18 اردیبهشت, 1400

روانشناس نوجوانان

احتمالا شمایی که این مقاله رو میخونی یه نوجوان داری که نمی دونی چجوری در مورد تغییرات جسمی و ذهنی که قراره براش رخ بده باهاش حرف بزنی یا شایدم یسری رفتارای غیرعادی توی فرزندت دیدی که حس می کنی باید از یه روانشناس نوجوانان کمک بگیری.در هردو صورت جای درستی اومدی.

اگر به دنبال یه روانشناس و مشاور خوب در غرب تهران برای کمک به نوجوان خود هستید به صفحه مشاوره آنلاین و حضوری روانشناسی مراجعه فرمایید.

 

 

روانشناس نوجوان در تهران

برای اینکه یک روانشناس نوجوان در تهران پیدا کنید اول ببینید اولویت شما چیست تا بر مبنای ان بتوانید یک مشاور خوب در تهران برای فرزندتان پیدا کنید.برای یک عده فقط مهم است که روانشناس معروف، باتجربه و خوب باشد.اما برخی از افراد فقط می خواهند یک روانشناس پیدا کنند که نزدیک محل سکونتشان باشد و خیلی به تجربه او کاری ندارند.از آنجاییکه نوجوانان همواره مشغول گذراندن دوره های آموزشی و درس و مدرسه هستند بعضی از والدین روانشناس آنلاین را بجای حضوری انتخاب می کنند تا وقت نوجوانشان بیش از حد گرفته نشود.ما در اینجا یک روانشناس نوجوان خوب در غرب تهران را به شما معرفی میکنیم که خدمات آنلاین و تلفنی هم ارائه می کنند.یعنی با یک تیر چندنشان را می زنید.

چرا باید به روانشناس نوجوان مراجعه کرد
۷ دلیل که فرزند شما به روانشناس نوجوانان نیاز دارد

همه افراد در دوران نوجوانی با مسائل متعددی روبرو هستند از نوسانات خلقی گرفته تا مسائل مربوط به مدرسه.اما گاهی اوقات ممکن است نوجوان ما به حدی پریشان بشود که نیاز باشد از یک روانشناس نوجوانان برای حل مشکلاتش کمک بگیرید.

ملاقات با یک درمانگر در اینگونه موارد بسیار مفید است چراکه جلوی بزرگتر شدن مشکل فرزندتان را می گیرد.بعضی وقت ها حتی چند جلسه درمانی می تواند در بهبود وضعیت عمومی نوجوان شما تاثیر بسزایی داشته باشد.

نوجوانان این اجازه را دارند که در مورد مسائل مختلفی از جمله روابط، هویت جنسی و … از درمانگر سوال بپرسند و راهنمایی بگیرند.

برای پی بردن به اهمت مشاوره برای نوجوانان به صفحه مشاوره نوجوانان مراجعه نمایید

در ادامه ۷ دلیل برای مراجعه به روانشناس برای نوجوانان بیان شده است:

افسردگی

اختلالات خلقی از سنین نوجوانی آغاز می شود و چنانچه درمان نشود افسردگی تا بزرگسالی ادامه پیدا کرده و حتی شدیدتر می شود.اگر نوجوان شما زودرنج، غمگین و گوشه گیر بنظر می رسد از یک روانشناس نوجوان برای مشاوره وقت بگیرید.تشخیص دقیق و مداخله زودهنگام، منجر به درمان سریعتر و موثرتر می شود.

اختلالات اضطرابی

نوجوانان ممکن است گهگاهی دچار اضطراب و نگرانی شوند و این امری طبیعی است اما گاهی پیش می آید که فرد اضطراب شدیدی را تجربه می کند.این اختلال روی جنبه های مختلف زندگی یک نوجوان از روابط دوستی گرفته تا درس و دانشگاه او اثر نامطلوب خواهد گذاشت.
روانشناس نوجوان به فرد یاد می دهد که در این مواقع چطور علائم خود را بخوبی مدیریت کند.

علت مراجعه به روانشناس نوجوان در تهران

مشکلات رفتاری

اخراج از مدرسه، نقض قوانین، رفتار پرخاشگرانه و … جزء علائمی است که نشان می دهد مشکل نوجوان شما جدی تر است. یک درمانگر می تواند عللی که باعث چنین رفتارهایی از سوی نوجوان شده را کشف کرده و راهکار مناسب برای حل آن ارائه دهد.

عزت نفس پایین

برخی از نوجوانان دچار مشکلات جدی در زمینه عزت نفس هستند.وقتی این مسائل حل نشود نوجوانان بیشتر در معرض خطر سوء مصرف مواد و افت تحصیلی قرار می گیرند.

ضربه روحی

تجربیات دردناک روحی مثل حوادثی که منجر به مرگ می شود یا آزار جنسی و … می تواند تاثیرات مخربی روی ذهن نوجوان داشته باشد. روانشناس نوجوان با جلسات درمانی روی افزایش انعطاف پذیری فرد کار می کند تا تاثیر آن واقعه آسیب زا بر زندگیش را کاهش دهد.

غم و اندوه

درک از دست دادن یکی از عزیزان برای نوجوانان کمی دشوار است.درمان فردی یا گروهی می تواند کمک کن تا فرد احساسات خود را سرو سامان داده و با مرگ عزیز خود کنار بیاید.

استرس

نوجوانان ممکن است برای قبول شدن یا نمره خوب آوردن در امتحان و حتی در مورد اینکه بعدا میخواهند چکاره شوند استرس بگیرند.روانشناس نوجوان به فرد کمک می کند تا مهارت های خودش را برای کنترل استرس افزایش دهد.

 

البته لازم به ذکر است که نوجوانان برای رفتن پیش مشاور حتما نباید علائم خاص بیماری روانی داشته باشند.برخی از دلایلی که نوجوان را ترغیب می کند تا به روانشناس مراجعه کند در زیر آمده است:

  • صحبت کردن در مورد مسائلی که فرد نمیتواند به کسی دیگر مثل والدین یا دوستان بگوید
  • حرف زدن در مورد جنسیت و گرایش های جنسی
  • اوتیسم
  • عدم توانایی در انطباق با تغییرات زندگی
  • احساس تنهایی
  • اختلال در غذاخوردن، کم خوری یا پرخوری
  • داشتن تفکرات منفی
  • روابط عاشقانه
  • خودآزاری یا رفتارهای پرخطر

روانشناسی نوجوان

روانشناسی نوجوان چیست؟

روانشناسی نوجوان یک حوزه در روانشناسی است که به مسائل مختلف سلامت روانی افراد بین ۱۳ تا ۱۹ سال می پردازد. طبق بررسی ها، نواجوانان در ۵ زمینه اصلی اخلاقی، اجتماعی، جسمی، شناختی و عاطفی رشد می کنند که روانشناس نوجوان در این دوره رشد و تحول به آنها کمک می کند.

نوجوانان در یک فصل هیجان انگیز برای عبور از کودکی به بزرگسالی زندگی می کنند.در این دوره نوجوانان ویژگی ها و مهارت های شخصیتی خودشان را پرورش می دهند برای همین، این زمان می تواند پر از کشفیات خارق العاده و شورانگیز برای آنها باشد.

آنها در این دوره بدنبال استقلال و هویت خود هستند.نوجوانان از یک سمت تحت فشار وظایفی مثل مسئولیت پذیری و قابل اطمینان بودن هستند در حالیکه از سمت دیگر با مسائلی مثل مصرف مواد مخدر، رابطه جنسی، روابط با همسن و سال ها و … دست و پنجه نرم می کنند.

برای آشنایی بیشتر با روانشناسی نوجوان به صفحه روانشناسی کودک و نوجوان مراجعه فرمایید

روانشناس نوجوان در غرب تهران

اگر بدنبال یک روانشناس نوجوان خوب در غرب تهران هستی حتما ساکن منطقه غرب تهرانی و با یکسری چالش ها در مورد فرزندان یا خواهر برادرهای کوچکتر خود مواجه شده ای که نتوانستی بتنهایی آنها را حل کنی و یا آگاهی های لازم را به نوجوانت بدهی به همین خاطر دنبال یه روانشناس خوب میگردی تا کمکت کنه.ما دکتر فرزانه محمدی  را  به شما معرفی میکنیم.مطب ایشان در مقابل مترو صادقيه خ وليعصر خ هفتم پ ٤ طبقه پنجم واحد ٩ واقع شده که از طریق شماره تلفن ۴۴۹۷۴۵۶۳ می توانید از ایشان وقت ملاقات بگیرید.

دلایل متعددی هست که باعث میشود والدین نتوانند به خوبی با فرزندشان ارتباط برقرار کنند.پدر مادرها همیشه با این مسائل روبرو هستند که چطور در مورد دوره نوجوانی و تغییرات جسمی، جنسی و ذهنی با فرزند خود صحبت کنند.بعضی ها خجالت می کشند یا فکر می کنند اگر در این موارد با فرزندشان حرف بزنند پررو می شود.

از طرف دیگر بخاطر روحیه حساسی که نوجوانان در این سنین دارند و دوست دارند شخصیت مستقل داشته باشند، باید طوری با آنها بحث و گفتگو کنید که مبادا استقلال آنها را زیر سوال ببرید یا به آنها بگویید تو چیزی نمی دانی.

این موارد و خیلی چیزهای دیگر باعث می شود که والدین ترجیح دهند تا یک روانشناس نوجوان خوب فرزندانشان را روشن کند.

روانشناس نوجوان در غرب تهران

دکتر فرزانه محمدی موسس و مدیر کلینیک روان آگاه بعنوان یک روانشناس خوب نوجوان در غرب تهران هم به شما والدین مشاوره می دهد تا بتوانید ارتباط درست و موثرتری با نوجوان خود برقرار کنید و هم با خود فرزندتان جلساتی برگزار می کند تا به مسائل و مشکلاتش رسیدگی کند.با این جلسات فرزندانتان می توانند از دوره نوجوانی به سلامت عبور کنند و وارد مرحله جوانی شوند.

در ادامه دکتر فرزانه  به شما والدینی که در خانه نوجوان دارید یکسری رهنمود می دهد:

ایشان معتقد هستند که یکی از عمده ترین چالش هایی که والدین با آن مواجه هستند این است که چطور با نوجوانشان راحت صحبت کرده و آنها را از تغییراتی که در پیش رو دارند آگاه کنند؟

توضیح اینکه بدن نوجوان چگونه تغییر می کند، باعث می شود تا آنها هنگام مواجه شدن با این تحولات، تعجب نکنند و همین باعث کاهش استرسشان می شود.

والدین می توانند در مورد تغییرات اجتماعی و سبک زندگی یک نوجوان هم با او صحبت کنند.بحث در مورد عواقب تصمیمات مهمی مثل داشتن رابطه جنسی، امتحان کردن مواد مخدر و … می تواند نوجوان را ترغیب کند که هنگام انتخاب های خود هشیارتر باشد.

والدین باید به دقت به حرفهای فرزندشان گوش دهند .گوش دادن فعال باعث ایجاد صمیمیت و اعتماد شده و این اجازه را به نوجوان می دهد تا آزادانه افکار و احساسات خود را در مورد مسائل خاص بیان کند.

 

روانشناس آنلاین نوجوان

روانشناس آنلاین نوجوان

نوجوانان به خاطر روحیه و شرایط خاصی که در آن قرار دارند ممکن است کمی سرکش باشند و از رفتن پیش مشاور خودداری کنند یا اینکه درگیر درس باشند و نتوانند بصورت حضوری پیش درمانگر بروند.روانشناس آنلاین نوجوان در اینگونه موارد می تواند به مدد شما بیاید و راه را برایتان آسانتر کند.

روانشناس آنلاین نوجوان بصورت تلفنی یا تصویری با فرزند شما ارتباط برقرار می کند و جلسه مشاوره را طوری پیش می برد که او بتواند براحتی حرفها و مسائل خود را با درمانگر مطرح کند.

روانشناس نوجوان خوب در تهران

روانشناس نوجوان خوب در تهران

نوجوانان قشر بسیار مهم و حساس در جامعه ما هستند که نیاز به توجهی درست، اصولی و آموزش در زمینه های خاصی که در این مرحله با آن مواجه می شوند دارند.همانطور که میدانید سطح هورمون ها در سن نوجوانی تغییر می کند و فرزندانمان با تغییرات فیزیکی و روحی روانی روبرو می گردند.اینجاست که بحث آموزش به میان می آید که فقط مختص نوجوانان نیست بلکه بخش عمده آن به والدین برمیگردد.اگر پدر مادرها با دوره نوجوانی و مسائل و دغدغه های بچه ها در این دوره آشنا باشند و اطلاعات درستی را کسب کرده باشند خودشان می توانند نقش یک مشاور و معلم را ایفا کنند اما در برخی موارد حل مسائل نوجوانان از عهده خانواده خارج می شود و والدین بدنبال روانشناس نوجوان خوب در تهران می گردند.بهترین کار هم همین است چراکه یک وقت هایی نیاز به مداخله یک مشاور نوجوان در تهران هست چون بخوبی رفتار، احساسات، انتظارات، خواسته ها و نیاز های نوجوان را می داند و می تواند آنها را بدرستی هدایت کند.

مشاور نوجوان در تهران زیاد هست اما پیدا کردن روانشناسی که واقعا روی نوجوانان زیادی کار کرده باشد و تخصص اصلی اش حل مشکلات این سنین باشد کمی زمانبر است و نیاز به تحقیق دارد.پیشنهاد ما این است که ابتدا خودتان در مورد مشکلات نوجوانتان با روانشناس صحبت کنید و پس از اینکه شناخت کافی بدست آوردید و از نحوه کار مشاور مطمئن شدید برای فرزند خود وقت بگیرید تا بتنهایی و در کمال راحتی و آرامش با روانشناس خود حرف بزند.

روانشناسی

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.