16 بهمن, 1400

بهترین دکتر هیپنوتیزم در تهران

وقتی اسم هیپنوتیزم میاد همه یاد ساعت زنجیردار که به راست و چپ حرکت می کنه میفتن.آیا دوست دارید در مورد هیپنوتیزم بدونید؟بهترین دکتر هیپنوتیزم در تهران رو میشناسین؟ تا انتهای مقاله همراهم باشین.

هیپنوتیزم چیست

بهترین دکتر هیپنوتیزم در تهران

جلسات هیپنوتیزم درمانی چگونه است

هیپنوتراپی برای درمان چه بیماری هایی مفید است

هزینه هر جلسه هیپنوتیزم در تهران

میزان اثربخشی هیپنوتیزم

آیا هیپنوتیزم خطرناک است

مرکز هیپنوتیزم درمانی در تهران

هیپنوتراپی یا مشاوره

هیپنوتیزم چیست

هیپنوتراپی یا هیپنوتیزم چیست؟

هیپنوتیزم چیست؟ درابتدا بگوییم که کلمه هیپنوتیزم از واژه یونانی hypnos بمعنای خواب گرفته شده است.

هیپنوتیزم یا هیپنوتراپی نوعی رواندرمانی است که در آن یک متخصص هیپنوتیزم با تکنیک های ریلکسیشن یا آرامش بهمراه تمرکز و توجه شدید، فرد را به بالاترین میزان ذهن آگاهی می رساند.به عبارت دیگر فرد با رفتن به حالت خلسه در یک سطح جدیدی از آگاهی قرار می گیرد.

در حالت هیپنوتیزم فرد می تواند بطور آشکار و بدون هیچ ترسی خاطرات دردناک، آسیب زا و سرکوب شده ای که در ناخوداگاهش هست را کشف کند و به ما اجازه دهد تا ریشه مشکلاتش را بفهمیم و آنها را درمان کنیم.

بهترین دکتر هیپنوتیزم در تهران

قبل از اینکه بدنبال بهترین دکتر هیپنوتیزم در تهران بگردید باید ویژگی های یک هیپنوتراپیست خوب را بدانید.

یک هیپنوتراپ خوب باید توانایی برقراری ارتباط با مشتری را داشته باشد.اینکه چه کاری می خواهد انجام دهد.فرایند درمان چقدر زمان می برد.پاسخگویی به سوالات شما.خوشرویی و صبور بودن در طی درمان و … در قالب مهارت های ارتباطی قرار می گیرد.

وقتی یک بیمار برای هیپنوتیزم مراجعه می کند درمانگر باید خودش را جای او قرار دهد و بگوید اگر خودم در جایگاه یک بیمار بودم چه انتظاراتی از روانشناسم داشتم.

هیپنوتراپی که واقعا علاقه مند است مشکل شما را حل کند بستری را برایتان فراهم می نماید که بتوانید در اوج ارامش و راحتی حرف دلتان را با او درمیان بگذارید.به صحبت های شما خوب گوش می دهد و اجازه می دهد که ازادانه عقاید خود را بیان کنید.

تابحال توسط دکتر فرزانه محمدی ویزیت شده اید؟ایشان سالهاست که در زمینه روانشناسی در بخش های مختلف فعالیت می کنند و جزء بهترین دکتر های هیپنوتیزم در تهران هستند که با توانایی و مهارت های فوق العاده ای که دارند می توانند شما را تا بهبودی کامل همراهی نمایند.

یکی دیگر از راه های روان درمانی نوروفيدبک می باشد جهت آشنایی بیشتر با این شیوه درمانی به صفحه نوروفيدبک مراجعه نمایید.

جلسات هیپنوتیزم درمانی

جلسات هیپنوتیزم درمانی

در جلسات هیپنوتیزم درمانی ابتدا فرد را با یکسری اقدامات به حالت خلسه می برند تا بتواند روی یک موضوع تمرکز کند و در شرایطی که کاملا آرام است به سوالات پاسخ دهد.بطور کلی برای اینکه متوجه شوید در جلسات هیپنوتیزم تراپی چه می گذرد مراحل زیر را بیان می کنیم:

آرامش: در این مرحله شما توسط درمانگر در حالت آرامش قرار می گیرید حتی اگر در آن لحظه با ترس یا مشکلات دیگر روبرو باشید هیپنوتراپ شما را به سوی ریلکس شدن هدایت می کند.

پیشنهاد: درمانگر در این گام ممکن است پیشنهاداتی برای تغییرات رفتاری به شما ارائه کند که می تواند برای غلبه بر مشکل به شما کمک نماید.

مهارت های مقابله ای: در این مرحله یکسری مهارت های مقابله ای شناختی رفتاری مثل تصویر سازی های خاص و تکنیک های توقف به شما آموزش داده می شود تا هنگام رویارویی با ترس، اضطراب و مشکلات دیگر از آن استفاده کنید.

کاوش در تجربیات گذشته: درمانگر از شما می خواهد برای حل مشکلتان اولین باری که آن مشکل یا اتفاق خاص برایتان رخ داده را بیاد بیاورید و در مورد آن و احساسی که داشته اید صحبت کنید.

هیپنوتراپی

هیپنوتراپی برای چه مشکلاتی موثر است؟

تحقیقات نشان داده که هیپنوتراپی برای درمان بسیاری از مشکلات و رفتارهای ناسالم و ناخواسته مفید است. بیماریهایی که با هیپنوتیزم بهبود می یابند شامل موارد زیر است:

 • فوبیاها
 • اعتیاد
 • اختلالات خواب
 • اضطراب
 • افسردگی
 • استرس پس از سانحه
 • غم از دست دادن عزیزان
 • کاهش وزن
 • بیماری های پوستی مانند پسوریازیس و زگیل
 • سندروم روده تحریک پذیر
 • اختلال کمبود توجه یا بیش فعالی(ADHD)

اگرچه طیف وسیعی از بیماری ها با هیپنوتیزم قابل درمان است اما قبل از انتخاب این روش درمانی حتما با روانشناس خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که هیپنوتیزم درمانی برای حل مساله شما موثر است.مثلا کسانی که علائم روان پریشی مانند هذیان، توهم یا زوال عقل دارند حتما میزان تاثیر هیپنوتراپی بر بیماری شان را بپرسند.

روانکاوی هم یکی از بهترین روش ها در روان درمانی می باشد جهت آشنایی بیشتر با شیوه به صفحه روان درمانی مراجعه نمایید.

هزینه هیپنوتیزم درمانی

هزینه هر جلسه هیپنوتیزم در تهران؟

هزینه هر جلسه هیپنوتیزم در تهران به هیپنوتراپیست یا روانشناس و روش های مورد استفاده او در جلسات بستگی دارد.

بطور کلی هزینه هر جلسه با هیپنوتراپیست در تهران برای ۴۵ دقیقه  ۳۰۰.۰۰۰ تومان می باشد

هیپنوتراپیست هایی که مهارت، تجربه و دانش بالایی در هیپنوتیزم دارند بهتر و سریعتر می توانند فرد را درمان کنند به همین خاطر شاید هزینه بالاتری هم دریافت کنند.
اما بطور میانگین هزینه هر جلسه هیپنوتیزم در تهران  می باشد.

معمولا فرد برای هیپنوتراپی باید پکیج های چند جلسه ای بگیرد.این پکیج ها از چند نظر خوب هستند مهمترین آن کم شدن هزینه کل جلسات هیپنوتیزم است.از طرفی هم چون شما چند جلسه با هم رزرو کرده اید دیگر مجبور نیستید هفته ها یا ماه ها منتظر جلسه بعدی تان باشید زیرا باید طبق یک برنامه مشخص برای هیپنوتیزم درمانی مراجعه کنید.

میزان اثربخشی هیپنوتیزم

میزان اثر بخشی هیپنوتیزم درمانی بسته به فرد و سبک درمانی روانشناس متفاوت است.تحقیقات نشان داده که هیپنوتراپی برای کاهش و کنترل درد در حین زایمان و عمل دندانپزشکی، کاهش تهوع در افرادی که شیمی درمانی می شوند، کاهش علائم مرتبط با IBS بسیار موثر بوده است.

هیپنوتیزم اگر همزمان با درمان شناختی رفتاری و دارو درمانی انجام شود فرآیند درمان را بسیار سریع می کند.

بر اساس مطالعاتی که در سال ۲۰۲۱ انجام شد محققان به این نتیجه رسیدند که نتیجه هیپنوتیزم درمانی برای افسردگی خفیف تا متوسط نه تنها کمتر از روش CBT نیست بلکه گاهی بیشتر هم هست بطوریکه CBT منجر به کاهش ۳۸.۵ درصدی در شدت علائم شده اما هیپنوتیزم درمانی باعث کاهش ۴۴.۶ درصدی علائم بیماری شده است.

آیا هیپنوتیزم خطرناک است؟

هیپنوتیزم نه کنترل ذهن است نه شستشوی مغزی پس هیچ روش خطرناکی تلقی نمی شود.زیرا درمانگر نمی تواند فرد را وادار به انجام کارهای نامتعارف یا کارهایی که دوست ندارد بکند.
از طرفی هیپنوتیزم بمعنای بیهوش یا خواب بودن شما نیست و منجر به از دست دادن کنترل شما نمیشود.بنابراین هروقت بخواهید می توانید خلسه هیپنوتیزمی را بشکنید.

 بهترین دکتر هیپنوتیزم در تهران

 

 

مرکز هیپنوتیزم درمانی در تهران

همانطور که در بالا گفتیم دکتر فرزانه محمدی یکی از بهترین هیپنوتراپیست های تهران فقط در کلینیک روانشناسی روان آگاه مراجعین عزیز را ویزیت می نمایند بنابراین اگر بدنبال مرکز هیپنوتیزم درمانی در تهران و رزرو وقت با ایشان هستید از طریق وبسایت رسمی دکتر فرزانه محمدی به آدرس … اقدام نمایید.

متخصص هیپنوتیزم

هیپنوتراپی یا مشاوره

اغلب از من این سوال پرسیده می شود که مشاوره بهتر است یا هیپنوتیزم درمانی؟

هیچ پاسخ صد درصدی برای این سوال وجود ندارد زیرا هر دو روش نقاط قوت خود را دارند.

هدف از مشاوره فراهم کردن فضایی امن و محرمانه است که در آن بتوانید با یک متخصص صحبت کنید. از مشاوره می توان برای حل مسائل مختلفی از جمله اضطراب، استرس، افسردگی، عزت نفس پایین و عصبانیت و… استفاده کرد. همچنین مشاوره برای زمانی که شما در حال گذر از رویدادهای دشوار زندگی مانند سوگ یا مشکلات روابط هستید مفید می باشد.

هیپنوتیزم درمانی یک رویکرد جدید است که روی راه حل تمرکز می کند.افراد مشکل خاصی دارند که می خواهند در سریع ترین زمان ممکن آن را حل کنند. هیپنوتیزم به ما کمک می‌کند تا به بخش‌هایی از ذهن دسترسی پیدا کنیم که تا بحال به آنجا نرفته ایم و با اینکار می توانیم روند بهبودی را بسرعت طی کنیم.

هیپنوتیزم درمانی معمولاً بسیار کوتاه‌مدت‌تر از مشاوره است و فقط در چند جلسه یا حتی در برخی موارد یک جلسه انجام می شود.

از هیپنوتیزم درمانی می توان برای مواردی مثل  اضطراب، فشار، اعتیادها، ترس ها و فوبیاها، مسائل فیزیکی مانند IBS یا مدیریت درد و … کمک گرفت.

روانشناسی

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.