6 مرداد, 1400

مشاوره ازدواج مجدد

مشاوره ازدواج مجدد به درد افرادی میخوره که میخوان برای ازدواج دوم خودشون یک انتخاب صحیح داشته باشن و طعم و لذت خوشبختی و شادی را کنار شریک جدیدشان بچشند.

 

همه ی ما در زندگی به یک همراه و همدل نیاز داریم.خیلی از افراد این شخص رو در همان سنین جوانی پیدا میکنن و تا اخر عمر کنار هم بخوبی و خوشی زندگی می کنن و بعضیها هم توی زندگی اول شکست میخورن.
ما در این مقاله یکسری راهکار به شما میدهیم تا با آمادگی کامل برای ازدواج مجدد اقدام کرده، نقاط ضعف و قوت خودتان را بهبود ببخشید و از بروز اشتباهات گذشته جلوگیری کنید.

میخواین بدونید که برای مشاوره باید چقدر هزینه کنید؟ لطفا صفحه تعرفه مشاوره روانشناسی را مطالعه نمایید

مشاوره ازدواج مجدد

مشاوره ازدواج مجدد

مشاوره ازدواج مجدد به افرادی توصیه می شود که در ازدواج اول خود ناموفق عمل کرده اند و مجبور به طلاق شده اند.

دلیل اینکه ما خانم ها و آقایانی که قصد ازدوج مجدد دارند را تشویق می کنیم تا حتما پیش مشاور بروند این است که آنها باید در ابتدا اعتماد بنفس از دست رفته ی خودشان را بدست بیاورند و با احتیاط بیشتری رابطه جدید را آغاز کنند تا خدای ناکرده به سرنوشت ازدواج اول دچار نشوند.

همه ی انسان ها لایق این هستند که یک زندگی مشترک موفق و شاد را تجربه کنند به همین خاطر ازدواج مجدد یک شانس دوم برای خوشبختی است پس نباید با عجله و با تکرار اشتباهاتی که در زندگی اول داشته ایم، این فرصت طلایی را از دست بدهیم.

زوجین پس از طلاق با مسائل پیچیده ای روبرو می شوند.علاوه بر مشکلات فردی و ناراحتی های روحی و روانی، نگاه های اعضای خانواده و بستگان، وجود فرزندان بلاتکلیف و آسیب دیده، درگیری های مالی با همسر سابق و بسیاری از مشکلات دیگر باعث شوکه شدن هردو طرف می شود.

پس از گذراندن این مراحل سخت ، عشق می تواند اثرات مضرر طلاق را التیام ببخشد البته نه اینکه بلافاصله پس از جدایی با فرد دیگری وارد رابطه شویم.منظور ما این است که با پیدا کردن آگاهی و یاد گرفتن مهارت های جدید در مشاوره ازدواج مجدد می توانید امیدوار باشید که دوباره عشق و زندگی شیرین را با یک فرد جدید و مناسب احساس کنید.

مشاوره برای ازدواج دوم

مشاوره برای ازدواج دوم

در جلسات مشاوره برای ازدواج دوم، درمانگر بصورت گسترده روی فرد کار می کند تا بتواند در درجه اول مشکلات شخصیتی و نقاط ضعف او را پیدا کند. چراکه برای داشتن ازدواج دوم خوب ما باید اول بفهمیم که شخص چه اشتباهاتی را در زندگی گذشته خود مرتکب شده است تا از بروز آنها در آینده جلوگیری کنیم.

۸ راز مهم برای داشتن خانواده ای سالم و شاد در صفحه روانشناسی خانواده درمانی

مشاور پس از بررسی های لازم تشخیص می دهد که آیا ازدواج دوم در شرایط فعلی برای شما صحیح است یا خیر.

در مشاوره برای ازدواج دوم متوجه می شوید که لازمه داشتن یک ازدواج موفق این است که فرد روی خودش کار کند.اگر شما همان آدم سابق با ویژگی های شخصیتی و اخلاقی قبل باشید مطمئنا نمی توانید در ازدواج دوم خود هم موفق عمل کنید.

خیلی از افراد زمانی که برای مشاوره ازدواج دوم مراجعه می کنند معتقدند که همسر سابقشان مشکل داشته و دلیل جدایی بوده اما توصیه ما این است که کمی انگشتتان را سمت خودتان بچرخانید، اشتباهاتتان را ببینید و آنها را بپذیرید تا بتوانیم در کنار هم حلشان کنیم.

دلایل شکست ازدواج دوم

علت شکست در ازدواج دوم

عقل سلیم می گوید کسی که برای بار دوم ازدواج می کند عاقلتر، بالغتر و با تجربه تر است.از اشتباهاتش درس گرفته و خیلی خوب می داند که چطور با همسر دوم خودش رفتار کند.به همین خاطر انتظار داریم که میزان طلاق و شکست در ازدواج دوم پایین تر از ازدواج اول باشد اما متاسفانه اینطور نیست. آمار طلاق در ازدواج مجدد بیشتر از ازدواج اول است.تقریبا ۶۵%. یعنی به ازای هر ۳ مورد ۲ مورد با شکست روبرو می شود.

شکست در ازدواج دوم بی شک بخاطر باورهای غلط و رفتارهای نادرست شما در رابطه است.

وقتی افراد مجددا ازدواج می کنند الگوهای ناسالم زندگی قبلی را با خود حمل می کنند و بی اعتمادی های ازدواج اول، می تواند رابطه جدید را خراب کند.مثلا اگر در ازدواج اول همسرتان به شما خیانت کرده احتمالا بیش از حد به همسر جدیدتان مشکوک هستید و به او اعتماد ندارید.

اگر به دلیل خیانت از همسر خود جدا شدید حتما مقاله روانشناسی بعد از خیانت را مطالعه نمایید

ترس از آسیب دیدن می تواند یک معضل واقعی در ازدواج دوم به حساب بیاید اما باید توجه داشته باشید که نگفتن احساسات، افکار و خواسته های درونی شما رابطه را بیشتر به خطر می اندازد و مانع ایجاد اعتماد و صمیمت بین شما و همسرتان می شود.

باید بپذیرید که در ازدواج مجدد هم فراز و نشیب هست.شاید عشق جدید یک احساس فوق العاده در شما ایجاد کند اما باز هم ممکن است شما را با مسائلی روبرو کند مثل تضاد های شخصیتی، نحوه تربیت فرزندان و فرزندان همسرتان، رقابت بین اعضای خانواده و … بنابراین باید انتظارتان از ازدواج دوم واقع بینانه باشد و فکر نکنید که هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت.

ازدواج مجدد موفق

۸ راهکار ازدواج مجدد رضایت بخش و سالم

همه ی کسانی که می خواهند دوباره تشکیل خانواده بدهند بدنبال یکسری راهکار ازدواج مجدد هستند تا بتوانند در زندگی مشترک جدید بهتر و موفقتر عمل کنند.هر فردی ابتدا باید مشکلات شخصیتی و رفتار های نادرست خودش را با کمک مشاوره اصلاح کند و بعد برای ازدواج دوم اقدام کند.به این دلیل که اگر شما همان فرد قبل باشید به احتمال زیاد ازدواج مجددتان هم تفاوتی با اولی نخواهد داشت.هر زمان که این ایرادات را برطرف کردید و خطاهای ازدواج اول را پذیرفتید و در جهت اصلاح آن قدم برداشتید شما آماده هستید تا مراحل قدم گذاشتن برای ازدواج مجدد را پیش ببرید.ما در زیر ۸ راهکار ازدواج مجدد را بیان می کنیم:

  1. هرآنچه که در ازدواج اول به شما آسیب زده، احساس ناامنی در شما ایجاد کرده و حسادت ها و رفتار های اشتباه خود را برطرف کنید.اگر اینکار را نکنید قطعا روی ازدواج دوم هم اثر می گذارد.
  2. در زمان حال زندگی کنید.ادواج دوم خود را اصلا با ازدواج اول و آنچه که قبلا داشتید مقایسه نکنید.سعی کنید از همین شرایطی که هست لذت ببرید.
  3. بزرگترین دوست و همراه همسرتان باشید.هیچوقت پشت او را خالی نکنید.همسر شما بعد از خودتان دومین فرد مهم در زندگیتان است.بچه ها، کار و … در اولویت های بعدی هستند.
  4. همیشه به نکات مثبت همسرتان توجه کنید و از او قدردانی کنید.
  5. وقتی به مشکل خورده اید باور کنید که با یاری هم از پس آن برمیایید همدیگر را در آغوش بگیرید و با انرژی راهکار های جدید را امتحان کنید.
  6. تا می توانید این دو چیز را در زندگیتان تکرار کنید.یاد بگیرید که ببخشید و در زندگی قدردان چیزهای کوچک و بزرگ باشید.بخشش و سپاسگزاری همیشه خوب است.
  7. در درجه اول از خودتان مراقبت کنید.هرازچندگاهی ماساژ بگیرید و ریلکس کنید.شما نیاز دارید که سلامتی و شادابی خودتان را حفظ کنید و با قدرت و آرامش ادامه دهید.
  8. نقش خود را بعنوان یک ناپدری یا نامادری با آغوش باز بپذیرید.استراتژی های جدید را بیاموزید و آنها را با همسرتان به اشتراک بگذارید.چیزی بنام عشق فوری وجود ندارد پس زمان بدهید و با احترام با یکدیگر برخورد کنید تا رابطه تان زیباتر و صمیمی تر شود.

ازدواج مجدد

دلایل منطقی برای ازدواج مجدد

ازدواج مجدد بعد طلاق برای خیلی ها دلهره آور است چون افراد می ترسند که دوباره روزهای تلخ گذشته برایشان تکرار شود.اما اگر دلایل زیر را داشتید حتما برای ازدواج مجدد اقدام کنید:

عاشق شده اید

عاشق شدن مهمترین دلیلی است که باعث می شود افراد به فکر ازدواج مجدد بیفتند.البته اگر عاشق شده اید اجازه دهید گذر زمان به شما اثبات کند که این فرد برای زندگی شما مناسب است.اگر او امتحانش را پس داد و کنارش خوشحالتر هستید پس دست دست نکنید و برای مشاوره ازدواج اقدام کنید تا با چشمان باز و آگاهی بیشتر به پیشواز ازدواج مجدد بروید.

به چیزی فراتر از رابطه جنسی فکر می کنید

شاید رابطه جنسی برای شما مهم باشد اما برای اینکه ازدواج بعد از طلاق دوام داشته باشد باید به چیزی فراتر از سکس فکر کنید.از خودتان بپرسید که چقدر با این شخص صمیمی و راحت هستید؟چقدر با هم صحبت می کنید و ارتباط می گیرید؟ چقدر توانایی حل اختلاف بدون درگیری و خشم و عصبانت دارید؟ و خیلی از چیزهای دیگر که باید بررسی کنید.لذت بردن از زندگی در کنار هم خیلی مهمتر و سخت تر از لذت بردن در اتاق خواب است.

می توانید متعهد باشید

متاسفانه علت بسیاری از طلاق ها خیانت زوجین است.بنابراین اگر می توانید فرد متعهد و وفاداری باشید دنبال ازدواج مجدد بروید.ازدواج مجدد بازی و تفریح نیست.اگر نمی توانید فرد متعهدی باشید وارد هیچ رابطه ای نشوید.

 

مشاوره ازدواج

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.