30 بهمن, 1400

ارتباط چشمی عاشقانه

هیچ میدانید که ارتباط چشمی عاشقانه چقدر به ایجاد علاقه و صمیمیت عاطفی بین زوجین کمک می کند.ارتباط چشمی طولانی مدت یکی از راه های نشان دادن عشق و توجه به طرف مقابل است که باعث آزاد شدن فنیل اتیلامین و اکسی توسین در بدن ما می شود.

ارتباط چشمی عاشقانه

نگاه عاشقانه

مزایای تماس چشمی طولانی

نگاه خیره مرد به زن

انواع تماس چشمی

ارتباط چشمی با دختر

انواع نگاه عاشقانه

ارتباط چشمی عاشقانه

ارتباط چشمی عاشقانه

تماس چشمی یک بخش طبیعی و مهم در ارتباطات است که افراد برای انتقال علاقه و جذب طرف مقابل آنرا امتحان می کنند.

محققان در طی یک پژوهش که در سال ۲۰۲۰ انجام شد به بررسی نقش تماس چشمی در ایجاد جذابیت و کشش عاشقانه در نخستین قرار ملاقات پرداختند.آنها ارتباط چشمی عاشقانه را یکی از مهمترین نشانه های ابراز محبت غیر کلامی توصیف کردند که باعث ایجاد یک رابطه جذاب، عاشقانه و پویا بین طرفین می شود.

اگر می خواهید تصمیمی درباره رابطه عاطفی بگیرید حتما به صفحه روانشناسی قبل ازدواج مراجعه نمایید.

همچنین پژوهشگران دریافتند که تماس چشمی در اولین قرار عاشقانه میزان شک و تردید و بی اعتمادی به طرف مقابل را کاهش می دهد زیرا با ارتباط چشمی کیفیت انتقال فکر یا احساس به فرد مقابل، آنهم بدون هیچ حرف و سخنی(غیرکلامی) بیشتر می گردد.

نگاه عاشقانه

نگاه عاشقانه

یکی از قوی ترین راه ها برای ابراز عشق و افزایش صمیمیت در روابط، نگاه عاشقانه است.تحقیقات ثابت کرده که نگاه عاشقانه و تماس چشمی طولانی با کسی که دوستش دارید باعث افزایش اعتماد، برانگیختگی، جذابیت، احساس خوب و لذتبخش و … شده و با کاهش کورتیزول استرس های ما را از بین می برد و یک حس سرخوشی و آرامش در طرفین ایجاد می کند.

اگر به دنبال ویژگی دختر مناسب برای رابطه هستید حتما مقاله خصوصیات یک دختر با شخصیت را مطالعه نمایید.

مزایای تماس چشمی طولانی مدت

تماس چشمی طولانی مدت باعث ایجاد جذابیت می شود

در یکسری از تحقیقات از دو شخص غریبه(جنس مخالف) خواسته شد دو دقیقه به چشمان هم خیره شوند.نتیجه حاکی از آن بود که در برخی از این افراد احساسات پرشوری ایجاد شده تا حدی که یکی از زوج ها سال بعد ازدواج کردند.

ارتباط چشمی احساس خوبی به افراد می دهد

ارتباط چشمی دراز مدت باعث آزاد شدن ماده شیمیایی فنیل اتیلامین و اکسی توسین که مسئول ایجاد احساس کشش و عشق(پیوند طولانی مدت) در فرد است می شود.

نگاه کردن به چشمان یکدیگر نشانه عشق است

یک تحقیق که توسط روانشناس هاروارد انجام شد نشان داد زوج هایی که رابطه عاشقانه طولانی مدت داشتند در ۷۵ درصد از مواقعی که با هم صحبت می کردند به چشمان هم خیره میشدند درحالیکه بطور متوسط ۳۰ تا ۶۰ درصد صحبت می کردند.

نگاه خیره مرد به زن

نگاه خیره مرد به زن نشانه چیست؟

جالب است بدانید که نگاه خیره مرد به زن معناهای متفاوتی دارد.وقتی مردی به مدت طولانی با یک زن تماس چشمی برقرار می کند یا چشمهایش را در چشمان یک خانم قفل می کند یعنی یا جذب او شده و بشدت به این زن علاقه مند است یا اینکه از او ناراحت است.اینکه چه مسائلی بین شما دو نفر پیش امده می تواند سرنخ خوبی برایتان باشد تا بفهمید علت این تماس چشمی زیاد ناراحتی است یا علاقه.

نگاه خیره مرد به زن فقط بخاطر جذابیت خانم نیست.گاهی اوقات مرد بخاطر اینکه از کارهای یک زن یا از لباسی که برتن دارد خوشش می آید خیلی به او نگاه می کند.
انواع نگاه عاشقانه

انواع تماس چشمی

چشم ها بهترین راه برای انتقال احساسات به دیگران است.خیلی ها می گویند یک نگاه کافیست تا بفهمی طرف عاشق هست یا نه.چشم ها اولین عضوی از بدن هستند که مورد توجه قرار می گیرند بنابراین کاملا منطقی است که بگوییم تماس چشمی باعث احساسات خوب و روابط عاشقانه می شود.انواع مختلف تماس چشمی وجود دارند که هرکدام یک معنای خاصی می دهند.

عمدا از نگاه کردن به چشمان فرد خودداری کردن

این یعنی شخص مورد نظر به شما علاقه ای ندارد و آگاهانه تمام تلاشش را می کند تا با نگاه نکردن به شما از ایجاد رابطه عاشقانه جلوگیری نماید.

غیرعمدی تماس چشمی برقرار نکردن

در این حالت فرد غیر عمدی به چشمان شما نگاه نمی کند و این یعنی چیز دیگری در شما توجه فرد را جلب کرده است.به همین خاطر فرد بجای خیره شدن در چشمان شما روی چیز دیگری فوکوس کرده است و اصلا متوجه نیست که شما به او نگاه می کنید.

نگاه عمدی ولی کوتاه

در این مورد طرف مقابل به چشمان شما نگاه می کند اما سریع نگاهش را میدزدد.این یعنی فرد مقابل کمی خجالتی است و با خیره شدن در چشمان شما دست و پایش را گم می کند.(احتمالا به شما علاقه مند شده است)

نگاه چشمی ناخواسته

این نوع تماس چشمی ممکن است بارها در طول روز با افراد مختلف که عمدتا غریبه هستند رخ دهد.که بی هیچ دلیلی و بصورت ناخوداگاه است.

ارتباط چشمی یک ثانیه ای

برای شروع این یعنی که آن شخص به شما علاقه زیادی دارد.در این نوع تماس چشمی طرف مقابل با اینکه می داند نگاهش می کنید باز هم به شما خیره می شود.و بعد به دور دست ها نگاه می کند.نگاه کوتاه بخاطر این است که مبادا خیره شدن در چشمان شما آزاردهنده باشد.

دوبار نگاه کردن

دوبار نگاه کردن مخصوص ادم های با اعتماد به نفس است که مطمئن هستند با فرد ارتباط چشمی برقرار می کنند. اگر طرف مقابل برای لحظه ای نگاهش را بگیرد و در حالی که به او نگاه می کنید دوباره به چشمان شما خیره شود یعنی به شما علاقه مند است البته بیشتر از نظر فیزیکی

نگاه عاشقانه اصیل

در این حالت افراد فقط با کسی که به او علاقه زیادی دارند ارتباط چشمی برقرار می کنند.البته این نگاه عاشقانه همراه لبخند است.خیره شدن به چشمان یک فرد بمعنای حس عمیق قلبی اوست و از اتفاقات و رمز و رازهایی که در دل او وجود دارد خبر می دهد.

ارتباط چشمی با دختر

ارتباط چشمی با دختر اولین قدم برای برقراری ارتباط معنادار با او است که می تواند سخت و ترسناک باشد.البته می توانید با کمی صبر و تمرین اضطراب خودتان را از بین ببرید.اما مساله مهم این است که اجازه دهید از ارتباط شما با دختر کمی بگذرد و بیشتر با هم آشنا شوید بعد بدنبال ارتباط چشمی بروید تا اولا از احساس خود به آن فرد مطمئن شوید و ثانیا با تماس های چشمی در زمان نادرست از ایجاد احساسات ناپایدار، جنسی و زودگذر جلوگیری کنید.

انواع نگاه عاشقانه

انواع نگاه عاشقانه

خیلی ها میپرسند انواع نگاه عاشقانه چیست و از کجا بفهمیم که فردی به ما عاشقانه نگاه می کند یا نه.راستش خیلی نشانه خاص یا انواع اقسام خاصی ندارد.وقتی فردی نسبت به شما حس داشته باشد کاملا از چشمانش پیداست.یعنی اگر تیز باشید راحت می توانید عشق را از چشمان طرفتان بخوانید به قول معروف می گویند چشمهایش با من حرف می زند البته اگر عشقی در کار باشد.

وقتی فردی عاشق شماست با چشمانش از شما مراقبت می کند.شاید خنده دار باشد اما تا بحال دقت کرده اید کسانیکه عاشق یکدیگرند دائم حواسشان به طرف است که مبادا آسیبی به او برسد، پایش لیز بخورد، بیفتد، تعادلش بر هم بخورد و …

یکی از مصداق های این قضیه هنگامیست که شاهزاده ویلیام در هنگام پایین آمدن همسرش از پله ها کاملا با چشمانش از او مراقبت می کرد تا هر لحظه امکان آسیب وجود داشته باشد به او کمک کند.اگر اینها نشانه عشق نیست پس چیست؟

اگر کسی عاشق شما باشد تمام کارهایتان به نظرش جالب است به همین خاطر با کنجکاوی و علاقه خاصی ریز به ریز رفتارهایتان را زیر نظر می گیرد.

 

روانشناسی

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.