17 خرداد, 1400

تعرفه مشاوره روانشناسی 1400

هزینه مشاوره بر اساس تعرفه مشاوره روانشناسی ۱۴۰۰بر اساس دستور نظام روانشناسی ۳۰ درصد افزایش یافته

تعرفه مشاوره روانشناسی در سال ۱۴۰۰ همرا با قیمت دقیق (کلیک نمایید)

آیا هزینه مشاوره های مختلف فرق دارد؟

هزینه مشاوره آنلاین و تلفنی چقدر است؟

قیمت ویزیت روانشناس

ویزیت روانپزشک ۱۴۰۰

برای رزرو وقت آنلاین و حضوری مشاوره با نرخ مصوب به صفحه مشاوره روانشناسی آنلاین و حضوری مراجعه فرمایید

بنظرتون چرا ما برای حل هر مساله مهمی همیشه دنبال چیزهای رایگان یا مشاوره ارزان قیمت میگردیم.چرا حاضریم براحتی برای خرید فست فود و غذاهای ناسالم هزینه کنیم اما حاضر نیستیم برای حل مشکلاتی که ممکنه سالها ما رو اذیت کنن پول بدیم؟

تحقیقات نشان می دهد که مشاوره روانشناسی می تواند به امور مالی شما کمک کند.اگر اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و استرس شما کمتر باشد ، احتمالاً راحت تر می توانید کاری را که دوست دارید پیدا کنید و در آن کار موفق باشید ، در نتیجه پول بیشتری می سازید و آنوقت پرداخت این هزینه های ناچیز درمان شما را اذیت نخواهد کرد.

ما تو این مقاله تعرفه روانشناسی ۱۴۰۰ و هزینه های مشاوره رو طبق قانون بیان کردیم تا از اون مطلع باشین.

تعرفه مشاوره روانشناسی 1400

تعرفه مشاوره روانشناسی ۱۴۰۰

هزینه هایی که روانشناسان از مراجعین می گیرند متفاوت است و به نوع خدمات ارائه شده و نحوه مشاوره بستگی دارد که مبلغ آن برطبق تعرفه مشاوره روانشناسی ۱۴۰۰ که از سوی سازمان نظام روانشناسی مشخص شده ، تعیین می گردد.

بر اساس آخرین اخبار قرار است که مبلغ ۳۰% به تعرفه مشاوره روانشناسی سال ۹۹ اضافه شود که با در نظر گرفتن آن، تعرفه روانشناسی سال ۱۴۰۰ برای ۴۵ دقیقه مشاوره توسط یک دکتر روانشناس ۲۰۳ هزار تومان و برای یک درمانگر با مدرک کارشناسی ارشد ۱۴۰ هزار تومان می شود.

برای شناخت بهترین مشاوران روانشناسی تهران به صفحه روانشناس معروف مراجعه فرمایید

اما برخی از عواملی که می توانند قیمت مشاوره را تحت تأثیر قرار دهند عبارتند از:

میزان تحصیلات روانشناس

معمولا درمانگرانی که مدارج عالی تحصیلی را طی کرده اند و بسیار با تجربه هستند هزینه های بیشتری را دریافت می کنند.

محل درمان

از آنجاییکه هزینه های زندگی در کلان شهرها و مناطق بزرگ بیشتر است هزینه مشاوره را تحت تاثیر قرار می دهد.

شهرت درمانگر

اغلب هزینه های درمانی روانشناسان معروف بخاطر میزان بالای تقاضا بیشتر است.

طول جلسه درمان

هرچه دوره درمان طولانی تر باشد ، مشتری به طور معمول هزینه بیشتری را باید پرداخت کند.

تخصص

وقتی درمانگر در زمینه مشکل شما متخصص و با تجربه باشد، یا فرد با شرایط غیرمعمول یا چالش برانگیز را درمان کند ، هزینه مشاوره بیشتر خواهد بود.

 

تعرفه روانشناسی 1400

تعرفه روانشناسی ۱۴۰۰ بر اساس نوع مشاوره

تعرفه روانشناسی ۱۴۰۰ بر اساس نوع مشاوره متفاوت است.بطور کلی هزینه مشاوره فردی برای ۴۵ دقیقه ۱۸۰ هزارتومان و برای زوج درمانی ۲۲۰ هزار تومان در نظر گرفته شده که همانطور که در بالا گفتیم این مبالغ تحت تاثیر عوامل متعددی ممکن است کم و زیاد شود.مثلا هزینه مشاوره خانواده با هزینه مشاوره قبل از ازدواج، روان درمانی یا سکس تراپی کمی متفاوت است.

 

جدول تعرفه سازمان نظام روانشناسی ١٤٠٠

جدول تعرفه سازمان نظام روانشناسی 1400

تعرفه سازمان نظام روانشناسی سال ۱۳۹۹ در سایت همین سازمان طبق جدول آورده شده اما این تعرفه تاکنون در سایت آپدیت نشده است.اما بنابر مصوبه ۲۵ اسفند ۹۹  که در خبرگذاری ها اعلام شد نرخ روانشناسی و مشاوره برای سال ۱۴۰۰، ۳۰ درصد افزایش یافته است که ما مبالغ جدول تعرفه سازمان نظام روانشناسی ١٤٠٠ را بر همین اساس درج کرده ایم.ولیکن ممکن است مراکز مشاوره برای مشاوره های زوج درمانی، خانواده درمانی و … پکیج های تخفیفاتی در نظر گرفته باشند که در آن این مبالغ تغییر کرده باشد.

لازم به ذکر است که در سایت اطلاعیه ای برای تعرفه مشاوره تلفنی سازمان نظام روانشناسی آورده نشده است اما در شرایط کنونی که درگیر بیماری کویید ۱۹ هستیم و بسیاری از خانواده ها و افراد نیاز حیاتی به مشاوره تلفنی دارند احتمال دارد که تعرفه مشاوره تلفنی در اینده از سوی سازمان اعلام گردد.

مدیرکل دفتر مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور طی بیانیه ای اعلام کرد که  تعرفه مشاوره روانشناسی بهزیستی تقریبا نزدیک به تعرفه سازمان نظام روانشناسی است اما پیشنهاد شده که برای جلسات مشاوره با یک دکتر روانشناس در کلان شهرهایی مثل تهران ۱۴۵ هزار تومان و با کارشناسی ارشد ۱۱۲ هزار تومان دریافت شود.

همچنین قیمت مشاوره روانشناسی با دکتر روانشناس در شهرستان ها ۱۲۲ هزارتومان و با کارشناس ارشد ۹۵ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

هزینه مشاوره آنلاین و تلفنی

همانطور که گفتیم هزینه مشاوره آنلاین و تلفنی بطور مشخص از سوی سازمان تعیین نشده است و از طرفی خیلی از افراد بخاطر مزایای این نوع از مشاوره تمایل دارند تا بصورت آنلاین یا تلفنی با درمانگر خود ارتباط برقرار کنند.

اما از انجاییکه جلسات مشاوره حضوری و انلاین تفاوتی با هم ندارند و خدماتی که روانشناس ارائه می دهد مشابه است در نتیجه هزینه مشاوره آنلاین و هزینه مشاوره تلفنی با حضوری یکسان است.

 

قیمت ویزیت روانشناس

قیمت ویزیت روانشناس بر اساس تعرفه سازمان نظام روانشناسی بسته به میزان تحصیلات درمانگر دارد.مسلما قیمت ویزیت یک دکتر روانشناس از یک کارشناس ارشد روانشناسی بیشتر است.

اما عوامل دیگری هم هست که ممکن است قیمت ویزیت روانشناس را تحت تاثیر قرار دهد مثل میزان تجربه درمانگر، شهرت، محل درمان، طول جلسه درمان و …

در حال حاضر برای ارائه خدمات روانشناسی، بیمه ای وجود ندارد اما رییس سازمان نظام روانشناسی اعلام کرده که برای سال ۱۴۰۱ قرار است مردم از بیمه ها برای خدمات روانشناسی و مشاوره استفاده کنند.

ویزیت روانپزشک 1400

هزینه ویزیت روانپزشک ۱۴۰۰

هزینه ویزیت روانپزشک در سال ۱۴۰۰ در بخش خصوصی درصورت  عدم اجرای نسخه الکترونیک سلامت ۹۰ هزارتومان و با اجرای نسخه الکترونیک از مبلغ ۱۰۶۵۰۰ تومان می باشد.هزینه ویزیت فوق تخصص روانپزشکی ۱۲۰ هزار تومان می باشد.روانشناس و روانپزشک هردو در حوزه سلامت روان کار میکنند.روانپزشکان بعد از دوره پزشکی عمومی وارد حوزه تخصصی روانپزشکی می شوند و در نهایت بعنوان متخصص روانپزشکی یا متخصص اعصاب روان مشغول به کار می گردند.

اگر می خواهید تفاوت روانشناس و روانپزشک را بدانید تا بفهمید برای حل مشکلتان به کدامیک مراجعه کنید به صفحه تفاوت روانشناس و روانپزشک  سر بزنید.

روانشناسی

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *