام
   نکته مهم اینه که هر نوع کج رفتاری و بی توجهی و اختلاف علت و ریشه ای دارد و باید تخصصی توسط یک زوج درمانگر بررسی بشه
   خانمتون بنظر کم سن و سال و کم تجربه هستن ضمن اینکه این نوع کنترل گری و پرخاشگری و سلطه گری که از ایشون نوشتید نشان می‌دهد که نیاز به بررسی تخصصی توسط یک متخصص روانشناسی دارد تا با بررسی مشکلات احتمالی زمینه ای شخصیت ایشون اقدامات آموزشی و درمانی لازم را انجام دهد .
   متخصصان ما در کلینیک روان آگاه آماده کمک به شما هستند.
   موفق باشید

   • خانمم ۲۸ سالشه. والان بعلت خیلی چیزهای بی اهمیت قهر کرده و رفته. بشدت نازک نارنجی و لوس شده بعلت اینکه من خیلی زیاد خوبی کردم. واون از شرایطی که من میگفتم برای ازدواج اماده شد ولی همیشه از مسئولیت فراریه ودلیل دوم خانوادش بدون تربیت شوهرداری و خانه داری و تعلیم چیزاهای مهم بزرگش کردن به علت اینکه از عواقب فشار بران میترسیدن چونکه خانمم تهدیدگره وقتی میبینه راه فرار نداره.خواهش میکنم کمک کنید و چطور ببرمش مشاوره.لطفا جواب بدین

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.