8 اسفند, 1400

کارگاه روانشناسی

امروزه سرعت انتشار اطلاعات در دنیا بالا رفته و همه ی روانشناسان و متخصصان حوزه سلامت روان برای حفظ شغل و ماندن در رقابت سنگین کاری بایستی دائما در حال بروز شدن و کسب دانش باشند.یکی از بهترین گزینه ها برای ارتقاء مهارت، دانش، تجربه و … برای یک روانشناس گذراندن کارگاه روانشناسی است.

کارگاه روانشناسی چیست

دوره های آموزشی روانشناسی

هدف کلاس روانشناسی

کارگاه روانشناسی آنلاین

دوره های روانشناسی با مدرک

ویژگی های کارگاه های روانشناسی خوب

نحوه برگزاری کارگاه روانشناسی
کارگاه روانشناسی

کارگاه روانشناسی

چنانچه فارغ التحصیل رشته روانشناسی با گرایش های مختلف هستید و می خواهید مهارت های خود را در کوتاه ترین زمان ممکن بهبود ببخشید موثرترین راه حضور در کارگاه روانشناسی است.

کارگاه های روانشناسی معمولا دوره های آموزشی کوتاهی هستند که در مورد یک موضوع خاص بمنظور رشد و پیشرفت روانشناسان و درمانگران برگزار می شود.

دوره های روانشناسی اغلب بصورت دوستانه و غیر رسمی تشکیل می شود تا روانشناسان بتوانند بصورت تعاملی در بحث ها شرکت کنند و با ایده ها و تکنیک های جدید آشنا شوند و خودشان را ارتقاء دهند.

همانطور که گفتیم گذراندن دوره های آکادمیک برای حوزه سلامت روان ممکن است ماه ها بطول بینجامد در حالیکه کارگاه ها معمولی که برای درمانگران، روانشناسان، مددکاران اجتماعی یا عموم مردم برگزار می گردند معمولا از چند ساعت تا چند روز زمان می برد.

همچنین برای شرکت در این دوره های روانشناسی نیاز به خواندن کتاب یا انجام تکلیف خاصی نیست زیرا تمام اطلاعات در طول کارگاه به مخاطبین ارائه می شود.

دوره های آموزشی روانشناسی

دوره های آموزشی روانشناسی برای چه کسانی مفید است؟

روانشناس بودن یک شغل حساس و مفید است که باعث نجات زندگی خیلی از افراد می گردد.از آنجاییکه که روانشناسان همیشه باید در حوزه تخصصی شان بروز باشند نیاز است که دائما در دوره های آموزشی روانشناسی شرکت کرده و دانش خود را افزایش بدهند.بنابراین کارگاه های روانشناسی در درجه اول برای آشنا کردن درمانگران با روش های درمانی روز دنیا در زمینه سلامت روان برپا می گردد.

همچنین دوره های آموزش روانشناسی برای درمانگرانی که با یکسری تکنیک های درمانی ناآشنا هستند یا تجربه کافی در آن زمینه را ندارند بسیار موثر است و می تواند نقطه شروع خوبی برای یادگیری مفاهیم اولیه و تقویت مهارت های این عزیزان باشد.

بغیر از متخصصانی که کارشان مشاوره و روانشناسی است و باید دائما در حال آموزش و یادگیری از اساتید بزرگ باشند یکسری از افراد عادی هم هستند که بخاطر علاقه فراوانی که به مسائل روانشناسی دارند علاقه مند به شرکت در کارگاه های روانشناسی هستند.البته لازم به ذکر است که برخی از کارگاه ها برای شرکت عموم آزاد است و اکثر دوره های روانشناسی که بصورت کارگاه برگزار می شود مختص روانشناسان و تحصیل کرده های رشته روانشناسی و مشاوره است.

فواید دوره های روانشناسی این است که :

  1. هرکسی بر اساس علاقه خودش کارگاه را انتخاب می کند و در آن زمینه خاص متبحر می شود.کارگاه ها مثل دانشگاه نیست که مجبور باشید یکسری دروس را پاس کنید تا مدرک بگیرید.
  2. دیگر با دروس تئوری سروکار ندارید و کارگاه ها بمنظور ارتقاء مهارت های عملی شما تشکیل می شوند.
  3. در چند ساعت یا چند روز می توانید در یک زمینه خاص اطلاعات مفید زیادی کسب کنید.
  4. تعداد افراد حاضر در کلاس کم می باشد و همگی هم فعالان، روانشناسان و درمانگران حوزه روانشناسی هستند که می توانید با آنها تعامل داشته باشید.
  5. در زمان کمی یک مدرک معتبر دریافت می کنید و می توانید مراجعین بیشتری را درمان کنید.

کلاس روانشناسی

هدف کلاس روانشناسی چیست؟

هدف از برگزاری کارگاه و کلاس روانشناسی، آموزش دادن دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد برای شروع فعالیت مشاوره یا یادگیری مهارت های جدید روانشناسی است.بدین ترتیب دانشجویان با شرکت در کارگاه های ۱-۲ یا ۳ روزه در یک زمینه خاص آموزش می بینند و با افزایش تجربه و اگاهی های خود فرصت های شغلی بهتری را بدست می آورند.

در واقع مباحثی که دانشجو در دانشگاه میگذراند برای ارائه مشاوره به مردم کافی نیست و این عزیزان باید در طی دوران تحصیل یا بعد از فارغ اتحصیلی در این کلاسها و دوره های روانشناسی شرکت کنند تا بتوانند در یک حوزه متخصص شده و به کار مشاوره بپردازند.

کارگاه روانشناسی آنلاین

کارگاه روانشناسی آنلاین

امروزه خیلی از متخصصان و دانش آموختگان حوزه روانشناسی به خاطر مشغله های کاری زیاد و از طرفی هم مدیریت خانواده و زندگی شخصی شان ترجیح می دهند که در خانه یا محل کار از فرصت استفاده کرده و اطلاعات خود را بروز کنند.از اینرو کارگاه روانشناسی آنلاین بهترین گزینه برای آنهاست چراکه می توانند در هرجایی صرفا با اتصال به اینترنت و بدون هدر دادن وقت با مباحث جدید در حوزه روانشناسی و مشاوره آشنا شوند و با آگاهی های بیشتر مراجعین خود را ویزیت نمایند.

البته شیوع بیماری های همه گیر هم دلیل دیگری برای انتخاب کارگاه روانشناسی آنلاین است زیرا خیلی از درمانگران تمایل ندارند که در همایش های حضوری و پرجمعیت شرکت نمایند.

 

دوره های روانشناسی با مدرک

همانطور که می دانید تبدیل شدن به یک مشاور و روانشناس خوب فقط با تحصیل در رشته روانشناسی ممکن نیست و اکثر روانشناسان معروف ایران هم در کنار تحصیلات آکادمیک در سطح دکترا خیلی از دوره های روانشناسی مورد علاقه شان را هم گذرانده اند تا بتوانند مهارت های بیشتری برای درمان بیماران کسب کنند.

به همین منظور بسیاری از مراکز و سازمان های روانشناسی با هدف تربیت و پرورش روانشناسان خوب اقدام به برگزاری دوره های روانشناسی با مدرک نموده اند.

آیا افرادیکه مدرک دانشگاهی در رشته روانشناسی ندارند هم میتوانند در دوره های روانشناسی با مدرک شرکت کنند؟بله اگر کارگاه عمومی باشد همه افراد می توانند شرکت کنند ولی مدرک فقط به کسانی که در رشته روانشناسی تحصیل کرده اند داده می شود.

یکی از دوره های جذاب هیپنوتیزم می باشد جهت آشنایی بیشتر با این شیوه به صفحه بهترین دکتر هیپنوتیزم در تهران مراجعه نمایید.

ویژگی های دوره های آموزشی روانشناسی خوب

هنگام انتخاب یک کارگاه خوب باید به یکسری نکات توجه کنید:

اول اینکه چه مرکز یا موسسه ای این کارگاه را برگزار می کند؟پیش از ثبت نام باید ببینید که مرکزی که اقدام به برگزاری دوره های روانشناسی کرده از اعتبار لازم برخوردار است یا خیر.

دوم چه کسی مسئولیت تدریس دوره را عهده دار است.خیلی مهم است که برای ارتقاء علم و تجربه خود در زمینه روانشناسی نزد اساتیدی بروید که از متخصصان خوب و روانشناسان معروف ایران هستند.ضمن اینکه آموزش دهنده باید سابقه طولانی در حوزه مشاوره داشته باشد و خودش دوره های مختلف روانشناسی را پشت سر گذاشته باشد.

گواهینامه معتبر ارائه می کند یا خیر.البته این گزینه انتخابی است و بستگی به خودتان دارد.یکسری از کارگاه ها هستند که با هدف تبادل اطلاعات، انتقال تجربه و ارائه روش های نوین برگزار می شود و مدرک خاصی برای آنها ارائه نمی شود.اما برای یکسری از دوره های آموزشی روانشناسی مثل سکس تراپی، طرحواره درمانی و …. مدرک ارائه می شود که باید از قبل سوال کنید که چه مدرکی برای گذراندن این کارگاه به شرکت کنندگان داده می شود.لازم به ذکر است معتبرترین مدارک از سوی سازمان نظام روانشناسی و وزارت علوم صادر می شوند.

نحوه برگزاری کارگاه روانشناسی

نحوه برگزاری کارگاه روانشناسی

نحوه برگزاری کارگاه روانشناسی به این صورت است که ابتدا سرفصل های دوره در آن فیلد خاص مشخص می شود.مثلا اگر کارگاه ازدواج باشد مسلما باید تمام مباحث مرتبط با ازدواج در این سرفصلها گنجانده شود تا شرکت کنندگان بتوانند در طی این کارگاه بیشترین بهره وری را داشته باشند.

هدف اصلی این کارگاه ها ارتقاء دانش روانشناسان و دانشجویان رشته روانشناسی و همچنین افزایش مهارت های آنها در یک حوزه تخصصی است.

مشاوران برای اینکه بتوانند در یک زمینه تخصص و تجربه و مهارت کافی بدست بیاورند بایستی کارگاه های متعددی را در آن فیلد بگذرانند.مثلا روانشناسی که علاقه مند به فعالیت در حوزه خانواده است باید در کارگاه روانشناسی با مدرک شرکت کند و اطلاعاتش را در زمینه خانواده بروز نماید تا بتواند به بهترین شکل مراجعان خود را هدایت کند.

در نظر داشته باشید که معمولا اکثر دوره روانشناسی با مدرک هزینه دارند اما ورکشاپ ها و سمینارهای رایگانی هم هستند که توسط یکسری از روانشناسان در کشور برگزار می شود.اگر در حوزه کاری خودتان صفحات اجتماعی و سایت های خوب را دنبال کنید مطمئنا از اخبار رشته روانشناسی و برگزاری کارگاه های روانشناسی مطلع خواهید شد و می توانید با حضور در این دوره ها مطالب ارزشمندی را دریافت کنید.

روانشناسی

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.