6 مرداد, 1400

بهترین مشاوره انتخاب رشته

اگر الان از دهه ۶۰ ای ها بپرسن اگه به چند سال پیش برمی گشتی چه کاری رو انجام میدادی یا نمیدادی شاید خیلی هامون بگیم حتما برای پیدا کردن زمینه مناسب تحصیلی مون بهترین مشاوره انتخاب رشته می رفتیم.

اگر به دنبال شیوه های نوین یادگیری آسان هستید حتما به مقاله روانشناسی یادگیری مراجعه نمایید

خوشبختانه امروزه روز شرایط خیلی عوض شده و دانش آموزان از امکانات قابل توجهی برخوردارن.الان اگر توی انتخاب رشته پایه نهم، کنکور یا دانشگاه و …تردید داشته باشین کافیه که یه وقت مشاوره بگیرین و خیال خودتون و راحت کنین.می پرسین چجوری؟ مقاله رو بخون تا بهت بگم.

 

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه

مشاوره انتخاب رشته

در مشاوره انتخاب رشته در درجه اول به فرد کمک می کنیم تا بر اساس علایق و پتانسیل هایی که دارد رشته اش را مشخص کند. انتخاب رشته تحصیلی یعنی انتخاب مسیر شغلی آینده شما. بنابراین خیلی مهم است که در زمینه ای تحصیل کنید که به آن علاقه مندید زیرا قرار است در آینده بیشترین زمان خود را صرف انجام آن کار کنید.در مشاوره انتخاب رشته دانشگاه شما را بسوی انتخابی درست و هوشمندانه هدایت میکنیم تا از فرصت های پیش رو نهایت استفاده را ببرید.

از آنجاییکه انتخاب رشته تحصیلی یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین تصمیمات در زندگی همه ی افراد می باشد خوب است قبل از اینکه وارد یک زمینه تحصیلی یا شغلی بشویم از طریق مشاوره برای انتخاب رشته، نسبت به انتخابمان مطمئن تر شده و مصمم تر قدم برداریم.

وجود یک شخص متخصص در مراحل مهم زندگی برای هر فردی ضروری است.بنابراین اگر یک مشاور برای انتخاب رشته کنار ما باشد می توانیم انتخاب هوشمندانه تری برای آینده داشته باشیم. زیرا مشاور به ما کمک می کند تا چشمانمان را رو به واقعیت های هر رشته باز کنیم و بصورت اصولی و علمی و بر اساس تست های مختلف نسبت به انتخاب رشته تحصیلی و شغلی اقدام نماییم.بنابراین اصلا شک نکنید که نیاز به مشاور دارید یا نه.چون ضرورت آنرا بعدها و وقتی دیگر کار از کار گذشته متوجه می شوید.

اگر دانش آموز هستید و میخواهید سرنوشت تحصیلی و شغلی خودتان را آگاهانه، به بهترین شکل و بر اساس علایقتان رقم بزنید باید با بهترین های این حوزه آشنا باشید تا در وقت و هزینه های مشاوره تحصیلی صرفه جویی کنید.در ادامه این مقاله ما لیست بهترین مشاوران انتخاب رشته را معرفی کرده ایم که می توانید با مراجعه به صفحات شخصی آنها و مطالعه رزومه شان اطلاعات بیشتری در موردشان بدست بیاورید و از همانجا وقت مشاوره خود را تعیین نمایید.

 

بهترین مشاور انتخاب رشته کنکور دانشگاه

 

بهترین مشاور انتخاب رشته کنکور دانشگاه

اگر هنوز توی انتخاب رشته دانشگاهیت مردد هستی و دنبال بهترین مشاور انتخاب رشته کنکور دانشگاه میگردی تا در این زمینه کمکت کنه لیست زیر این فرایند رو برات راحت میکنه.

در این لیست نام ۶ نفر از بهترین مشاوران انتخاب رشته کنکور دانشگاه آورده شده که می تونید بدون از دست دادن فرصت و معطلی بهشون مراجعه کنید.

  • دکتر حمید آزادی مشاور تحصیلی و شغلی
  • بابک موسویان مشاور مدارس و آموزشگاه هاي تهران
  • احمد میربلند مشاور مدارس تيزهوشان و نمونه
  • میلاد رضایی مقدم مدرس دوره هاي آموزشي روانشناسي خانواده،مشاور مدارس نمونه و تيزهوشان تهران، مشاور برنامه توليدي راديو فرهنگ(مشاوره تحصيلي-خانواده)، مشاور مجله سلامت(بخش روانشناسي)
  • سهراب فرهپور مشاور مدارس و آموزشگاه هاي تهران، مدير انتشارات صفر كلوين، مشاور موسسه پرواز كنكوري ها
  • امید شهبازی مشاور مدارس برتر،مدير آموزشگاه پرستو

اگر به دنبال مشاور خوب برای مقطع دکتری هستید به صفحه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد و دولتی مراجعه نمایید.

مشاوره انتخاب رشته کنکور

همه ی دانش آموزان در مرحله ای از زندگی شان دغدغه کنکور و انتخاب درست رشته تحصیلی را داشته اند. مشاوره انتخاب رشته کنکور می تواند تا حد زیادی خیال افراد را راحت کرده و از نگرانی آنها بکاهد.

با پیدا کردن بهترین مشاور انتخاب رشته کنکور می توانید آینده تحصیلی و شغلی خود را تضمین کنید چرا که یک مشاور خوب با مطرح کردن یکسری موارد شما را یاری می کند تا بهترین رشته را برای خودتان انتخاب کنید.

مشاوره انتخاب رشته کنکور

چه چیزهایی را دوست دارید

سعی کنید بفهمید چه چیزی شما را خوشحال می کند. اگر هیچوقت از ریاضی یا فیزیک خوشتان نیامده است ، نباید سراغ رشته های مرتبط با این دو حوزه بروید. و بالعکس اگر همیشه عاشق این دو رشته بودید، شانس موفقیت شما در آنها بیشتر است.

اول امتحان کنید بعد انتخاب

اگر هنوز در دوران دبیرستان هستید و نمی دانید که می توانید در رشته ای که مد نظرتان است موفق باشید یا خیر و یا اصلا ایده ای ندارید که به چه چیزی علاقه مندید مشاور پیشنهاد می دهد ابتدا با مراجعه به آموزشگاه های آزاد در حوزه ای که فکر می کنید کمی دوستش دارید مشغول شوید و تجربه کسب کنید.این کار می تواند در انتخاب رشته تحصیلی تان بشدت مفید باشد.
در طی همین کلاس ها می فهمید که آیا واقعا آنچیزی که فکر می کردید برایتان بهترین است را واقعا دوست دارید و می خواهید برای طولانی مدت انجام دهید یا نه.

اگر بر اساس مهارت ها و علاقه خود رشته تان را انتخاب کنید با شور و اشتیاق به استقبال آینده شغلی خود می روید. علاوه بر این ، کل روند یادگیری و مطالعه برای شما آسان تر خواهد شد.

عجله نکنید

فکر نکنید می توانید یک شبه از بین تمام زمینه های مورد نظرتان، بهترین گزینه را انتخاب کنید. شاید در ابتدا ندانید به چه چیزهایی توجه کنید و این کاملا طبیعی است. بنابراین مشاور از شما می خواهد به خودتان وقت بدهید.کوچکترین موارد جذاب را هم یادداشت کنید سپس ، چند روز استراحت کنید و مجددا یادداشت های خود را بررسی کنید. مطمئنا چیزهای خوبی دستگیرتان می شود.

اگر باز هم متوجه نشدید به چه چیزی علاقه دارید یا کدام مسیر تحصیلی برایتان مناسب تر است، در این مورد با دوست صمیمی تان یا یکی از اعضای خانواده خود حرف بزنید.هیچکس بهتر از خانواده، دوست نزدیک و خودتان نمی تواند شما را بشناسد.بنابراین شاید به موارد جدیدی طی این صحبت ها دست پیدا کنید که بیان آنها در جلسه بعدی مشاوره انتخاب رشته کنکور و رسیدن به هدف نهایی موثر باشد.

در انتخاب های خود کمی واقع بین باشید

شاید تجربه رفتن پیش مشاوران مختلف را داشته باشید و آنها بگویند یک رشته ای را انتخاب کن که بتوانی در آینده وارد کار دولتی شوی یا درآمدش زیاد باشد و… اما اگر کسی که برای مشورت انتخاب می کنید بهترین مشاور انتخاب رشته کنکور باشد به شما قطعا می گوید که اگر دنبال رشته ای بروید که دوستش دارید بدنبال آن پول و درآمد هم می آید. پس اصلا در این زمینه تردید نکنید و بین رشته ای که علاقه دارید و رشته ای که آینده مالی اش خوب است اولی را انتخاب کنید و یقین داشته باشید با انجام کاری که به آن میل و رغبت دارید صد درصد پول بیشتری هم بدست خواهید آورد.

خودتان را باور کنید

اگر دوست دارید دکتر شوید اما فکر می کنید از عهده آن بر نمیایید باید با کمک مشاور اعتماد به نفس خودتان را بالا ببرید.همه یما به اندازه کافی باهوش، توانا و با استعداد هستیم.

خودتان تصمیم بگیرید

درست است که مشاوره و کمک گرفتن از یک فرد متخصص بسیار ضروری است اما در نهایت با جمع کردن اطلاعات و بدست آوردن آگاهی، خودتان تصمیم نهایی را بگیرید.اجازه ندهید که خواسته های پدر مادرها یا افراد دیگر روی انتخاب زمینه مورد علاقه شما تاثیر بگذارد.به انتخاب ها و نظرات آن ها احترام بگذارید اما خودتان در آخر مسیر تحصیلی و شغلی تان را معین کنید.

مشاوره انتخاب رشته ارشد

مشاوره برای انتخاب رشته ارشد دانشگاه

کسب مدرک ارشد در یک رشته تخصصی در حرفه ای شدن دانشجویان تاثیر بسزایی دارد البته به شرط اینکه رشته لیسانس خود را بدرستی انتخاب کرده باشید. مشاوره انتخاب رشته ارشد چه زمانیکه از رشته کارشناسی خود راضی باشید چه نباشید می تواند کمک بزرگی به شما بکند.

توجه داشته باشید که در مشاوره برای انتخاب رشته ارشد دانشگاه به شما نمی گویند که فلان رشته را ادامه دهید چون درآمد خوبی دارد یا تقاضا برای آن زیاد است بلکه به شما کمک می کنند که آگاهی های بیشتری نسبت به رشته لیسانس خود پیدا کنید.

اگر رشته لیسانس خود را بدون تحقیق و در نظر گرفتن علاقه شخصی تان یا بر مبنای حرف دیگران انتخاب کرده باشید احتمال آن زیاد است که تمایلی به ادامه تحصیل در مقطع ارشد نباشید.

چنانچه با علاقه و بدرستی هم انتخاب رشته کرده باشید و در طی تحصیل در دوره ۴ ساله لیسانس هم رغبت شما بیشتر شده باشد می توانید با مشاوره انتخاب رشته ارشد، بهترین گرایش را برای خود انتخاب کنید.

مشاوره انتخاب رشته نهم

مشاوره انتخاب رشته نهم

مشاوره انتخاب رشته نهم برای آندسته از دانش آموزانی که پس از طی کردن مراحل تحصیل در مقاطع ابتدایی و راهنمایی به قسمت مهم انتخاب مسیر درسی خود می رسند، مناسب است. جاییکه باید بر اساس علاقه و امتیازاتی که در سالهای تحصیل بدست آورده اند یک رشته را انتخاب کنند.

اگر دانش آموزان بخواهند در رشته ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی یا رشته های فنی حرفه ای و کاردانش ادامه تحصیل دهند باید حد نساب نمره در یکسری از درس ها را داشته باشند.

در مشاوره تلفنی/ آنلاین و حضوری انتخاب رشته نهم ، مشاور با احتساب نمرات و با در نظر گرفتن توانمندی ها و علائق دانش آموزان آنها را به مسیر درست هدایت می کند.

مشاوره تحصیلی

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.