25 فروردین, 1400

روانشناسی چهره

آیا از چهره افراد میتوان به شخصیت آنها پی برد؟

بنظرتون خوب نمیشد اگر آدما می تونستن با نگاه کردن به چهره همدیگه بفهمن چی تو ذهن و دلشون می گذره یا که چجور شخصیتی دارن؟ روانشناسی چهره یکی از جذاب ترین مباحثی هست که خیلی ها دوس دارن در موردش بدونن.

برای مطالعه هریک از موارد بر روی آن کلیلک نمایید:

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستین که دوست دارین در اولین ملاقات با هرکسی بتونید از روی چهره، به شخصیت و اسرار درونی اون فرد پی ببرید حتما این مقاله را تا انتها بخوانید.ما توی این مقاله اطلاعات زیادی در مورد چهره شناسی و ارتباط آن با شخصیت افراد به شما عزیزان ارائه می کنیم. تا با کمک آن بتوانید شناخت بهتری از ویژگی های شخصیتی افراد مهم زندگی تون به دست بیارین.

رفتارها و واکنش های احتمالی آنها را پیش بینی کنید و روابط اجتماعی و عاطفی خود را مدیریت نمایید.
ناگفته نماند که علم چهره شناسی اطلاعات دقیق از همه خصوصیات شخصیتی و خلقی انسان به ما ارائه نمی‌دهد و برای شناخت و تشخیص دقیق شخصیت افراد باید از یک دکتر روانشناس خوب راهنمایی بگیریم.

روانشناسی شخصیت از روی چهره

روانشناسی چهره شناسی از شکل چهره و صورت

روانشناسی چهره شناسی به بررسی تاثیر نوع و شکل چهره در شخصیت افراد پرداخته اند که بسیار جالب می باشد.

در یک تحقیق که برای روانشناسی شخصیت از روی چهره انجام گرفته، روی ۵ ویژگی شخصیتی ثبات عاطفی ، برون گرایی ، گشودگی ، رضایت و وظیفه شناسی و ۳ ویژگی منفی خودشیفتگی، بی ملاحظه گی، فریبکاری فوکوس شد و عکسهای افراد بر اساس این ویژگی ها دسته بندی گردید.جالب است بدانید که ما دریافتیم که افراد می توانند برونگرایی ، سازگاری و وظیفه شناسی را تا حد زیادی از روی چهره دیگران حدس بزنند و از ۵۰ تا ۷۴ درصد ویزگی های شخصیتی منفی را تشخیص دهند.

چهره شناسی صورت گرد
افرادی که دارای صورت گرد هستند بسیار پر انرژی و امیدوارند و بر خلاف چهره معصوم و آرام خود می‌توانند به اذیت و آزار دیگران فکر کنند و خواب آرام را تبدیل به کابوس شبانه نمایند. تحقیقات نشان داده که این افراد موقع خواب خروپف می‌کنند. البته مشکل خروپف در سنین بزرگسالی در افراد با اشکال مختلف صورت دیده می شود.

چهره شناسی صورت مربعی
افرادی که دارای صورت مربعی شکل هستند به احتمال زیاد ذاتاً مدیران حرفه‌ای و سلطه گر هستند حتی ممکن است کارهای غیر اخلاقی انجام دهند.

اگه به دنبال شناخت بهتر از خودتون هستید حتما تست شخصیت از روی یک عکس روانشناسی رو انجام بدید

چهره شناسی صورت مستطیلی
این افراد معمولاً دارای رفتارهای تهاجمی و خشم آلود هستند و نتایج تحقیقات هم نشان داده بیشتر افرادی که رفتار پرخاشگرانه دارند دارای صورت مستطیل شکل هستند.

چهره شناسی از روی پیشانی
شکل و خطوط پیشانی شناخت خوبی از شخصیت افراد به ما می‌دهد. پیشانی صاف و وسیع نشان از صلح طلب و متفکر بودن فرد دارد و پیشانی های کوتاه و دارای خطوط عمیق و فرورفتگی های متعدد نشان از هیجانی بودن و زود خشمی فرد دارد که لازم است مهارت های مدیریت خشم را یاد بگیرند. افرادی که دارای یک خط عمیق عمودی در پیشانی خود هستند بسیار جدی روی مسائل مختلف فکر می‌کنند و هیچ زمان تصمیم های لحظه ای نمی گیرند.

روانشناسی چهره زنان

چهره شناسی از روی فرم چشم
از قدیم گفتن چشم آدم یه عالمه حرف داره. اندازه و فرم چشم ها اطلاعات خوبی در اختیار ما قرار میده. اگر اندکی فرورفتگی در حدقه چشمان خود دارید شما فردی متفکر هستید. چشمان درشت و خیره نشانه جاه‌طلبی فرد می باشد. همچنین چشمان درشت و کشیده می تواند نشانه حافظه خوب فرد و کمی پرحرفی و اعتماد به نفس باشد. وجود خطوط ریز در اطراف چشم نشانه شاد بودن و خنده رویی فرد است.
در روانشناسی چهره شناسی، سفیدی بالای عنبیه، نشانه تندخویی و پرخاشگری و سفیدی بین پلک پایین وعنبیه، نشانه استرس و نگرانی در فرد است.

اگر می خواهید بدانید از نظر روانشناسی هر رنگ نشانه چیست به صفحه روانشناسی رنگها مراجعه نمایید.

روانشناسی چهره شناسی از فرم گوش ها

چهره شناسی از فرم گوشها
افرادی که دارای گوش های کوچک هستند افرادی با اعتماد به نفس و مرموز هستند و اسرار درونی خود را به کسی نمی گویند. گوش های کوچک متمایل به بیرون نشانه‌ای از عزم راسخ و قدرت در تصمیم‌گیری‌ها هستند. گوش های کلفت و پهن نشانه نجابت و تمایل بالا به مال اندوزی است.

چهره شناسی از فرم بینی
در علم چهره شناسی افراد دارای بینی کوچک، ضعیف و غیر قابل اتکا هستند و در تصمیم گیری بی ثبات اند. افراد دارای بینی بزرگ دارای عزم و اراده قوی بوده و شخصیت استوار و قوی دارند. بینی نوک تیز نشانه اعتماد به نفس بالا و جسارت و شجاعت فرد می باشد این افراد خیلی در قید رعایت آداب و رسوم نیستند و به راحتی با دیگران برخورد می‌کند. افراد دارای بینی عقابی خودخواه حساس و دودل هستند.

چهره شناسی از فرم لبها
فرم لبها هم می تواند در چهره شناسی به ما اطلاعات مفیدی دهد افرادی که لب های درشت و بزرگ دارند عمدتاً پرحرف هستند. افرادی که لب بالایی آنها کوچک است به راحتی با دیگران متحد می شوند و بسیار قدرشناس هستند و افراد دارای لب های نازک به ورزش علاقه مندند. اگر گوشه لبها به سمت بالا متمایل باشد نشانه شوخ‌طبعی بوده و گوشه لبها به سمت پایین نشانه بدبینی فرد است.

چهره شناسی از فرم چانه
چانه گرد نشانه لوکس پسندی و علاقمندی به غذاها و لباس‌های متنوع است. چانه بزرگ و چهارگوش نشانه قدرت جسمانی است هرچند این افراد از قدرت خود در کارهای نامناسب و نامشروع استفاده می‌کنند و با زیردستان خود رابطه خوبی ندارند افرادی که دارای چانه فرورفته هستند دارای انرژی و اراده قوی هستند ولی تا حدی عجولاند.

روانشناسی چهره شناسی

روانشناسی چهره زنان

در روانشناسی چهره زنان مطلب خاصی در مورد چهره شناسی زنان بیان نشده است و این امر نیاز به مراجعه به روانشناس دارد اما در فیزیوگنومی یکسری ویژگی ها از روی صورت زن ها و مابقی خصوصیات از روی بدن زنان شناسایی می شوند.

قیافه شناسی زنان در شبه علم چهره شناسی می تواند در مورد ماهیت احتمالی خانم ها شما را راهنمایی کند.البته توجه داشته باشید که اطلاعات زیر بر اساس فرضیات است و شاید در مورد همه ی زنان صدق نکند.

چهره خوانی هنری باستانی است که احتمالا از هندوستان سرچشمه گرفته و به سایر کشورها مانند ایران و همچنین فرانسه رسیده است. بر اساس ویژگی های ظاهری قیافه یک شخص ، می توان به بسیاری از جنبه های مختلف شخصیت او پی برد البته این کاری است که در روانشناسی از روی چهره هم انجام می شود.

اگر خانم هستید و می خواهید ببینید چقدر این فرضیات در مورد قبافه شما حقیقت دارد و با خصوصیاتتان می خواند این بخش از مقاله که در مورد قیافه شناسی زنان هست را بخوانید.

سر:

در روانشناسی چهره زنان، سر قوس دار و صاف نشان از خوش شانس بودن زن و داشتن زندگی راحت می باشد.زنانی که سر بلند دارند شخصیت مشکوک و آنهایی که سرشان گرد است در زندگی کمی بدشانس هستند.

روانشناسی چهره زنان

مو:

زنان دارای موهای ضخیم دارای قدرت جسمی و ذهنی بالا هستند.انها در زندگی مقاومت زیادی دارند.اما زنان دارای موهای نازک ذاتا حساس اند.زنی که موی سیاه و موجدار دارد خوش شانس و ثروتمند است.

پیشانی:

پیشانی بلند و پهن نشان از بدشانی است.زن یا پیشانی پر مو، ذاتا حسود است.

ابرو:

ابروی کمانی در زنان نشان از زیبایی و شخصیت قوی فرد می دهد.

قیافه شناسی زنان

چشم ها:

زنان با چشمان درشت دارای طبیعتی سلطه گر و خوش شانس هستند.زنان چشم ریز و گرد، زیرکند.زن هایی که چشمانشان خواب آلوده است عاشق آمیزش با جنس مخالف هستند.

لب ها:

اگر لب بالا نازک و لب پایین پهن باشد، زن در ابراز احساس متقابل در رابطه مشکل دارد.و بالعکس این مورد زنی است که برای حفظ رابطه بیش از حد تلاش می کند و تسلیم خواسته های طرف می شود.

روانشناسی چهره

بینی:

زن با بینی صاف، باهوش، شوخ، خردمند و با پشتکار است.زنان با بینی کوچک حیله گر، شیطان و زیرک هستند.زنان مغرور و تنبل که عاشق لذت های زندگی هستند سوراخ بینی شان پهن است.

قد:

زنان با قد متوسط از سوی همسرشان بسیار مورد توجه قرار می گیرند.  آنها وظایف خانه را به خوبی انجام می دهند. زنان بسیار قد بلند توسط جنس مخالف خیلی جذاب در نظر گرفته نمی شوند.زنان کوتاه قدبنظر می رسد که خوش شانس و شیرین طبع هستند.

دست ها:

در قیافه شناسی گفته شده زنانی که دستهای بسیار بلندی دارند بدشانس هستند. و آنهایی که دستان خشک دارند اکثر در مبارزه و کشمکش هستند. دستهای نرم و لطیف شاید به معنای ثروت و خوش شانسی باشد.

البته باید بگوییم که در حال حاضر روانشناسان، علم چهره شناسی را شبه علم می دانند و اعتبار زیادی به چهره شناسی نمی دهند و برای شناخت اصولی و درست شخصیت به خصوص افراد مهم زندگی باید به یک دکتر روانشناس خوب مراجعه کنید.

 

روانشناسی چهره

روانشناسی چهره چیست؟

روانشناسی از روی چهره یا فیزیوگنومی به ما یاد می دهد که از روی چهره افراد به شخصیت آنها پی ببریم. چهره شناسی بر اساس اندازه، نسبت و اشکال چهره و اندام، شخصیت فرد را توصیف می کند.

 

شخصیت شناسی از روی قد

شخصیت شناسی از روی قد می گوید که احتمالا عزت نفس و اعتماد اجتماعی افراد قد بلند بیشتر از افراد قد کوتاه است و از نظر دیگران کسانی که قد بلندتری دارند مقتدرتر بوده و خیلی به رهبرها شبیه هستند.شاید از بالا نگاه کردن به دیگران باعث شود که فرد احساس کند اعتماد به نفس دارد.

محققان متوجه شده اند که افراد قد بلند در مشاغلی که نیاز به تعامل اجتماعی دارد مثل فروش، مدیریت و … درآمد بیشتری می توانند داشته باشند.

پیشانی بلند نشانه چیست

پیشانی بلند نشانه چیست؟

خیلی شنیده ایم که پیشانی بلند نشانه بخت و اقبال خوب است اما واقعا پیشانی بلند نشانه چیست؟ایا اصلا این چیزها حقیقت دارد؟

می گویند پیشانی بلند نشانه باهوش بودن است.افرادی که پیشانی بلندی دارند امید به زندگی شان بالاست و اغلب آنها در زمینه های علمی و تخصصی که نیاز به تفکر زیاد دارد فعال هستند.

پیشانی بلندها آدمهای محتاط و با سیاستی می باشند و به جاه طلب بودن معروفند.در شخصیت شناسی از روی چهره گفته شده که این اشخاص کمی بدخلق هم هستند.

آنها تا زمانی که به هدفشان نرسیده اند دست از تلاش برنمیدارند.اهل صحبت بوده و معمولا در برخی از مباحث آگاه می باشند.در مذاکراتشان با اطمینان نظر می دهند و اگر کسی با آنها مخالفت کند خیلی به مزاقشان خوش نمی آید.

این افراد زمانشان را برای بررسی جزئیات نمی گذارند و به چیزهای بزرگتر فکر می کنند.

 

تاریخچه روانشناسی چهره

روانشناسی چهره از سال های دور در تمدن های کهن مورد توجه بوده است.تاریخچه علم چهره شناسی به پنج هزار سال پیش و فلسفه آیورودا (Ayurveda)باز می گردد که افراد را به سه دسته واتا (Vata)، پیتا(Pita) و کافکا(Kafka) و دسته‌های بینابین تقسیم می‌کردند.در فلسفه آیورودا انسان را بر مبنای زیر دسته بندی می کردند:

شکل بینی- چشم- ناخن ها-رنگ پوست-جنس مو-میزان قد-هوش-طاقت-نحوه صحبت کردن- احساس- حرکت
دو هزار سال پیش چینی ها از روی چهره به پیشگویی می‌پرداختند.یوهان لاواتر دانشمند سوئیسی قرن ۱۹ اولین بار به شکل علمی به علم چهره شناسی پرداخت.

شخصیت شناسی از روی نگاه

شخصیت شناسی از روی نگاه

بعضی از افراد بدنبال شخصیت شناسی از روی نگاه هستند یعنی به هر طریقی می خواهند بفهمند که طرف مقابلشان چه شخصیتی دارد.درست است که بعضی از حس ها را می توان از نگاه افراد گرفت اما اینکه بخواهیم شخصیت ادمها را از روی نگاه تشخیص دهیم شاید کار سختی باشد.چون پی بردن به درون افراد و شخصیت شان کمی زمانبر است و به یک رابطه بلند مدت نیاز دارد.

اما با این حال در برخی مقالات آمده که شکل چشم ها حاوی سرنخ هایی از ویژگی های شخصیتی است.مثلا گفته شده افرادیکه چشمان درشت دارند احتمالاً ذهن گسترده ای داشته و مایل به پذیرش دیدگاه های مختلف هستند. آنها مشتاق کمک به دیگرانند و به احتمال زیاد دارای استعدادهای هنری هستند. آنها بسیار صادق هستند.یا افراد با چشمان ریز همیشه احساسات واقعی شان را نشان می دهند.هوش بالای انها به پیشبینی مسائل کمک می کند.آنها راحت به دیگران اعتماد نمی کنند و اغلب به گستاخی متهم می شوند.

روانشناسی

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.