16 دی, 1400

خصوصیات یک دختر با شخصیت

دونستن خصوصیات یک دختر با شخصیت برای پسری که قصد ازدواج داره خیلی میتونه جذاب و مفید باشه.پس اگر دنبال این هستی که بیشتر راجع به دخترا بدونی و یه ازدواج درست داشته باشی یا اینکه دختری و میخوای بدونی پسرها با چه دختری ازدواج میکنند این مقاله رو تا انتها بخون که خیلی جالبه.

 

 

خصوصیات یک دختر با شخصیت

خصوصیات یک دختر با شخصیت

خصوصیات یک دختر با شخصیت چیست؟ این سوال خیلی از پسرها و خانواده هایی است که بدنبال یک دختر نجیب برای ازدواج می گردند.شاید معنای نجابت به اشتباه در کشور ما به نوع پوشش مرتبط شود اما در واقعیت عوامل متعددی وجود دارد که نشان دهنده نجابت و اصالت یک دختر ایرانی است.ما در زیر چند مورد از خصوصیات یک دختر با شخصیت را آورده ایم:

یک دختر صادق و راستگو است

صداقت یک ویژگی بسیار ارزشمند است که باید رکن اصلی شخصیت یک انسان باشد.یک دختر باشخصیت خود واقعی اش را نشان می دهد و در مواقعی که دروغ گفتن بهترین راه است هم ترجیح میدهد حقیقت را بیان کند.طرز تفکر و رفتار او با اخلاق و ارزش هایش مطابقت دارد.از آنجاییکه چنین دختری با همه با احترام برخورد می کند دیگران هم برای او ارزش قائل هستند.

اهل تشکر و سپاسگزاری است

یک دختر قوی و کامل همیشه به کوچکترین چیزهایی که در زندگی دارد توجه می کند.او از خانواده، شریک زندگی، دوستان، همکاران و همه ی افرادی که به نوعی چیزی به او آموخته اند یا کاری برایش کرده اند سپاسگزار است.این حس قدردانی به او شادی می بخشد.

در جای خودش شوخ طبع است

با شخصیت بودن به این معنا نیست که همیشه جدی و خشک رفتار کنیم اتفاقا یک دختر باشخصیت در موقعیت های درست از حس شوخ طبعی و انرژی فوق العاده ای که دارد هم استفاده می کند.هنگامیکه زندگی سخت و چالش برانگیز می شود او می تواند با شوخ طبعی اش به زندگی امید ببخشد.شوخ طبعی یک ویژگی سکسی است که یک دختر را برای پسر جذابتر می کند.

بخشنده است

یک دختر فهمیده و قوی وقتی از جانب کسی آزار می بیند به فکر پاسخ و انتقام نیست.او سعی می کند از آن موقعیت درس بگیرد، ببخشد و بدون هیچ بغض و ناراحتی به مسیرش ادامه دهد.زیرا او برای خود ارزش قائل است و می داند که هیچ چیزی از آرامش خودش مهمتر نیست.

ویزگی های یک دختر با شخصیت

صبور است

صبور بودن یک فضیلت ضروری برای زنان است.یک دختر با شخصیت هیچ گاه نگران نیست زیرا می داند که هرچیزی در بهترین زمانش اتفاق میفتد.او با روحیه خوب و امیدواری که در دل دارد تحسین برانگیز است چراکه براحتی تسلیم نمی شود.صبر باعث می شود که او در هر چالشی در زندگی مقاومت کرده و به اهدافش برسد.

حامی و مشوق است

یک دختر بزرگ به موقع اش می تواند یک حامی خوب باشد و با گفتار و اعمالش شجاعت را به نزدیکانش القا کرده و به آنها انگیزه بدهد.

وفادار است

یک دختر باشخصیت نسبت به خودش و گفتار و اعمالش صادق است.نظراتش مدام تغییر نمی کند.او بخاطر احساس وفاداری و تعهد بدون هیچ تردیدی به حرفهایی که میزند عمل می کند.چنین دختری همیشه پشت شماست حتی اگر دنیا علیه شما باشد.

خوب صحبت می کند

یک دختر باشخصیت از بکار بردن الفاظ زشت و رکیک خودداری می کند.او بخوبی می داند که نحوه صحبت کردن نشان دهنده آنچیزی است که در ذهن و قلب می گذرد.به همین خاطر همیشه خوب و زیبا سخن می گوید.

دختر نجیب برای ازدواج

با سلیقه لباس می پوشد

یکی دیگر از خصوصیات یک دختر با شخصیت، با کلاس و باسلیقه لباس پوشیدن است.آنها لباسی را بر تن می کنند که در عین زیبایی واقعا مناسب باشد.چنین دختری خوب میداند که برای خوب لباس پوشیدن حتما لازم نیست هزینه های گزاف بپردازد و این توانایی را دارد که همه جوره زیبا، خوش پوش و مرتب به نظر برسد.

حسادت نمی کند

یک زن بزرگ هرگز اجازه نمی دهد که حسادت در وجودش رخنه کند.چون او به ویژگی های خود بخوبی آگاه است و خودش را همینگونه که هست دوست دارد.چنین دختری به جای مقایسه، به خودش افتخار می کند و موفقیت دیگران را با شادی کنارشان جشن می گیرد.

از چالش ها استقبال می کند

یک زن باشخصیت و قوی می داند که برای رشد و موفقیت باید با چالش های مختلفی دست و پنجه نرم کند.او ترجیح می دهد بجای ماندن در منطقه امن خود و استراحت کردن جلو برود و چیزهای جدید یاد بگیرد.

از نظر عاطفی باهوش است

۵ ویژگی اصلی یک فرد عاطفی از دید روانشناس دنیل گولمن خودآگاهی، خودتنظیمی، انگیزه، همدلی، مهارتهای اجتماعی است.یک دختر باشخصیت به احساسات خود توجه می کند.او به واسطه حس آگاهی عاطفی با دیگران بهتر ارتباط برقرار کرده و می تواند روابطش را بخوبی مدیریت کند.

به خود احترام میگذارد

احترام به خود خصوصیتی است که هر دختری باید یاد بگیرد.یک دختر جسور به دیگران اجازه نمی دهد که تحقیرش کرده یا با او بدرفتاری کنند.چنین دختری بخوبی می داند که ارزشش چقدر بالاست و اینکه دیگران در موردش چطور فکر می کنند اصلا اهمیتی ندارد.زیرا او بهترین خودش است و بهترین کارها را برای خود انجام میدهد.

با اعتماد بنفس، با ادب و خوش اخلاق است

یک زن با شخصیت، با ادب و مهربان است.عزت نفس و اعتماد بنفس بالایی دارد.با دیگران درست و محترمانه رفتار می کند.وقتی از او تعریف می کنند با مهربانی انرا می پذیرد و بخاطرش سپاسگزاری می کند.

 

 

پسرها با چه دختری ازدواج می کنند

پسرها با چه دختری ازدواج میکنند؟

برای اینکه بفهمیم پسرها با چه دختری ازدواج میکنند باید ببینیم کدام ویژگی های زنان از نظر مردانی که بدنبال انتخاب همسر هستند مهم و جذاب است.پسرها با دختری ازدواج می کنند که ویژگی های زیر را داشته باشد:

حسادت های کودکانه و کوچک را کنار گذاشته باشد

اگرچه که یک مقدار حسادت در همه ی رابطه ها طبیعی است اما دختر و پسر باید آنقدر به یکدیگر اطمینان داشته باشند که بخاطر هر مساله کوچکی بحث نکنند و بتوانند انرژی شان را برای مسائل مهم زندگی مشترک صرف کنند.

یک زن بالغ، آزادی مرد زندگی اش را سلب نمی کند البته به شرط اینکه مرد هم به اعتماد او خیانت نکند.

اگر می خواید نشانه های عاشق شدن مردان را بدانید مقاله علائم عاشق شدن پسرا را مطالعه نمایید.

قوه استدلال و درک بالایی داشته باشد

نمی توانیم انکار کنیم اولین چیزی که باعث می شود به یک فرد جذب شویم ظاهر او است.اما این جذابیت ظاهری چقدر دوام دارد؟وقتی دونفر حرفی برای گفتن نداشته باشند فقط بصورت فیزیکی کنار هم هستند. توانایی بحث در مورد موضوعات معنادار و قدرت ذهنی بالا باعث میشود که زوجین اغلب به گفتگو با هم بپردازند و با اشتراک آگاهی هایشان به پیشرفت هم کمک کنند.پس پسرها به دخترهایی که بدنبال چالش هستند علاقه دارند.

صادق و روراست است

یکی دیگر از ویژگی هایی که مردان در هنگام ازدواج به آن اهمیت می دهند صادق بودن دختر است.اگر به شریک زندگی تان اعتماد نداشته باشید و حرف هایش را باور نکنید مسلما نمی توانید بنای یک زندگی خوب و پایدار را بسازید.

تشخیص دختر خوب برای ازدواج

همدل و حمایت کننده است

مردها بدنبال زنی هستند که آنها را تشویق و حمایت کنند.آنها دوست دارند همسری داشته باشند که در تمام مراحل زندگی کنارشان باشد.البته خانم ها این را با نقش مادر اشتباه نگیرند.زیرا برخی از زنان با دلسوزی ها و حمایت های بیش از حد نقش یک مادر را برای شوهرشان بازی می کنند که این اصلا برای یک رابطه خوب نیست.

بلندپرواز و جاه طلب باشد

مردها از زنانی که علاوه بر تشویق و حمایت شوهر بدنبال اهداف و رویاهای خود هستند خیلی خوششان می آید.یک زن بالغ برای آینده خود برنامه ریزی دارد و برای رسیدن به آنها تلاش می کند.بسیاری از دختران بعد از ازدواج همه ی کار و زندگی و آرزوهای خودشان را کنار گذاشته و خود را وقف شوهر و بچه و خانه می کنند.شما یک زندگی مشترک را آغاز کرده اید اما این به این معنا نیست که باید هدف هایتان را کنار بگذارید.

ثابت قدم و سازگار باشد

پسرها با دختری ازدواج می کنند که خودش باشد.یعنی آنها انتظار دارند شما همان فردی باشید که در روزهای اول ملاقات بوده اید.نه اینکه بعد از متعهد شدن پسر تغییر کرده یا بقول معروف رنگ عوض کنید.

با کلاس باشد

با کلاس بودن هیچ ربطی به برند بودن یا قیمت لباس ندارد.مفهوم با کلاس بودن آن ارزشی است که برای خودتان قائل اید و احترامی که به دیگران می گذارید.وقتی رفتار زشتی داشته باشی و دیگران را در ملا عام شرمنده کنی فرقی نمی کند که چه ماشینی سوار شوی، کدام نقطه شهر زندگی کنی، لباست چه مارکی باشد و … چون هیچکدام اینها مهم نیست.

به خانواده اهمیت می دهد

زنی که به خانواده خود و همسرش اهمیت می دهد و آنها را با آغوش باز می پذیرد مورد پسند مردان است.

دختری که روی بهبود و پیشرفتش کار می کند

پسرها با دختری ازدواج می کنند که همیشه بدنبال پیشرفت و بهبود خودش باشد.فردی که برای یادگیری و آموزش و بالابردن مهارت های خود همواره در تلاش است.

به شما کمک می کند تا بهترین خودتان باشید

یک زن قادر است به اطرافیانش قدرت ببخشد.از نظر یک پسر، دختری که بدون اینکه شما را تغییر دهد کمکتان می کند تا نسخه بهتری از خودتان باشید گزینه مناسبی برای ازدواج است.

زنان خطرناک برای ازدواج

زنان خطرناک برای ازدواج

ازدواج یکی از بزرگترین تصمیمات زندگی برای هر فرد است. اگر مشاوره قبل از ازدواج نگیریم و انتخاب درست و عاقلانه ای نداشته باشیم ضربه سختی خواهیم خورد. به همین خاطر باید در انتخاب خود دقت کنیم.در ادامه ۵ نوع از زنان خطرناک برای ازدواج را نام می بریم که مردان نباید با آنها ازدواج کنند.

 1. زنی که اغلب اوقات دروغ می گوید
 2. زنی که مادی گرا است و بدنبال پول و ثروت شماست
 3. زنی که به دیگران و شما بی احترامی می کند
 4. زنی که احساس امنیت نمی کند و به شما مشکوک است
 5. زنی که از کوچکترین چیزها عصبانی می شود و همیشه تلخ و عبوس است

 

تشخیص دختر خوب برای ازدواج

تمام ویژگی هایی که برای یک دختر باشخصیت بیان کردیم به شما در تشخیص دختر خوب برای ازدواج کمک می کند.البته موارد زیادی وجود دارد که نشان میدهد یک دختر برای شما مناسب است یا نه اما یکسری از ویژگی هایی که مردان دوست دارند در همسر آینده شان باشد و آنها را ملاکی برای خوب بودن یک دختر میدانند شامل موارد زیر است:

 1. زنی که همیشه لبخند بر لب داشته باشد و شوخ طبع باشد
 2. زنی که در موقعیت های مختلف نظر خودش را بیان کند
 3.  دختری که با همه خوب رفتار کند و خوش اخلاق باشد
 4.  دختری که باهوش و اهل چالش باشد
 5.  فردی که از یک شخصیت قوی برخوردار است و توانایی مقابله با موقعیت های بد و سخت را دارد.
 6.  یک دختر با محبت که بخوبی عشق ورزیدن را بلد است
 7.  زنی که مستقل و با اعتماد به نفس باشد

خصوصیات پسر نجیب

خصوصیات پسر نجیب

در جامعه ما وقتی حرف یک پسر نجیب به میان می آید اولین چیزی که در ذهن اطرافیان نقش می بندد یک پسر سربه زیر، چشم پاک، مودب و … می باشد.بنظر شما بغیر از اینها واقعا خصوصیات یک پسر نجیب و اصیل چیست؟

 • مسئولیت پذیر است

مسئولیت پذیری به این معناست که شما مسئول صد درصد تصمیم گیری ها و اتفاقاتی که در زندگی تان می افتد هستید و عواقب کارهایتان را میپذیرید و آنرا به گردن کسی نمی اندازید. این افراد وقتی همه چیز سخت می شود پا پس نمی کشند. آن‌ها کاری را که شروع کرده‌اند به پایان می‌رسانند و بهترین کار را برای انجام وظایف خود انجام می‌دهند. آنها اهداف دارند و برای رسیدن به آنها تلاش می کنند.

 • هدفدار زندگی می کنند

یک پسر تحسین برانگیز هدف مشخص می کند و با اینکار به زندگی خود معنا می دهد.به باورها و ارزش های خودش واقف است.می داند به چه چیزی معتقد است و به آن پایبند می باشد.آنها همینطوری، بی هدف و سرگردان زندگی نمی کنند بلکه با چشمانی باز و اهدافی روشن جلو می روند.

 • مهربان هستند

یکی از صفت های بارز مرد نجیب و بزرگوار مهربانی است.آنها همیشه با عشق و احترام با مردم رفتار می کنند.بخشنده هستند و بدون داشتن انگیزه های سودجویانه و خودخواهانه با دیگران تعامل دارند.آنها در عین همدلی با دیگران خودشان را درگیر مسائل منفی نمی کنند. خوب می دانند که چطور تعادل سالمی را حفظ کنند و حد و مرزها را زیر پا نمی گذارند.

 

 

مشاوره ازدواج

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.