26 اسفند, 1399

دکتر روانشناس خوب در غرب

برای مشاوره با یک دکتر روانشناس خوب در غرب تهران می توانید حضوری و یا آنلاین اقدام نمایید:

آدرس :مقابل مترو صادقيه خ وليعصر خ هفتم پ ٤ ط پنجم واحد ٩

تلفن : ۴۴۹۷۴۵۶۳-۰۲۱

آنلاین:جهت انتخاب مشاور و رزرو حضوری و تلفنی به صفحه مشاوره آنلاین مراجعه نمایید.

دکتر روانشناس خوب غرب تهران

بهترین روانشناس غرب تهران کیه؟

روانشناس میتونه مشکلمون و حل کنه یا روانپزشک؟

چطوری یک روانشناس خوب سمت غرب تهران پیدا کنم؟

چرا کلینیک روان آگاه در غرب تهران را انتخاب کنیم؟

بهترین روانپزشک تهران کیست؟

دکتر روانشناس خانم در غرب تهران

دکتر روانشناس خوب غرب تهران کیست؟

من و تو و همه ی آدمای دیگه تو زندگی مون از همون بچگی تا الان با خیلی مسائل مختلف روبرو شدیم. روحی، خانوادگی، روانشناختی و …که خیلی وقتا حلشون نکردیم یا ترسیدیم بریم از مشاورکمک بگیریم و همینجوری ادامه دادیم غافل از عواقب بدتری که ممکنه در آینده نه چندان دور باهاش مواجه بشیم.

برای آشنایی با بهترین روانشناس های زن به صفحه روانشناس خانم مراجعه نمایید.

اگر دنبال دکتر روانشناس خوب غرب تهران میگردید حتما به یه جایی رسیدید که  مشکل امونتون و بریده و  بفکر راه چاره هستین.از طرفی هم دوست ندارید برای حل مشکلتون به مناطق دیگه در تهران بروید و ترجیح میدهید که در همین محدوده غرب تهران یک روانشناس خوب پیدا کنید.بنابراین باید بدونین که در کل یه روانشناس خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشه تا بتونین از بین گزینه هایی که سمت غرب تهران هست بهترینشو انتخاب کنین.

ما در این مقاله بسیاری از ویژگی هایی که یک دکتر روانشناس خوب باید داشته باشد را بیان کرده ایم که شما راحت تر بتوانید انتخاب درست را از غلط تشخیص دهید.

 

 

 

روانشناس و روانپزشک تهران

روانشناس یا روانپزشک تهران؟پیش کدوم باید بریم؟

برای خیلی از پایتخت نشینها این سوال پیش آمده و مردد بودند که باید پیش روانشناس بروند یا روانپزشک؟ بسیاری از افراد تفاوت بین روانشناس و روانپزشک را نمی دانند.
وقتی روانشناس تهران را جستجو می کنید یعنی بدنبال متخصصی هستید که با استفاده از تکنیک ها و رویکردهای روان درمانی مختلف از جمله رفتار درمانی، شناخت درمانی، طرحواره درمانی، روانکاوی و… به درمان مشکل فرد می پردازد.اما روانپزشک از رویکرد دارودرمانی برای کمک به بیمار و حل مشکلش استفاده می کند.

در هردو صورت باید بدانید که برای حل مشکلات خود ابتدا باید به یک دکتر روانشناس خوب در تهران مراجعه کنید.مشاور با بررسی های لازم تشخیص می دهد که شما نیاز به مراجعه به روانپزشک دارید یا خیر؟چنانچه لازم باشد بیمار، به بهترین روانپزشک تهران ارجاع داده می شود تا در کنار مشاوره از تکنیک دارودرمانی هم برای رسیدن به بهترین نتیجه، بهره ببرد.

چطور یه روانشناس خوب سمت غرب تهران پیدا کنیم ؟

واقعیت اینه که در درجه اول باید بفهمین مشکلتون از کجا داره آب میخوره تا بر اون اساس بتونین یه روانشناس خوب سمت غرب تهران پیدا کنین که دقیقا در همان حوزه متخصص بوده و تجربه کافی رو داشته باشه.
خوشبختانه ما در حوزه های مختلف روانشناسی بقدر کافی دکتر روانشناس خوب در غرب تهران داریم که قابل اعتماد هستن و خیلی می تونن به ما کمک کنن تا زندگی بهتر و زیباتری داشته باشیم.

روانشناس خوب در تهران

معیارهایی که برای انتخاب مشاور روانشناس خوب در غرب تهران یا در هر منطقه ی دیگر می توانیم بیان کنیم شامل موارد زیر است:

 1. اولین نکته در انتخاب روانشناس خوب ، داشتن تخصص و تجربه لازم در زمینه مشکل شما می‌باشد.
 2. داشتن پروانه اشتغال تخصصی از نظام روانشناسی و مشاوره کشور برای یک روانشناس تهران، و داشتن پروانه اشتغال از نظام پزشکی برای روانپزشک تهران بهمراه صلاحیت علمی و حرفه‌ای آنها الزامی است.
 3. پایبندی به رعایت اخلاق حرفه ای و وجدان کاری و قانون مداری یکی دیگر از ملاک های انتخابی یک روانشناس خوب در محدوده غرب تهران می باشد. آشنایی با اصول اخلاقی باعث می‌شود که درمانگر به دور از تعصبات مذهبی، قومیتی و کلیشه های جنسیتی به کار مشاوره بپردازد.
 4. رازداری و ایجاد احساس امنیت یکی از محورهای اصلی اعتمادسازی برای داشتن یک مشاوره کارآمد و مثمرثمر است.
 5. احترام به استقلال و خودمختاری مراجع، تسهیل در تصمیم گیری آگاهانه و مسئولیت پذیری و رسیدن به خودکفایی یکی دیگر از معیارهای انتخاب روانشناس خوب است.
 6.  عدم برقراری روابط دوگانه و سوء استفاده مهمترین ویژگی یک درمانگر است. رابطه های دوگانه باعث ایجاد صمیمیت نابجا، ابهام و سردرگمی و گاهی سوء استفاده جنسی می‌شود. روانشناس خوب از هرگونه لمس بدنی یا تماس با مراجعه خودداری می‌کند.
 7. ایجاد ارتباط موثر با مراجع، توجه و پذیرش بی قید و شرط از معیارهای اساسی برای روانشناس می باشد. یک روانشناس ایده ال با رویی گشاده و خوشامدگویی از مراجع خود استقبال می کند. درک مراجع و همدلی با او، به ایجاد رابطه درمانی موثر کمک می‌کند.
 8. یک روانشناس خوب باید شنونده ی فعالی باشد و بیش از آنکه حرف بزند به بیمار گوش بدهد. و با توجه به میزان احساسات و شدت مشکل مراجع به تشخیص درست برسد.
 9.  آگاهی و توجه مشاور به ارتباط غیر کلامی خود مثل برقراری ارتباط چشمی، حالات چهره، حرکات سر و بدن و نحوه نشستن نیز از جمله مواردی است که نشان می دهد چقدر روانشناس حواسش به شماست.
 10. ایجاد خودآگاهی برای مراجع و آموزش توانایی حل مسئله از دیگر وظایف یک روانشناس  است.
 11. استفاده از پاسخ های کوتاه و تشویق به ادامه صحبت مثل خب، خب بعدش، واو ، اوهوم و …نشان دهنده میزان اهمیت شما برای روانشناس است.
 12. توانایی در انعکاس محتوا و احساسات به مراجعه کننده، می تواند بعنوان ویژگی ای مهم برای بهترین روانشناس به حساب بیاید. انعکاس محتوا یعنی پاسخگویی به مراجع از راه تفسیر حرف های او.بیان جملاتی مثل: من اینجوری متوجه شدم که… ، حرفت به این معنی هست که…. نشان می دهد که بیمار را بخوبی فهمیده اید. انعکاس احساسات هم یعنی مهمترین احساسات مراجع مثل خشم،غم، ترس یا شادی وی را به او بگوییم و به خود آگاهی اش کمک کنیم.
 13. روانشناسی که خوب باشد از پرسیدن سوالات نابجا و بی مورد خودداری می‌کند. زیرا پرسشهای زیاد مشاور، فرد را از مسیر مشکلات اصلی خود دور کرده و در جهت میل مشاور سوق می‌دهد.
 14. استفاده از تکنیک مواجهه برای روانشناس ضروری است. تکنیک مواجهه یعنی مشاور، شخص را با واقعیت هایی که از آنها فرار می‌کند روبه‌رو می‌سازد.
 15. مهارت روشن سازی از جمله ویژگی‌های یک متخصص روانشناسی خوب است. مشاور خوب با این تکنیک به فرد کمک می‌کند که به علت و قصد و نیت زیربنایی مشکلات خود پی ببرد.
 16. توانایی اثر گذاری بر بیمار خصوصیتی است که روانشناس خوب باید داشته باشد تا بتواند از طریق مهارت تفسیر کردن، قاب گیری مجدد و ارائه بازخورد، خود افشایی، ارائه پیشنهاد و اطلاعات، تمرین و تکلیف بر مراجع خود تاثیر بگذارد.

مشاور روانشناس خوب در غرب تهران

کلینیک روانشناسی روان آگاه سمت غرب تهران

کلینیک روانشناسی روان آگاه چند سالی است که در حوالی غرب تهران با مدیریت دکتر فرزانه محمدی که سابقه طولانی مدت فعالیت در زمینه روانشناسی بعنوان استاد دانشگاه و درمانگر را دارند راه اندازی شده است.

کلینیک روان آگاه بواسطه تجربه بالای روانشناسانش مورد لطف و توجه فارسی زبانان داخل و خارج کشور واقع شده است.شاید برایتان سوال باشد که روان آگاه چه ویژگی هایی دارد که توانسته است به این میزان محبوبیت در بین مردم عزیزمان دست پیدا کند.

دکتر فرزانه محمدی بعنوان بنیان گذار این کلینیک با گذراندن مقطع دکترای روانشناسی تربیتی و بسیاری از دوره های معتبر مرتبط با سلامت روان تجربیات زیادی را از مشاوره با بیماران مختلف بدست آوردند و همین تجربه بالا در زمینه های متعدد باعث شده که افراد با بدست آوردن نتیجه دلخواه از مشاوره، ایشان را به دیگران معرفی کنند.

ضمن اینکه ایشان با تشکیل تیم تخصصی از روانشناسان در حوزه های زوج درمانی، سکس تراپی، روانشناسی کودک و نوجوان و …، شرایطی را فراهم آورده اند تا شما عزیزان بتوانید بصورت تخصصی تر مشکلتان را درمان کنید.

مورد بعدی دسترسی آسان به کلینیک روان آگاه در محدوده غرب تهران است.از آنجاییکه این مطب مقابل مترو صادقیه قرار گرفته است انتخاب مناسبی برای غرب نشینان تهران می باشد.

در شرایط کنونی که درگیر بیماری کویید۱۹ هستیم کلینیک روان آگاه با فراهم کردن امکانات بهداشتی در فضای بزرگ و اختصاصی خیال مراجعین را از بابت تهویه مناسب و رعایت پروتوکل های بهداشتی راحت کرده است.

از طرفی هم بعلت تعدد درخواست مشاوره از خارج از کشور، لاین مشاوره آنلاین و تلفنی هم برای این کلینیک راه اندازی شد تا عزیزان ساکن در سایر کشورها هم بتوانند با روانشناسان خوب روان آگاه مشاوره داشته باشند.

 

در پایان باید صادقانه بگوییم که هر روانشناس تنها می‌تواند در یک یا چند حوزه خاص ماهر و متخصص باشد.

از طرف دیگر یک روانشناس لزوماً شاید نتواند برای ما حکم بهترین روانشناس را داشته باشد و با ما ارتباط درمانی برقرار کند. یا اصلاً شاید ما از فرد خوشمان نیاید و نتوانیم با او کانکت شویم.
هدف اصلی تمام متخصصان روانشناسی این است که بیماران با مراجعه به موقع بتوانند مشکلات و اختلالاتی همچون افسردگی، اضطراب و استرس، ترس ها و فوبیا ، وسواس، مسائل و مشکلات خانوادگی و بین فردی، ازدواج و طلاق و … را حل و درمان کنند تا بتوانیم جامعه سالم تری داشته باشیم و همه در کنار هم با آرامش زندگی کنیم.

بنابراین حکم مطلقی برای پیدا کردن یک دکتر روانشناس خوب در غرب تهران وجود ندارد زیرا هر مشاور، شخصیت خاص و منحصر به فرد خود را دارد و انتخاب چنین فردی بستگی به رای و نظر شخص شما دارد.

بهترین روانپزشک تهران کیست

بهترین روانپزشک تهران کیست؟

مغز ما مسئول افکار، احساسات و خلق و خوی ما است و زمانی که مشکلی در آن قسمت بوجود بیاید به کمک یک روانپزشک نیاز خواهیم داشت.

حالا از کجا بدانیم ک بهترین روانپزشک تهران کیست؟برای پیدا کردن یک روانپزشک خوب موارد زیر را در نظر بگیرید:

در مورد اعتبار روانپزشک تحقیق کنید و مطمئن شوید که این فرد مدارک تخصصی روانپزشکی دارد.

اگر بدنبال یک روانپزشک خوب و با سابقه می گردید به صفحه دکتر آرش جدیری جهت رزرو وقت مراجعه کنید.

میزان تجربه روانپزشک را در نظر بگیرید چون هرچقدر روانپزشک شما با تجربه تر باشد و بیماران مشابه شما را درمان کرده باشد برایتان بهتر است.

خیلی مهم است که با پزشک خود احساس راحتی کنید چراکه باید واضح در مورد مسائل شخصی تان حرف بزنید و مدت درمانتان ممکن است ماه ها یا سالها طول بکشد.بنابراین جنسیت روانپزشک خود را مد نظر داشته باشید.ببینید با روانپزشک آقا بهتر می توانید ارتباط بگیرید یا خانم.

در جلسات درمانی در خصوص داروها و عوارض و خطرات آن از روانپزشک خود سوال کنید.طول دوره درمان و هر سوالی که ذهنتان را درگیر کرده بپرسید.

از نظرات سایر بیماران در خصوص روانپزشک استفاده کنید.اینکه برای برنامه ریزی قرار ملاقات، زمان انتظار، محیط مطب، رفتار دوستانه کارکنان و خود روانپزشک، میزان رضایت از درمان و …. چه تجربه ای بدست آورده اند.همه ی اینا می تواند به شما کمک کند تا یک روانپزشک خوب برای خودتان انتخاب کنید.

 

دکتر روانشناس خانم در غرب تهران

خیلی از افراد تمایل دارند تحت نظر روانشناس خانم باشند تا آقا به همین خاطر هم به جستجوی دکتر روانشناس خانم در غرب تهران یا هر جای دیگر می پردازند.

برای پیدا کردن بهترین دکتر روانشناس در غرب تهران کافیست یک جستجویی در اینترنت بکنید و با رزومه روانشناس ها آشنا بشوید.بعد از رزرو اولین جلسه و دیدن خود درمانگر و صحبت با وی و تاثیراتی که می بینید می توانید تشخیص دهید که آیا این روانشناس واقعا برای شما مناسب است یا نه.خیلی ها در همان جلسه اول متوجه می شوند که دیگر دوست ندارند با این روانشناس کار کنند به هردلیلی شاید راحت نیستند، احساس همدلی از دکتر ندیده اند، برخورد خود روانشناس یا کارکنان مطب مورد پسند نبوده و …

به هرترتیب شما برای اینکه بهترین روانشناس غرب تهران را  پیدا کنید باید حداقل یک جلسه حضوری به آنها مراجعه نمایید.کم پیش می آید که فردی از روانشناسش خوشش نیاید. بیشترین مساله ای که مردم دارند این است که از نتایجی که در طی جلسات مشاوره گرفته اند ناراضی هستند که این به میزان تجربه و دانش روانشناس بستگی دارد.

روانشناسی

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.