27 اردیبهشت, 1400

مشاوره در مورد خیانت شوهر

زن ها خیلی عاطفی هستند و اگر مردی را دوست داشته باشند برایش همه کاری می کنند اما وای به روزی که یک زن متوجه خیانت شوهرش بشود.آنجاست که این زن انگار همه چیزش را از دست میدهد و فرو میریزد.مشاوره در مورد خیانت شوهر به این زنان کمک می کند تا دوباره به زندگی برگردند و زخم ها و ناراحتی های ناشی از خیانت همسرشان را التیام ببخشند.

جهت تعیین وقت مشاوره برای خیانت به صفحه مشاوره روانشناسی مراجعه فرمایید

اما ما توی این مقاله مطالب مفیدی در خصوص خیانت بیان می کنیم که خواندنش برای خانم ها و آقایانی که به نوعی درگیر این مساله هستند خالی از لطف نیست.

مشاوره خیانت

خیانت چیست؟

خیانت به معنای بی وفایی و نقض تعهد نسبت به همسر یا شریک زندگی و رابطه است که می تواند ارتباطات بین افراد درگیر در آن را متشنج کرده و حس ویرانی، تنهایی، قربانی شدن و گیجی را در طرف مقابل ایجاد کند و منجر به پایان یافتن رابطه شود.

اما در برخی مواقع زوجین می توانند با مشاوره خیانت و با کمک درمانگر، روابطشان را مجددا ترمیم کنند.

مشاوره در مورد خیانت شوهر

تمام خانم هایی که قربانی خیانت شده اند یا ترس این را دارند که یک روزی شوهرشان به آنها خیانت کند به مشاوره در مورد خیانت شوهر نیاز دارند.برای زنی که بهر دلیلی خیانت دیده است کنار آمدن و بازسازی اعتماد بسیار دشوار است.اگر بخواهیم خوشبینانه نگاه کنیم می توانیم از دل این اتفاق ناخوشایند به مسائلی در مورد شریک زندگیمان پی ببریم که تا بحال متوجه آن نبودیم.

برای اینکه دوباره بتوانیم اعتماد را به رابطه برگردانیم زوجین باید مسئولیت اتفاقی که افتاده را بپذیرند.اگر شما هنوز می خواهید که رابطه تان را حفظ کنید باید این قرص تلخ را فرو دهید.پس خانم های عزیزی که از این موضوع آسیب خورده اید لطفا فکر نکنید که با خیانت شوهرتان دیگر همه چیز تمام شده.ابتدا به یک مشاور مراجعه کنید علت بروز این مساله را بررسی کنید.به خودتان فرصت دهید که به آرامش برسید و بعد در خصوص این موضوع تصمیم گیری نمایید.مطمئنا اگر مرد شما در اثر اشتباه، لغزش و … مرتکب این کار شده باشد و به شما و زندگی اش علاقه مند باشد برای برگرداندن شما و اعتماد سازی مجدد هرکاری خواهد کرد.پس عجولانه عمل نکنید و اگر مایلید یک فرصت دوباره به خودتان و همسرتان بدهید.مشاوره در مورد خیانت شوهر می تواند شما را به سمت درست ترین اقدام هدایت کند.

۷ نوع خیانت از دیدگاه روانشناسی خیانت

در جلسات روانشناسی خیانت همه ی کسانی که قربانی این موضوع شده اند میخواهند بدانند چرا؟ اگرچه که فهمیدن اینکه چرا شریک زندگی تان خیانت کرده دردی از شما دوا نمی کند اما با پی بردن به علت آن، از سردرگمی رها می شوید و می توانید رفتار منطقی تری داشته باشید و مطمئن تر قدم بردارید.حال چه بخواهید همسرتان را ببخشید و رابطه را بهبود دهید یا که تصمیم به جدایی بگیرید.

خیانت فرصت طلبانه و مقطعی

این نوع خیانت زمانی اتفاق میفتد که فرد با اینکه عاشق زندگی و همسر خود است اما بخاطر تمایلات جنسی با شخص دیگری وارد رابطه می شود. خیانت فرصت طلبانه عمدتا در یکسری موقعیت های حساس که شخص بعلت مصرف الکل یا مواد مخدر و … دچار تحریک جنسی شده یا زمانیکه فرد آزاد است و راحت می تواند خیانت کند مثلا در سفرهای کاری به شهر و کشور دیگر و … اتفاق می افتد.

برخی از روانشناسان معتقد هستند که یکسری خیانت ها از قبل برنامه ریزی نشده اند و این به معنای عدم رضایت شخص از رابطه اصلی اش نیست بلکه فرد در یک موقعیت پیش بینی نشده گیر افتاده و به یکباره کاری میکند که بعدا پشیمانی به بار می آورد و شحص دچار احساس گناه می شود.

 خیانت اجباری

این نوع خیانت زمانی رخ می دهد که فرد میترسد اگر در برابر خواسته جنسی شخص دیگری که عمدتا هم حکمفرما و نافذ است، مقاومت و مخالفت کند، طرد شود.بنابراین شخص احساس تعهد میکند و دوست دارد که مورد تایید قرار بگیرد.این اتفاق اغلب در مورد توسعه شغلی هم رخ می دهد ، مثلا بترسید که اگر با رئیس خود رابطه برقرار نکنید، اخراج شوید.

در خیانت اجباری، فرد ممکن است عاشق همسرش باشد و رابطه جنسی خوبی هم با او داشته باشد اما در نهایت به دلیل نیاز شدید به تأیید ، خیانت کند.

روانشناسی خیانت

 خیانت عاشقانه

در خیانت عاشقانه فرد خیانت کننده علاقه و دلبستگی کمی نسبت به همسر خود دارد اما بشدت به ازدواج و رابطه خود متعهد و پایبند است.و از سوی دیگر شوق دارد با شخص دیگری رابطه عاشقانه و صمیمانه برقرار کند. این نوع خیانت یا منجر به یک رابطه طولانی مدت و خارج از تعهد و ازدواج می شود و زن و شوهر را آزار می دهد یا باعث پایان یافتن آن ازدواج می شود.

 خیانت عاشقانه پیچیده و متضاد

اگرچه که همیشه در تصور ما بوده که آدم فقط یکبار عاشق یک نفر می شود این نوع خیانت زمانی اتفاق می افتد که افراد همزمان به چند نفر احساس عشق و تمایل جنسی واقعی داشته باشند . چنین شرایطی از نظر احساسی ممکن ودر عین حال بسیار پیچیده است و اضطراب و استرس زیادی در فرد ایجاد می کند. در این حالت ، شخص خیانت کار با اینکه تلاش می کند به کسی آسیب نرساند اما به همه صدمه می زند.

 خیانت یادبودی

در این خیانت، زن و شوهر فقط بخاطر “برچسب تعهد” با همدیگر هستند وگرنه هیچ احساس واقعی و میل جنسی بین آنها وجود ندارد.

آنها معمولاً خیانت خودشان را با گفتن اینکه من کار بدی نمی کنم، من صرفا آنچیزی که در رابطه با همسرم ندارم را از فرد دیگری میگیرم و … توجیه می کنند. بدین ترتیب فرد تلاش می کند تا رابطه ی فعلی خود را که از آن رضایتی هم ندارد را بخاطر ترس از شکست و طلاق ، تحت هر شرایطی حفظ کند.

 خیانت برنامه ریزی شده

در مقابل خیانت فرصت طلبانه یا مقطعی ، خیانت از پیش طراحی شده هم وجود دارد که مداوم و مزمن است. فرد وقتی احساس می کند برخی از خواسته هایش در رابطه با همسر برآورده نمی شود خیانت می کند که این ممکن است بخاطر علاقه شدید به سکس ، مسائل عاطفی یا حتی نیاز به یک رابط هیجان انگیز باشد.

خیانت عمدی

هنگامی که شخصی با آگاهی کامل و اطلاع از اینکه چه عواقبی دارد به شریک زندگی خود خیانت می کند . این نوع خیانت یک کار عمدی و ارزیابی شده برای تخطی از مرزهای وفاداری است و فرد با آن مشکلی ندارد.

روانشناسی بعد از خیانت

روانشناسی بعد از خیانت

در روانشناسی بعد از خیانت تصمیم گیری بر عهده خود قربانی گذاشته شده است.بسته به نوع خیانت ممکن است رابطه و ازدواج زوجین دوام بیاورد اما اینکه کیفیت زندگی زن و شوهر بعد از این موضوع چگونه خواهد شد کاملا به دو طرف بستگی دارد. هنگام تصمیم گیری باید این موضوع را هم مد نظر داشته باشید که هیچ تضمینی نیست که همسرتان دوباره این کار را تکرار نکند.

فرد قربانی انواع مختلف احساسات را بعد از خیانت تجربه می کند.ممکن است یک لحظه احساس کند که همه چیزش را از دست داده و لحظه دیگر عصبانی شود. قلب شکسته می تواند منجر به احساس شرم ، شک ، گیجی و اضطراب شود.

بنابراین مشاوره روانشناسی بعد از خیانت می تواند به شما کمک کند تا

 1.  احساسات خود را درک و پردازش کنید و آنرا بپذیرید
 2.  از سرزنش کردن و مقصر دانستن خود دست بردارید شما مسئول اعمال شریک زندگی خود نیستید
 3.  به اتفاقات گذشته فکر نکنید و در حال باشید
 4.  به آنچه می خواهید فکر کنید.با وجود خیانت هنوز همسرتان را می خواهید یا که قصد دارید جدا شوید؟
 5.  در این لحظات سخت زندگی به خودتان بیشتر برسید، به خود عشق بورزید و مراقب خوابو خوراک و سلامتی تان باشید.هیچ کس از شما مهمتر نیست
 6. با کمک مشاوره خیانت همسر، یک راه سالم را برای بهبود آسیب های گذشته در پیش بگیرید.

چگونه به خیانت همسر پی ببریم

چگونه به خیانت همسر پی ببریم؟

بنظر شما راههای پی بردن به خیانت همسر چیست؟خیانت بعنوان یکی از چالش برانگیز ترین مشکلاتی است که امکان دارد در رابطه بوجود بیاید و آسیب زا باشد.

اگرچه که یکسری علائم وجود دارد که نشان می دهد شریک زندگی تان به شما وفادار نیست اما شاید این موارد برای همه صدق نکند چرا که نشانه های خیانت از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

البته در نظر داشته باشید که هیچکدام از مواردی که ذکر خواهیم کرد نمی تواند قطعی بگوید که همسرتان به شما خیانت می کند.به همین دلیل حتما برای تشخیص این مساله و اتخاذ یک تصمیم درست از مشاوره خیانت همسر کمک بگیرید.

تغییر در رابطه

خراب شدن ارتباط شما با همسرتان علامت خوبی نیست.اگر نمی توانید همسر خود را نسبت به برقراری رابطه یا حتی جرو بحث و دعوا ترغیب کنید، اگر انها دیگر در مورد روزی که گذراندند با شما صحبت نمی کنند یا خیلی وقت است که به شما ابراز احساسات نمی کنند یک مشکلی این وسط وجود دارد.

نشانه هایی همچون:

 •  به آنچه می گویید توجه نمی کند
 • برای جلوگیری از دعوا و بیان موضوعات ناراحت کننده بحث را عوض می کند
 • از پاسخ به سوالات خودداری می کند
 • به جای صحبت در مورد مشکل فعلی اتهامات دیگر به شما می زند
 • زبان بدنش هنگام صحبت با شما منفی است مثلا چشمهایش را می بندد و …
 • پرخاشگرانه عمل می کند

مشاوره خیانت همسر

تغییر در ظاهر و سرگرمی ها

درسته که اهمیت دادن به ظاهر و وقت گذاشتن برای یک سرگرمی یا علاقه خاص خوب است اما اینکه یکباره فرد صد درجه عوض شود نشانه چندان مثبتی نیست.

مثلا اخیرا همسرتان زیاد به خودش می رسد لباس های زیبا می پوشد.یک سرگرمی جدید برای خودش ایجاد کرده که نیازمند صرف دو سه ساعت وقت در روز است.ساعات بیشتری سر کار می ماند و …

تغییر نگرش و رفتار

مثلا متوجه می شوید که اعتماد بنفس همسرتان پایین آمده، در مورد خودش دچار سردرگمی شده، به شما انتقاد می کند، تمایل به دعوا دارد، اگر در مورد خیانت حرف بزنید حالت تدافعی می گیرد و وقتی می خواهید در مورد وفاداری به شما اطمینان خاطر بدهد، پاسخ رضایت بخشی از او نمی شنوید.

شاید این نشانه ها بخاطر استرس کاری و … ایجاد شده باشد اما می تواند علائم خیانت هم باشد.

دروغگویی

عدم صداقت یک پرچم قرمز در رابطه است.اگر احساس می کنید که همسرتان دوست ندارد با شما جایی بیاید یا با شما وقت بگذراند، متوجه می شوید که در مورد موضوعات مختلف به شما دروغ گفته، شما را متهم می کند که به او خیانت کردید.محترمانه تر به نظر می رسد، حس می کنید از شما فرار می کند و …احتمال خیانت وجود دارد.

تغییر در زندگی جنسی

شاید نوسان در رابطه جنسی از ابتدای ازدواج عادی باشد اما اگر بیش از حد بشود احتمال دارد خبر از وجود یک رابطه دیگر بدهد.

اگر صمیمیت بین شما کم شده، سکس ندارید، چیزهایی در رابطه جنسی مطرح می کند که قبلا نمی خواسته، دچار مشکلات عفونتی مقاربتی شده ایدو … شاید پای رابطه ی دیگر در میان باشد.

اینها تنها چند نشانه از وجود احتمالی خیانت همسر شماست.اما باز هم تاکید می کنیم که قبل از اتهام زدن به شریک زندگی تان ابتدا از مشاور کمک بگیرید.شاید شما اشتباه کرده باشید.

راههای پی بردن به خیانت همسر

مخفی کردن عکس یا آرشیو کردن چتهای خصوصی

اگرچه چک کردن گوشی همسرتان درست نیست و تجاوز به حریم شخصی حساب می شود اما چنانچه دیدید همسرتان گوشی اش را از دسترس شما دور می کند یا موقعی که گوشی اش را نگاه می کنید دچار استرس می شود و سعی می کند سریع آنرا از شما پس بگیرد، یا متوجه پیام ها و تماس های یواشکی شدید احتمالا یک اتفاقاتی در حال رخ دادن هست و شما از چیزی بیخبر هستید.

 

همه جا گوشی اش را با خود میبرد

در این مورد خیلی از افراد هستند که برای سرگرم شدن تلفن خود را همه جا میبرند حتی دستشویی و حمام اما اگر همسرتان این عادت را نداشته و اخیرا این کار را می کند مشکوک است.

 

از ملاقات های غافلگیر کننده متنفر است

کسی که خیانت می کند معمولا از قرارهای یکدفعه ای و بی هماهنگی خوشش نمی آید چون ممکن است دستش رو شود.به همین خاطر اگر سرزده به محل کار همسرتان رفتید و او عصبانی یا دستپاچه شد یا حرکات غیر عادی نشان داد ممکن است خبری باشد.

 

مشاوره آنلاین

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.