16 فروردین, 1400

مشاوره طلاق

واقعا راسته که میگن طلاق همیشه بدترین راه نیست و گاهی هم میتونه خیلی به نفع هردوطرف باشه.فقط آزاردهنده ترین چیز توی جدایی طرفین، بچه هایی هستن که این وسط از لذت داشتن همزمان پدر و مادر محروم میشن که البته این مسائل با مشاوره قبل از طلاق و آماده کردن فرزندان تا حدی حل میشه.
ما تو این مقاله می خواهیم به انواع روش های مشاوره برای طلاق بپردازیم که قطعا به کسی که درشرف جدایی باشه می تونه کمک کنه.

اگر به دنبال یه روانشناسان خوب در حوزه خانواده هستید به صفحه روانشناسی آنلاین رایگان روان آگاه مراجعه نمایید

تا حالا براتون پیش اومده که توی فامیل و آشنا و اطرافیانتون زوج هایی باشن که در ظاهر زندگیشون گل و بلبله اما در عین ناباوری یهویی خبر طلاقشون و بشنوین و از تعجب شاخ دربیارین؟با خودتون میگین آخه اینا که خیلی با هم خوب بودن، زندگی عالی داشتن اما خب قطعا نمیشه از بطن زندگی هیچ کسی خبر داشت.کی خبر داره تو دل هرکدوم از ما چی میگذره و با چه مسائلی دست و پنجه نرم می کنیم و همیشه صورتمون و با سیلی سرخ نگه میداریم؟!

زیاد دیدم زن و شوهرایی و که تا تقی به توقی می خوره اولین چیزی که به ذهنشون میرسه جداییه اما بودن زوجایی هم که صبورتر بودن، تلاش کردن و مشکلات و کنار زدن و زندگیشون و کنار هم ساختن.منظورم از صبور بودن این نیست که مثل مامان باباهای خودمون بسوزیم و بسازیم و بگیم با لباس سفید اومدیم خونه بخت با کفنم باید بریم.نمیگم هربلایی سرتون اومد بمونین و دم نزنین که صد البته الانم اصلا اینطوری نیست.خداروشکر آگاهی افراد بالا رفته و زوج هایی که با هم اختلاف دارن و قصدشون جداییه اول به مشاوره طلاق میرن و بعد تصمیم قطعی می گیرن.

چطور بفهمیم به مشاوره طلاق نیاز داریم؟

ازدواج و طلاق دوتا از مهمترین تجربه های زندگی هر فردی هستند.تفاوت اصلی بین ایندو این است که طلاق میتواند برای همه افرادی که به نوعی درگیر می شوند از جمله فرزندان، اقوام و خویشاوندان و حتی حیوانات خانگی دردناک باشد.
طبق آماری که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد تقریبا کمی کمتر از ۵۰% ازدواج ها به طلاق ختم میشود و یک سوم این جدایی ها در ۵ سال اول زندگی اتفاق می افتد.

واقعیت اینه که طلاق هرچند هم دوستانه صورت بگیرد، یک اتفاق بسیار استرس زا است و زندگی فرد را دستخوش تغییرات جدی می کند.از یک طرف حجم گسترده ای از مسائل حقوقی،عاطفی، رفت و آمد در دادگاه، و از سوی دیگر ساخت یک زندگی نو برای این افراد خیلی سخت است.

در این مواقع مشاور طلاق و کمک گرفتن از یک مشاور خوب خیلی میتواند مفید باشد.حمایت یک فرد متخصص و پشتیبانی او در حساس ترین مرحله زندگی بسیار حائز اهمیت است و چه بسا باعث شود فرد در جلسات مشاوره،  به زندگی باز گردد و از جدایی صرف نظر کند.

مشاوره قبل از طلاق

مشاوره قبل از طلاق چه کمکی می کند؟

هنگامی که برای مشاوره قبل طلاق به مراکز مخصوص مراجعه می کنید مشاور طلاق به شما یاد می دهد که در کنار بررسی قوانین عاطفی، جسمی، مالی که همراه طلاق است چطور با همسرتان خوب و مودبانه رفتار کنید.
مشاور به شما و همسرتان کمک می کند تا تصمیم بگیرید آیا واقعا می خواهید جدا شوید یا نه؟ و اینکه راه نجاتی برای حفظ رابطه و ازدواجتان وجود دارد؟

یادتان باشد که اگر فرزندی دارید که درگیر این مساله است خیلی مهم است که همه چیز را به بهترین وجه نگه دارید.منظور این است که خیلی مهم است که فرزندان شما یک طلاق سالم و مودبانه ، بدون سرزنش دیگری یا بی احترامی را تجربه کنند.بهترین روش برای به حداقل رساندن آسیب بچه ها و محافظت از آنها مودب بودن زوجین در قبال همدیگر است.
در مشاوره قبل از طلاق کمکتان می کنند که هر گونه احساسات گیج کننده و متناقض مرتبط با طلاق را پیدا کرده و رفع کنید.

مشاوره پیش از طلاق

از مشاوره پیش از طلاق چه انتظاری باید داشت؟

مشاوره پیش از طلاق با حضور هردو طرف انجام می شود و در طی این جلسه انتظار می رود که:

بطور کلی ارتباط بین شرکا بهتر شود:

اغلب زوجینی که می خواهند طلاق بگیرند حتی نمی توانند با هم صحبت کنند، بنابراین مشاوره پیش از طلاق می تواند به انها کمک کند تا یک مکالمه معمولی داشته باشند.

صحبت مسالمت آمیز و متمدنانه در مورد مشکلات احتمالی:

اگر زوجین یاد بگیرند که چطور با هم ارتباط برقرار کنند روند طلاقشان سریعتر پیش می رود.یک کارهایی هست که طرفین طلاق بهرحال باید انجام دهند و نمی توانند از آن فرار کنند پس چه بهتر که در آرامش این کارها را انجام دهند.

پیدا کردن یک راه خوب برای رفاه حال کودکان:

کودکان در درجه اول هستند و والدین می اموزند که حتی اگر مسائل بین خودشان حل نشد هم باید برای رفاه حال بچه ها تلاش کنند.

تهیه برنامه و یافتن ساده ترین و سالم ترین راه برای عبور از طلاق:

مشاوره قبل از طلاق به زوجین کمک می کند تا با تهیه برنامه ریزی های لازم، براحتی برای طلاق آماده شوند.

تاثیر مشاوره بعد از طلاق روی فرزندان

در مشاوره بعد از طلاق چکار می کنند؟

یک مشاور طلاق می تواند در این دوره دردناک و نامعلوم با ارائه ابزاری برای قدم برداشتن در یک مسیر مثبت و سالم شما را راهنمایی کند.او می تواند به شما یاد بدهد که چطور بعد از طلاق زندگی تان را از سر بگیرید و میزان تاثیر جدایی بر روی فرزندانتان را کاهش دهید.همچنین در جلسات مشاوره بعد از طلاق به شما کمک میکنند تا درک کنید چرا رابطه تان شکست خورده و از این طریق باعث می شوند تا شما دیگر اشتباهات قبلی تان را تکرار نکنید.
در مشاوره بعد از طلاق از روش های مختلفی برای بهبود عزت نفس شما استفاده میکنند و به شما یاد می دهند چطور با واقعیت و احساسات باقی مانده نسبت به همسر سابق خود کنار بیایید و آنرا بپذیرید.

مشاوره طلاق توافقی

مشاوره طلاق توافقی چیست؟

در یکسری موارد زن و شوهر هردو به نتیجه می رسند که بهترین چیز برایشان جدایی است و این می تواند روی زندگی هر دو طرف تاثیر مثبت بگذارد چرا که تمامی راهها را هر دو طرف امتحان کردند و نتوانسته اند به نتایج مثبت و موثری برسند لذا این افراد را برای مشاوره طلاق توافقی به مراکز مخصوص میفرستند تا گواهی لازم را دریافت کنند و سپس باید مراحل بعد از مشاوره در طلاق توافقی انجام شود.

در طلاق توافقی زوجین نباید با هم هیچ اختلاف مالی مثل نفقه یا مخالفتی در حضانت فرزندان داشته باشند.چنانچه مرد در جلسه حاضر نشود دادگاه درخواست طلاق توافقی را باطل میکند ولی اگر زن در جلسه حضور نداشته باشد هم دادگاه به درخواست طلاق توافقی آنها رسیدگی می کند.

مشاوره طلاق رایگان/تلفنی/آنلاین چقدر قابل اطمینان و موثر هستند؟

بعضی افراد از بیان مشکلاتشون و رفتن پیش مشاور امتناع می کنن و دنبال سایت هایی برای مشاوره طلاق رایگان می گردن غافل از اینکه اینجور محافل خیلی برای در میان گذاشتن حساس ترین مسائل زندگی قابل اطمینان نیستند و اصلا نمیشه فهمید در مشاوره طلاق آنلاین کسی که شما را راهنمایی می کند تخصص اینکار را دارد یا خیر.

شاید مشاوره تلفنی راه بهتری برای این دسته افراد باشد.با پیدا کردن یک مرکز مشاوره خوب می توانید وقت مشاوره طلاق تلفنی بگیرید و با خیال آسوده، مشکلات زندگی خود را با یک مشاور طلاق مطرح کنید.

از کجا بفهمیم به مشاور طلاق نیاز داریم؟

اگر مطمئن نیستید که به مشاوره برای طلاق نیاز دارید یا نه احتمالا یکسری علائم هشدار دهنده هست که نشان میدهد که شما به کمک حرفه ایی نیاز دارید.البته با توجه به اینکه هر شخصی منحصر به فرد است این علائم رایج می تواند خفیف یا شدید باشد.

  • مشکلات خواب یا بیدار ماندن در شب
  • احساس نفرت از خود یا حس ناامیدی
  • احساس عدم لیاقت عشق یا خوشبختی
  • کاهش یا افزایش چشمگیر و ناگهانی وزن
  • کناره گیری و منزوی شدن
  • از دست دادن علاقه نسبت به کارهایی که قبلا دوستشان داشتید
  • خشم و عصبانیت غیرقابل کنترل
  • افسردگی مزمن
  • ایده ها و افکار خودکشی
  • اضطراب یا نگرانی بیش از حد که فعالیت های روزمره شما را مختل میکند

بیاد داشته باشید که طلاق مانند از دست دادن یک عزیز، فرد را دچار غم و اندوه می کند.فردی که طلاق می گیرد از نظر احساسی مراحل مختلفی را طی می کند تا به پذیرش برسد و به زندگی عادی خود بازگردد.مشاور طلاق خیلی در این دوران می تواند کمک کننده باشد.اگر فرزند هم دارید جلسات مشاوره خانواده می تواند برایتان مفید باشد.چنانچه دیدید که فرزند شما بشدت درگیر غم و اندوه شده بهتر است از یک مشاور کودک راهنمایی بگیرید.

خوشبختی بعد از طلاق

خوشبختی بعد از طلاق

آیا بعد از طلاق شادتر و خوشبخت تر خواهم بود؟جواب دادن به این سوال کمی دشوار است چون بطور قطع نمی توانیم بگوییم که ۱۰۰ درصد خوشبختی بعد از طلاق برای همه افراد وجود دارد.

برخی از اشخاص طلاق را درمان همه چیز می دانند و امیدوارند که بعد از طلاق تمام ناراحتی شان تمام شود.اما نتایج تحقیقات می گوید که طلاق به خودی خود نمی تواند منجر به خوشبختی و احساس بهتر شود.

فردی می تواند بعد از طلاق خوشبخت شود که در ابتدا از نظر سلامت روانی روی خودش کار کند و با مراجعه به روانشناس به مسائل درونی اش خاتمه دهد.چون کسی که بعنوان یک فرد مجرد بتواند، شاد، سرزنده، با انگیزه و هدفدار، آرام و … باشد قطعا می تواند فرد بهتری را برای ازدواج مجدد انتخاب کند و دوباره در زندگی متاهلی خود شادی و خوشبختی را احساس کند.

پس خود فرد تعیین می کند که آیا می خواهد بعد از طلاق حال روحی و وضعیت زندگی اش بهتر شود یا اینکه ترجیح می دهد تا ابد با همان مشکلاتی که باعث شکست در ازدواج اول شده سرو کله بزند و یک زندگی غم انگیز و پر از حسرت را ادامه بدهد.

جلسات مشاوره قبل از طلاق

جلسات مشاوره قبل از طلاق

میپرسید در مشاوره طلاق چه می گویند؟جلسات مشاوره قبل از طلاق برای چیست؟ مشاوره قبل از طلاق فرآیندی است که به زوج ها کمک می کند تا تصمیم بگیرند که آیا زمان طلاق فرا رسیده است یا خیر. با دانش و همکاری یک مشاور حرفه‌ای، زوج‌ها می‌توانند در یک فضای امن ملاقات کنند و با بررسی مسائل مختلف بررسی کنند که واقعا طلاق برای آنها راه حل خوبی است یا نه؟ اگر خوب است باید چه مراحلی را بعد از طلاق طی کنند؟ با چه احساساتی روبرو می شوند؟چگونه به زندگی نرمال برگردند و …. جلسات مشاوره قبل از طلاق چیزهای مختلفی را برای هر فردی ارائه می دهد.

تصمیم گرفتن برای طلاق نه سیاه است نه سفید چون هر شخصی با در نظر گرفتن موارد متعدد و مسائلی که از ابتدا تاکنون بر وی گذشته است اقدام به طلاق می کند.، مسائلی مانند جروبحث مداوم، اختلاف نظر بر سر مسائل اعتقادی ، خیانت و … فرد را با این سوال مواجه می کند که آیا باید طلاق بگیرم یا نه؟

جلسات قبل از طلاق در یک محیط کنترل شده این امکان را به زوجین می دهد که در مورد مشکلات حرف بزنند و برای طلاق تصمیم بگیرند. همچنین زوج ها در این جلسات متوجه می شوند که واقعا از رابطه خود چه می‌خواهند، و آیا زمان آن رسیده است که از هم جدا شوند یا می توان این رابطه را دوباره ترمیم کرد.

 

مشاوره آنلاین

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.