17 خرداد, 1400

تعرفه مشاوره روانشناسی ١٤٠١

تعرفه مشاوره روانشناسی۱۴۰۱ هنوز توسط نظام روانشناسی اعلام نشده است به همین دلیل تا زمان اعلام رسمی هزینه مشاوره بر اساس تعرفه مشاوره روانشناسی ۱۴۰۰ می باشد.

تعرفه مشاوره روانشناسی در سال ۱۴۰۱ همراه با قیمت دقیق (کلیک نمایید)

آیا هزینه مشاوره های مختلف فرق دارد؟

هزینه مشاوره آنلاین و تلفنی چقدر است؟

قیمت ویزیت روانشناس

ویزیت روانپزشک ۱۴۰۱

برای رزرو وقت آنلاین و حضوری مشاوره با نرخ مصوب به صفحه مشاوره روانشناسی آنلاین و حضوری مراجعه فرمایید

بنظرتون چرا ما برای حل هر مساله مهمی همیشه دنبال چیزهای رایگان یا مشاوره ارزان قیمت میگردیم.چرا حاضریم براحتی برای خرید فست فود و غذاهای ناسالم هزینه کنیم اما حاضر نیستیم برای حل مشکلاتی که ممکنه سالها ما رو اذیت کنن پول بدیم؟

تحقیقات نشان می دهد که مشاوره روانشناسی می تواند به امور مالی شما کمک کند.اگر اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و استرس شما کمتر باشد ، احتمالاً راحت تر می توانید کاری را که دوست دارید پیدا کنید و در آن کار موفق باشید ، در نتیجه پول بیشتری می سازید و آنوقت پرداخت این هزینه های ناچیز درمان شما را اذیت نخواهد کرد.

ما تو این مقاله تعرفه روانشناسی ۱۴۰۱ و هزینه های مشاوره رو طبق قانون بیان کردیم تا از اون مطلع باشین.

 

تعرفه مشاوره روانشناسی 1401

تعرفه مشاوره روانشناسی ۱۴۰۱

هزینه هایی که روانشناسان از مراجعین می گیرند متفاوت است و به نوع خدمات ارائه شده و نحوه مشاوره بستگی دارد که مبلغ آن برطبق تعرفه مشاوره روانشناسی ۱۴۰۱ که از سوی سازمان نظام روانشناسی مشخص می شود ، تعیین می گردد.

بر اساس آخرین اخبار قرار است که مبلغ ۳۰% به تعرفه مشاوره روانشناسی سال ۹۹ اضافه شود که با در نظر گرفتن آن، تعرفه روانشناسی سال ۱۴۰۱ برای ۴۵ دقیقه مشاوره توسط یک دکتر روانشناس ۲۰۳ هزار تومان و برای یک درمانگر با مدرک کارشناسی ارشد ۱۴۰ هزار تومان می شود.

برای شناخت بهترین مشاوران روانشناسی تهران به صفحه روانشناس معروف مراجعه فرمایید

اما برخی از عواملی که می توانند قیمت مشاوره را تحت تأثیر قرار دهند عبارتند از:

میزان تحصیلات روانشناس

معمولا درمانگرانی که مدارج عالی تحصیلی را طی کرده اند و بسیار با تجربه هستند هزینه های بیشتری را دریافت می کنند.

محل درمان

از آنجاییکه هزینه های زندگی در کلان شهرها و مناطق بزرگ بیشتر است هزینه تراپیست را تحت تاثیر قرار می دهد.

شهرت درمانگر

اغلب هزینه ویزیت روانشناس معروف بخاطر میزان بالای تقاضا بیشتر است.

طول جلسه درمان

هرچه دوره درمان طولانی تر باشد ، مشتری به طور معمول هزینه بیشتری را باید پرداخت کند.

تخصص

وقتی درمانگر در زمینه مشکل شما متخصص و با تجربه باشد، یا فرد با شرایط غیرمعمول یا چالش برانگیز را درمان کند ، هزینه مشاوره بیشتر خواهد بود.

 

تعرفه روانشناسی 1400

تعرفه روانشناسی ۱۴۰۱ بر اساس نوع مشاوره

تعرفه روانشناسی ۱۴۰۱ بر اساس نوع مشاوره متفاوت است.بطور کلی هزینه مشاوره فردی برای ۴۵ دقیقه ۱۸۰ هزارتومان و برای زوج درمانی ۲۲۰ هزار تومان در نظر گرفته شده که همانطور که در بالا گفتیم این مبالغ تحت تاثیر عوامل متعددی ممکن است کم و زیاد شود.مثلا هزینه مشاوره خانواده با هزینه مشاوره قبل از ازدواج، روان درمانی یا سکس تراپی کمی متفاوت است.

جدول تعرفه سازمان نظام روانشناسی 1401

جدول تعرفه سازمان نظام روانشناسی ١٤٠١

 

تعرفه سازمان نظام روانشناسی سال ۱۳۹۹ در سایت همین سازمان طبق جدول آورده شده اما این تعرفه تاکنون در سایت آپدیت نشده است.اما بنابر مصوبه ۲۵ اسفند ۹۹  که در خبرگذاری ها اعلام شد نرخ روانشناسی و مشاوره برای سال ۱۴۰۰، ۳۰ درصد افزایش یافته است که ما مبالغ جدول تعرفه سازمان نظام روانشناسی ١٤٠١ را بر همین اساس درج کرده ایم.ولیکن ممکن است مراکز مشاوره برای مشاوره های زوج درمانی، خانواده درمانی و … پکیج های تخفیفاتی در نظر گرفته باشند که در آن این مبالغ تغییر کرده باشد.

لازم به ذکر است که در سایت اطلاعیه ای برای تعرفه مشاوره تلفنی سازمان نظام روانشناسی آورده نشده است اما در شرایط کنونی که درگیر بیماری کویید ۱۹ هستیم و بسیاری از خانواده ها و افراد نیاز حیاتی به مشاوره تلفنی دارند احتمال دارد که تعرفه مشاوره تلفنی در اینده از سوی سازمان اعلام گردد.

مدیرکل دفتر مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور طی بیانیه ای اعلام کرد که  تعرفه مشاوره روانشناسی بهزیستی تقریبا نزدیک به تعرفه سازمان نظام روانشناسی است اما پیشنهاد شده که برای جلسات مشاوره با یک دکتر روانشناس در کلان شهرهایی مثل تهران ۱۴۵ هزار تومان و با کارشناسی ارشد ۱۱۲ هزار تومان دریافت شود.

همچنین قیمت مشاوره روانشناسی با دکتر روانشناس در شهرستان ها ۱۲۲ هزارتومان و با کارشناس ارشد ۹۵ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

هزینه مشاوره آنلاین و تلفنی

همانطور که گفتیم هزینه مشاوره آنلاین و تلفنی بطور مشخص از سوی سازمان تعیین نشده است و از طرفی خیلی از افراد بخاطر مزایای این نوع از مشاوره تمایل دارند تا بصورت آنلاین یا تلفنی با درمانگر خود ارتباط برقرار کنند.

اما از انجاییکه جلسات مشاوره حضوری و انلاین تفاوتی با هم ندارند و خدماتی که روانشناس ارائه می دهد مشابه است در نتیجه هزینه مشاوره آنلاین و هزینه مشاوره تلفنی با حضوری یکسان است.

 

قیمت ویزیت روانشناس

قیمت ویزیت روانشناس بر اساس تعرفه سازمان نظام روانشناسی بسته به میزان تحصیلات درمانگر دارد.مسلما قیمت ویزیت یک دکتر روانشناس از یک کارشناس ارشد روانشناسی بیشتر است.

اما عوامل دیگری هم هست که ممکن است قیمت ویزیت روانشناس را تحت تاثیر قرار دهد مثل میزان تجربه درمانگر، شهرت، محل درمان، طول جلسه درمان و …

در حال حاضر برای ارائه خدمات روانشناسی، بیمه ای وجود ندارد اما رییس سازمان نظام روانشناسی اعلام کرده که برای سال ۱۴۰۱ قرار است مردم از بیمه ها برای خدمات روانشناسی و مشاوره استفاده کنند.

 

ویزیت روانپزشک 1401

هزینه ویزیت روانپزشک ۱۴۰۱

هزینه ویزیت روانپزشک در سال ۱۴۰۱ در بخش خصوصی درصورت  عدم اجرای نسخه الکترونیک سلامت ۹۰ هزارتومان و با اجرای نسخه الکترونیک از مبلغ ۱۰۶۵۰۰ تومان می باشد.هزینه ویزیت فوق تخصص روانپزشکی ۱۲۰ هزار تومان می باشد.روانشناس و روانپزشک هردو در حوزه سلامت روان کار میکنند.روانپزشکان بعد از دوره پزشکی عمومی وارد حوزه تخصصی روانپزشکی می شوند و در نهایت بعنوان متخصص روانپزشکی یا متخصص اعصاب روان مشغول به کار می گردند.

اگر می خواهید تفاوت روانشناس و روانپزشک را بدانید تا بفهمید برای حل مشکلتان به کدامیک مراجعه کنید به صفحه تفاوت روانشناس و روانپزشک  سر بزنید.

روانشناسی
16 Comments
 1. تو این کشور صحبت کردن از سلامت روان جوکه

 2. رفتن پیش روانشناس مشکلات زیادی به بار میاره. مشاور معمولا حرفه‌ای شمارو گوش میکنه و بعد اونها به شکلی حرفه ای به شما برمیگردونه. بعد میگه شما باید سالها مراجعه کنید تا بتونه براتون ریشه یابی کنه. بعد یه اسم مناسب برا بیماریتون پیداکنه و با چندتا ریتالین و تری هگزیفنیدیل شمارو راهی خونه میکنه. هزینه روانشناسی رو بدید بادام بخرید برید تو طبیعت.

  • مشاور سایت روان آگاه 6 فروردین, 1401 در 4:47 ق.ظ پاسخ

   بی شک تمام تلاش بشر در طی قرنها در جهت گسترش علم و تخصص برای رفاه و بهبود کیفیت زندگی انسان بوده است و همانطور که جسم ما نیاز به پزشکان متخصص دارد روح و روان انسان نیز از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و نیاز به توجه و پیگیری بیشتر دارد و تخصص و علم روانشناسی به عنوان یکی از علوم فوق العاده اثرگذار در تلاش برای ایجاد شادابی و خوشحالی و احساس خوشبختی انسان است و بدبختی جامعه امروز ما دقیقا به خاطر تفکر غلط افرادی چون شما و ساده لوحی کسانی است که گول حرفهای افراد غیر متخصصی چون شما را می‌خورند و برای حل مشکلات روحی و روانی خود دیر به متخصص روانشناسی مراجعه می‌کنند و گره ای که به راحتی و با چند جلسه درمان می‌شود حل کرد را تبدیل به گره کوری می‌کنند که نياز به پیگیری و تلاش بیشتر همکاران دلسوز روانشناس و روانپزشکمان دارد.

   لذا از شما و تمام مردم آگاه و فهیم جامعه و کشور عزیزم تقاضا دارم که با دید بازتر و منطقی تر نسبت به نیازهای روحی و روانی خود نیز توجه داشته باشیم و در جهت گسترش فرهنگ مراجعه به روانشناس گامی موثر برداریم.

   • با سلام؛ از لحن و گفتار شما مشاور سایت روان آگاه و همچنین استفاده از کلمه زیبای “ساده لوح” در جملاتتون، کاملا مشخصه که چقدر به کارتون مسلط هستین و اصلا قصد دیگه ای ندارید.
    من تجربه شخصی خودمو میگم. شاید به کام برخی افراد متخصص و مشاور زیاد خوش نیاد. ولی اگر در زندگی شخصی و خانوادگی دچار مشکل هستید، تنها راه اینه که برید از مراجع معتبر و کتب مربوطه در این زمینه کمک بگیرید و مطالعه کنین. باور کنین هیچکس نمیتونه به شما، مثل خودتون کمک کنه. مشاور نهایتا خیلی وقت بذاره، میتونه قطره ای از دریای زندگی شما را واکاوی و تحلیل کنه. و نهایتا یه راه درست یا غلط به شما پیشنهاد کنه. پس بهترین راه کمک به خودتون، ارتقاء سطح مطالعه و علمیه. خداروشکر این روزا با وجود اینترنت و کتابخانه های رایگان و آنلاین، هزینه چندانی هم متحمل نمیشین. کافیه روزی نیم ساعت از وبگردی تو سایت ها و کانال ها و پیج های جوک و سرگرمی، کم کنین و برید چند خط کتاب خوب بخونین. یا حتی فیلم خوب یا موسیقی خوب. مطمین باشین هم مقرون به صرفه تر از حق مشاوره عزیزان مشاور (که مردم را ساده لوح فرض میکنن) هست، هم باعث رشد و تعالی روح و جسمتون میشه. امیدوارم کامنتم حذف نشه.

    • مشاور سایت روان آگاه 30 فروردین, 1401 در 6:30 ق.ظ پاسخ

     با سلام و سپاس از توجه و حسن ظن شما به مطالب سایت روان آگاه
     و درک معنای مثبت سلیم و صاف و صادق از کلمه ساده لوح
     ضمن احترام به نظر و تجربه شما و تایید ارزشمندی منابع و کتب لازم به ذکر است کار و تخصص روانشناس و رواندرمانی به مثابه عمل جراحی توسط یک پزشک جراح قلب می ماند آیا شما با مطالعه کتاب‌ها می تواند مشکل قلبتان را برطرف کنید هرگز چنین نیست
     پس در عین اینکه ما همه عزیزان را تشویق و دعوت به مطالعه کتاب و منابع معتبر میکنیم در هنگام بروز مشکلات حتما در اولین فرصت از کمک متخصص حوزه مربوطه کمک بگیرید تا به بهبود کیفیت زندگی و روابط فردی و خانوادگی و اجتماعی خود کمک کنید

  • روان‌شناس بالینی 1 اردیبهشت, 1401 در 7:56 ق.ظ پاسخ

   با سلام
   ۱-روان‌شناس و مشاور دارو تجویز نمی‌کنند.
   ۲-تجویز دارو از وظایف روان‌پزشک است.
   ۳-تعداد جلسات درمانی مورد نیاز وابسته به نوع اختلال و روش درمانی مورد استفاده و میزان همکاری بیمار و … می‌باشد.
   ۴-…

  • عزیزم روانشناس دارو تجویز نمیکنه…دیدتون رو گسترش بدین

  • بله سیصد هزارتومن بادام با یک سفر در پارک محل . اینم جایگاه علم در این سرزمین. اگه نشد باز هم مجدد یک کیلو بادام با پارک چیتگر. مرحله بعد یک کیلو بادام و جاده چالوس….

  • سلام. شما الان با این نگاه به روانشناس، حتما” نیاز به مشاوره دارید. احتمالا” اشتباهی به فالگیر مراجعه کردید.

 3. موافقم لطفا دید مردم رو تا این اندازه نسبت مشاور و روانشناس بد نکنید ،و دانش روانشناسان را در حد یک کلاهبرداری تقلیل ندید

 4. روان‌شناس بالینی 1 اردیبهشت, 1401 در 8:00 ق.ظ پاسخ

  متأسفانه عدم پذیرش مسئولیت از سوی برخی
  مراجعان و بیماران به طولانی یا بی نتیجه شدن
  درمان می‌انجامد…

  اکثر این افراد همان کسانی هستند که
  ترجیح می‌دهند با صرف هزینه‌های چند ده میلیونی ،
  حل مشکلات‌شان را به طلسم و فال و … بسپارند

 5. با احترام، اما متاسفانه ابن دوستمون درست میگن که مشاور ها فقط قطره ای از دریای پرطلاطم زندگی مارو میشنون، من پیش سه تا رفتم و هرکدوم زندگی خودشون براشون مهمتر از حرفای من بود ، همش از خودشون میگفتن وحرفایی که درمورد زندگیم میزدم رو باجون ودل گوش نمیکردن، فقط درجواب، یکسری حرفهای انگیزشی بی محتوا وبی عمق میزدن! ویا قضاوت میکردن، اوه اوه مشاورهای تلفنی هم درصدبالاییشون آدمو میکوبن، و نگاه از بالا به پایین دارن، حضوریا هم همینطور ، هیچکس مث خود آدم نمیتونه چیزهایی که بش گذشته رودرک کنه ، کاش یه روانشناس خوووب گیر میومد… هست اما کم هست ،

 6. سلام به همه ی عزیزان به عنوان یک مشاور خانواده عرض کنم متاسفانه در یک برهه ی زمانی از سوی سازمانهای مربوطه بدون انجام مصاحبه های دقیق علمی بی مهابا به افراد زیادی که صلاحیت علمی کافی نداشته اند و صرفا در این رشته ها فارغ التحصیل شده و دوره های تکمیلی را ندیده بوده اند مجوز کار مشاوره داده شده است البته در سالهای اخیر این روند تغییر کرده است دوستانی که از مشاوران و نتیجه ی ضعیف کار ایشون شاکی هستند حق دارند چون احتمالا نزد این مشاوران کم سواد مراجعه نموده اند خیلی خوبه که این صحبتها مطرح شوند تا مسئولین یک بازبینی در مجوزهایی که به مشاوران و روانشناسان داده اند بنمایند و مجوز خیلیها را باطل کنند. به شما توصیه می کنم اگر قصد مراجعه به مشاور و روانشناس داشتید حتما قبلش تحقیق کنید و پیش کسی بروید که دیگران از نتیجه ی کارش راضی بوده اند وگرنه مشاوره مانند هر علم دیگری حاصل سالها تحقیق و تلاش دانشمندان این حوزه است و در امریکا ما ویزیتهای پانصد و هزار دلاری برای ۴۵ دقیقه مشاوره هم داریم به شرطیکه مشاورش سواد کافی داشته و متعهد به اخلاق حرفه ای باشد و علمیست که به افراد زیادی در سرتاسر دنیا در زمینه های گوناگون کمک کرده.
  در پایان از همگی عزیزان تقاضا دارم بیاییم یاد بگیریم که درباره ی آنچه در تخصص ما نیست بی مهابا سخن نگوییم.
  دوستدار شما عزیزان یک مشاور خانواده که مراجعانم ازم راضی بوده و معتقد بوده اند که تونستم بهشون کمک کنم.

 7. هنوز مردم ما نمی دانند که اگر مشاور گوش میکنه، یک امر علمی هست. هزاران زیر بنای علمی داره این مبحث. از در که وارد بشه آدم که طرف نمی تونه نسخه بپیچه. دعا نویسی که نیست.

 8. با سلام
  روانشناسی شاخه های زیادی داره
  مثل بالینی
  تربیتی
  استعدایابی
  روان سنجی
  هر فردی باید بر اساس نیاز خودش به روانشناس مربوطه مراجعه بکنه
  این طوری میشه جواب گرفت
  روانشناسی هم مثل جراحی مغز و اعصاب، یا متخصص ارتوپدی، یک رشته علمی و بسیار تخصصی هست. شما نمی تونید برای درمان درد قلب تون از اینترنت یا کتابها استفاده بکنید. روانشناسی هم دقیقا شبیه این هست. یا به روانشناسی بی تجربه و غیر متخصص و ناوارد مراجعه کردید و جواب نگرفتید، یا تکالیف روانشناس رو انجام ندادید.. بنده شخصا، تمایل به همجنس گرایی رو درمان کردم که در دنیا جزئ سخت ترین و طاقت فرساترین پروسه های تراپی هست
  لطفا درست عمل بکنیم و عقده هایمان را سر همدیگر خالی نکنیم.. بهتر جواب می گیریم
  یاحق

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.