5 اسفند, 1399

بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران

همه ی ما از کودکی با مسائل گوناگونی در خانواده روبرو بودیم و هرچه بزرگتر شدیم این مشکلات بخاطر عدم توجه و نداشتن آگاهی در مورد اهمیت مشاوره خانواده در درونمان ریشه کرد.

حالا اصلا باید بدونیم کی ، چه زمانی و چرا باید به مشاورخانواده مراجعه کنه.بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران و شهرستان ها کجاست؟و اینکه یه مشاور خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشه.

در اینجا به تمامی این سوالات پاسخ خواهیم داد و مسائل زیر را بررسی می نماییم.

مشاوره خانواده رایگان

مشاوره خانواده چیست ؟

خانواده یکی از از مهم ترین سیستم های جامعه می باشد که حاصل ازدواج و پیوند دو جنس مخالف است. نکته مهم و ضروری در هر خانواده این است که نیازهای اعضای خانواده شناسایی و به شکل درست و معقولانه برطرف شود.

مشاوره خانواده و خانواده درمانی یکی از شاخه‌های مشاوره است که در آن به سلامت و بهبود کیفیت رابطه اعضای خانواده و ترمیم رابطه معیوب بین زوجین و اعضای دیگر می‌پردازد و به حل مسائل و مشکلات بین زن و شوهر و اعضای خانواده کمک می‌کند.

میدونید خانواده سالمی دارید یا نه ؟ برای جواب یه این سوال به صفحه روانشناس خانواده مراجعه نمایید.

 

بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران

۵ بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران

بیشتر وقت ها مردم بخاطر مواجه شدن با مشکلات متعدد دیگر حوصله سرچ و گشتن دنبال یک مرکز مشاوره خوب را ندارند به همین خاطر تمایل دارند تا براحتی و از یک بستر مطمئن به لیست بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران دست پیدا کنند.ما در ادامه ۵ تا از بهترین مراکز مشاوره خانواده در تهران را نام می بریم تا شما عزیزان دغدغه پیدا کردن جای مناسب را نداشته باشید.

۱-مرکز مشاوره روانشناسی روان آگاه

۲-مرکز مشاوره دانشگاه تهران
۳-موسسه انتخاب بهتر دکتر صاحبی
۴-مرکز مشاوره سگال
۵-مرکز مشاوره توحید
۶-مرکز مشاوره اکسیر

ضرورت مشاوره خانواده

دنیای مدرن امروز خانواده را با چالش‌های جدیدی روبرو کرده است. بحران هایی از قبیل خیانت‌ها و مثلث سازی، تفاوت دیدگاه‌ها در مورد فرزند دار شدن، بحران های عاطفی، جنگ قدرت بین زوجین، اختلافات مربوط به خانواده همسر، مشکلات در رابطه جنسی ، رفتارهای پرخاشگرانه از جمله مواردی است که باعث مشکلات در خانواده شده است.

از آنجایی که خانواده مجموعه ای از افراد است بروز هرگونه مشکل به شکل زنجیره وار به افراد دیگر و جامعه انتقال می یابد. به همین علت است که ریشه بسیاری از مشکلات فرد و جامعه به خاطر ساختار آشفته و مشکلات خانواده می باشد.

مشاوره خانواده بعنوان یکی از اثربخش ترین راه ها برای گذر از بحران های خانه و خانواده است که می تواند به سلامت جامعه کمک شایانی کند. درخواست کمک به موقع و به جا از دکتر مشاور خانواده می تواند جلوی تداوم و ریشه دار شدن این مشکلات را بگیرد.

 

بهترین مشاوره خانواده در تهران

رویدادهای استرس زا در همه ی خانواده ها پیش می آید که ممکن است روابط خانوادگی را دچار مشکل کند.مسائلی مثل مشکلات مالی، مرگ عزیزان، طلاق،  بیماری هایی مثل افسردگی، اختلال شخصیت، مشکلات رفتاری در کودکان و نوجوانان، مشکلات در برقراری ارتباط و … همه و همه می تواند بنیان خانواده را دچار تزلزل کند و افراد را تحت فشار قرار دهد.

هدف از مشاوره خانواده ارتقای تفاهم و همکاری بین اعضای خانواده به منظور حل و فصل مشکلات است.مثلا اگر کودکی دچار مشکلات اجتماعی و تحصیلی است نمی توانیم انگشت را فقط به سمت او بگیریم زیرا بچه زیر نظر خانواده پرورش یافته.به همین خاطر ما روی الگوهای مخرب خانوادگی فوکوس می کنیم که باعث ایجاد چنین رفتاری در فرزند شما شده است.یا زمانی که خانم دچار مشکلات روحی و افسردگی هست ما باید با همسرشان هم صحبت کنیم تا ریشه مشکل این خانوم را که باعث بروز مشکلات بین اعضا شده را پیدا کنیم.اگر هر فردی بتنهایی در سلامت کامل جسمی و روحی بوده و مهارتهای اجتماعی و ارتباطی خوبی داشته باشد و … شاهد یک خانواده شاد و موفق خواهیم بود.

 

برای رزرو وقت با بهترین مشاوره خانواده در تهران به لیست زیر نگاهی بیندازید.ما در این لیست روانشناسانی که در حوزه خانواده فعالیت می کنند و در کارشان خبره هستند را به شما معرفی کرده ایم:

هدف بهترین مشاوره خانواده در تهران

هدف مشاوره خانواده

هدف مرکز مشاوره خانواده این است که با یک کار گروهی و تیمی به حل مشکلات رفتاری و عاطفی اعضای خانواده پرداخته و جلوی فروپاشی آن را بگیرد.

مشاور خانواده به هرنحوی چه آنلاین، تلفنی و یا حضوری می تواند به حل مسائل زیر کمک کند:

  • به بهبود روابط بین اعضای خانواده
  • یادگیری و آگاهی از روش های حل مسئله
  • درک متقابل بین اعضا
  • شناخت الگوهای رفتاری سالم و سازگار
  • فزایش بینش و درک از ریشه و علت تعارض ها،
  • بهبود اعتماد به نفس و عزت نفس
  • ایجاد حمایت و همدلی بین اعضای خانواده

 

مشاور خانواده رایگان

خدمات بهترین مشاوره خانواده در تهران

مشاوره خانواده آنلاین یا حضوری در جهت حل طیف وسیعی از مشکلات به کار می رود که در زیر به بررسی آنها می پردازیم.

۱- بهبود ارتباط بین زوجین

مهمترین زمینه های کاربردی مشاوره خانواده در زمینه مشکلات ارتباطی زوجین می باشد. بسیاری مواقع زوجین به دلیل عدم شناخت شخصیت همسر خود و عدم مهارت های ارتباطی مثل مهارت همدلی و گوش دادن فعالانه، مذاکره، حل مسئله و کنترل خشم، رابطه عاطفی مناسبی با همسر خود ندارد و همین موضوع باعث اختلافات شدید، بد اخلاقی و بدرفتاری پی‌درپی بین زن و شوهر می‌شود.

پیگیری به موقع و مراجعه به یک مشاور خانواده و زوج درمانگر می‌تواند به حل مشکلات خانواده کمک کند.

۲-خیانت های زناشویی

عدم ابراز کلامی عشق و محبت بین زوجین باعث سردی عاطفی و بروز خیانت می شود.

خیانت های زناشویی زمینه گسترده ای از مشکلات را در خانواده به وجود می‌آورد.

مشکلاتی از قبیل بلاتکلیفی و سردرگمی در مورد ادامه زندگی و رنجش ها و شوک های عصبی، خشم و کینه و نفرت ها و تولد فرزند های ناخواسته و… در چنین مواقع بحرانی حضور یک مشاور خانواده خوب می تواند به بررسی چرایی و ریشه یابی و حل این مشکلات کمک کند.

۳- انتخاب همسر

مشاوره پیش از ازدواج یکی از شاخه‌های مشاوره خانواده است که به کسانی که قصد انتخاب همسر و شروع یک زندگی مشترک زناشویی را دارند کمک می کند و آنان را با معیارها و ملاک های درست انتخاب همسر و میزان تناسب و هم کفو بودن آن ها آشنا می کند.

از آنجایی که در بسیاری مواقع انتخاب ها به شکل احساسی و بدور از معیارها و ملاک‌های عقلانی و اصولی است مراجعه حضوری به یک مشاور می‌تواند جلوی انتخاب غلط و بسیاری از مشکلات بعدی در خانواده را بگیرد. به همین دلیل مشاوره ازدواج برای افراد در شروع انتخاب ضروری است.

۴- مشکلات در رابطه جنسی

یکی از علت های سردی عاطفی بین زوجین مشکل در رابطه جنسی و عدم رضایت از سکس بین زن و شوهر می باشد. هنگامی که رابطه بین زوجین به رابطه دو همخانه تبدیل می شود و احساسی بین آنها وجود ندارد عملاً طلاق عاطفی ایجاد شده و صمیمیت در این رابطه از بین رفته است. مراجعه به موقع به یک مشاور خانواده که در زمینه سکس تراپی فعالیت می‌کند می‌تواند جلوی بروز بسیاری از طلاق‌های عاطفی و گسترش خیانت های زناشویی را بگیرد.

۵-فرزند پروری صحیح و روانشناسی کودک و نوجوان

متاسفانه خیلی از پدر مادرها بدون هیچ آموزش و آمادگی قبلی از شیوه‌های صحیح فرزندپروری بچه دار می شوند.

از طرفی هم نحوه برخورد و رفتار پدر و مادر با هم تاثیر و نقش مهمی در تربیت فرزندان دارد. خانواده باید محیطی امن و پر از آرامش و احترام را برای بچه‌ها به ارمغان آورد و زوجینی که مدام در حال جنگ و دعوا و ستیز با هم هستند و جو متشنح و پر تنش را ایجاد می‌کنند بدترین تاثیر را بر فرزندان خود می‌گذارند و بچه‌هایی پر استرس ، افسرده ، وسواسی و با انواع مشکلات شخصیتی تربیت کرده و تحویل جامعه می‌دهند.

برای یادگیری روش های صحیح پرورش کودک و نوجوان خود به صفحه روانشناسی کودک و نوجوان مراجعه کنید

مشاور خانواده آنلاین

مشاوره خانواده تلفنی یا حضوری؟ رایگان یا پولی؟

حتما برای شما هم پیش اومده که تا با یک مشکلی برخورد می کنید دلتون میخواد اون مساله را با خانواده، دوست، آشنا در میون بزارید و یا با سرچ توی اینترنت دنبال یه مشاوره خانواده رایگان هستید به امید اینکه اونها بتونن یه راه حلی جلوی پای شما بزارن.

اما غافل از اینکه نصیحت های دیگران صرفا بر اساس تجربیات شخصی خودشان است و حتی ممکن است وضع را بدتر کند.

اینجاست که بهتره بدون معطلی از یک مشاور کمک بخواین. مشاوره خانواده تلفنی یا آنلاین و حضوری هم هیچ فرقی نداره.هرکسی بسته به شرایطش میتونه یکی از اینها رو انتخاب کنه ولی اگر دوست دارین که مشاور خودتون رو از نزدیک ببینید و ارتباط نزدیکتری برقرار کنید خب مشاوره حضوری میتونه براتون بهتر باشه.

بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران

با پیشرفت جوامع و بزرگ شدن شهرها مشکلات و چالش‌های خانواده بیشتر شده است. پایتخت ایران که به عنوان یکی از کلانشهرهای بزرگ چندین هزار خانواده را در خود جای داده است نیازمند بهترین مرکز مشاوره خانواده در تهران می باشد.

هر فرد از خانواده بنا به محل زندگی خود می توانند بهترین مرکز مشاوره در تهران را پیدا کند.

مشاوره ی خانواده می تواند بصورت آنلاین و یا تلفنی صورت بگیرد.از آنجاییکه مشاوره آنلاین نیاز به جا و مکان و کسب مجوزهای لازم ندارد، پیش از انتخاب مشاور خود باید دقت لازم را به خرج دهید.

اگر به دنبال یک مشاور خانواده در تهران هستید و می خواهید بدانید که دکتر مشاور خانواده چه کمکی به شما می تواند بکند با ما همراه باشید.
روان آگاه به عنوان بهترین مرکز مشاوره خانواده غرب تهران می‌تواند به حل مشکلات خانوادگی شما کمک نماید.

مشاوره خانواده حضوری تهران

مشاوره خانواده حضوری تهران

در شرایط جامعه ی امروزی بسیاری از افراد ترجیح می دهند مشکلات سلامت روانی و خانوادگی شان را بخاطر مشغله های کاری زیاد بصورت غیر حضوری رفع و رجوع کنند اما هنوز افرادی هستند که بدنبال بهترین مشاوره خانواده حضوری در تهران می گردند چراکه می خواهند از نزدیک مشاور خودشان را ملاقات کنند تا بتوانند بهتر با او ارتباط بگیرند.از دید این افراد مشاوره حضوری به انها کمک می کند که بفهمند آیا مشاور خود را درست انتخاب کرده اند یا نه؟ ضمن اینکه تصور برخی افراد این است که در مشاوره خانواده حضوری تهران بهتر می توانند مسائل را بیان کنند و این باعث تسریع روند بهبودی مراجعه کننده می شود.این مساله کاملا شخصی است و هرکسی با شناختی که از خودش دارد بهتر میتواند تصمیم بگیرد که چه سبک مشاوره ای برایش خوب است و مشکلش را حل می کند.

از این بابت ما در پاسخ به اشخاصی که می گویند یه مشاور خانواده خوب میخوام

دکتر فرزانه محمدی را بعنوان روانشناسی که هم مشاوره حضوری در مطب شخصی شان انجام می دهند و هم مشاوره آنلاین، به شما معرفی می کنیم.

دکتر فرزانه تاکنون توانسته اند زوج های زیادی را که تا پای طلاق پیش رفته اند به زندگی مجدد برگردانند و طوری مشکلات خانوادگی را حل کنند که افراد با همان ذوق و شوق زمان ازدواج تصمیم به ادامه رابطه و بهبود روابط عاطفی شان می گیرند.

 

 

 

مشاوره آنلاین

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.