29 فروردین, 1400

روانشناس معروف ایرانی

شما هم این مدلی هستین که وقتی می خواین دنبال یه دکتر خاص، روانشناس، آرایشگر و …. بگردین زودی تو اینترنت میزنید مثلا روانشناس معروف ایرانی یا چمیدونم بهترین روانشناس تهران ؟ چرا بیشترمون دنبال اینیم که بریم سراغ اونهایی که تو حرفه شون معروفن؟

۱۰ تا از بهترین روانشناسان ایرانی و خارجی (کلیک کنید)

درسته انسان ذاتا همیشه دنبال بهترین هاست اما اصلا فلسفه اینکه میگردیم دنبال معروفا رو متوجه نمیشم.قبول دارین خیلی ها ممکنه تو صنف خودشون معروف باشن اما این لزوما به این معنی نیست که در اون زمینه حرفه ایی و کار درست هم هستن! توی این مقاله میخوام در مورد ویژگی های یه روانشناس معروف و خوب حرف بزنم و بگم که از کجا میشه یه روانشناس خوب پیدا کرد؟

پیش از انتخاب روانشناس خود در اینترنت، حتما صفحه سایت روانشناسی را مطالعه فرمایید

روانشناس معروف ایرانی

لیستی از بهترین و معروفترین روانشناسان ایران

با دیدن لیست بزرگترین روانشناس ایران میتوانیم به تنوع و گستردگی روانشناسی پی ببریم. اساتید بزرگی در ایران علم روانشناسی را گسترس دادند و هرکدام در دوره خودشان خدمات زیادی را به بیماران ارائه کردند.در زیر نام چند تن ازبهترین و معروفترین روانشناسان بنام ایرانی را ذکر می کنیم.

 1. دکتر پریرخ دادستان (فوت شده)
 2. دکتر علی اکبر سیاسی (فوت شده)
 3. دکتر فرزانه محمدی(جهت رزرو وقت کلیک کنید)
 4. دکتر محمود منصور
 5. دکتر حیدرعلی هومن
 6. دکتر شکوه نوابی نژاد
 7. دکتر غلامعلی افروز
 8. دکتر باقر ثنایی (فوت شده)
 9. دکتر علی اکبر سیف
 10. دکتر حمزه گنجی

گاهی به جای روانشناس باید از روانکاو کمک بگیرید تا مشکلتون ریشه ای حل بشه برای مطالعه بیشتر به صفحه روانکاوی چیست مراجعه فرمایید

لیستی از روانشناسان معروف جهان

هرپیشرفتی که تاکنون در علم روانشناسی صورت گرفته مدیون اندیشمندان و روانشناسانی است که پایه گذار این علم در دنیا بودند. تاریخ روانشناسی پر ازنوابغی است که هرکدام به نوعی چیزی بر علم روانشناسی افزودند.در میان نام روانشناسان معروف دنیا نام ویلهم وونت بعنوان پدر روانشناسی مدرن به چشم می خورد.وونت آزمایشگاهی را تاسیس کرد که در آن به مطالعه ذهن و رفتار انسان می پرداختند.او روانشناسی را از فلسفه و زیست شناسی گرفت و آنرا به یک حوزه مطالعاتی منحصربه‌فرد تبدیل کرد.البته افراد دیگری مانند هرمان فون هلمهولتز، گوستاو فچنر و ارنست وبر نیز در تحقیقات اولیه روانشناسی علمی حضور داشتند.

در زیر نام روانشناسان معروف جهان آورده شده هرچند این لیست کامل نیست و جای بسیاری از بزرگان این علم در آن خالی است.

 1. سلیگمن
 2. فروید
 3. آلبرت الیس
 4. پرفسور هیز
 5. اسکینر
 6. اروین یالوم
 7. جفری یانگ
 8. گیرنبرگ

نحوه انتخاب روانشناس: یک روانشناس معروف ایرانی یا یک متخصص کاربلد و حرفه ایی؟

ما در دوره ای زندگی میکنیم که بخاطر مواجهه با مسائل مختلف مثل مشکلات ازدواج و رابطه، وضعیت خانوادگی، از دست دادن شغل، مرگ عزیزان، افسردگی، استرس، فرسودگی شغلی، سوء مصرف مواد و …احساس خستگی می کنیم و نیاز به کمک داریم.

ما برای بهبود این دست از چالش ها به راهنمایی های یک روانشناس خوب و کاربلد نیاز داریم که تمام مدارج علمی و تجربی لازم را در آن حوزه دیده و دارای مجوز های رسمی باشد نه صرفا یک روانشناس معروف ایرانی که از طریق شبکه های اجتماعی با گفتن یکسری موضوعات پربازدید و جذاب به شهرت رسیده است.

متاسفانه اکثر افراد پس از اینکه احساس می کنند به یک درمانگر نیاز دارند با پرس و جو از  از دوست و آشنا در نهایت شماره یک دکتر روانشناس معروف را گیر می اورند و تماس می گیرند.بدون اینکه بدانند آیا شخصی که برای درمان انتخاب کرده اند می تواند مشکلشان را حل کند و اصلا صلاحیت های لازم را دارد یا نه.

روانشناسان معروف تهران

خوشبختانه یا متاسفانه امروزه با گسترش تکنولوژی های ارتباطی و آمدن اینستاگرام و … شاید پیوستن به جمع روانشناسان معروف تهران کار چندان سختی نباشد اما چیزی که جای تامل دارد این است که آیا این متخصصان می توانند در این نابسامانی های روحی و روانی که مخصوصا در همین دوره پندمیک ایجاد شده است، کمک رسان حال ما باشند؟

جای خوشحالی است که ما در جای جای تهران روانشناسان معروف و شایسته داریم که می توانند در چنین شرایطی آرامش را به ما هدیه کنند و اینجاست که نقش کلیدی این عزیزان در زندگی همه ی ما خودش را بیشتر نشان می دهد.

خصوصیات یک روانشناس خوب در تهران چیست؟

اگر برای کار روی احساسات و حل مشکلاتی که خارج از کنترل و توان شماست بدنبال یک متخصص آموزش دیده میگردید، این نکات می تواند در انتخاب یک روانشناس خوب در تهران به شما کمک کند.

۱.اشتیاق به یادگیری

تعهد مادام العمر به یادگیری یکی از ویژگی های یک روانشناس شایسته است.از آنجاییکه رویکردهای درمانی هر روز آپدیت می شود و روش های بهتر و جدیدتری برای درمان بیماران پیدا می شود، سمینار های مختلفی در سرتاسر ایران و دنیا برگزار می شود که روانشناسان معروف ایرانی هم در آنجا حضور دارند.

توجه داشته باشید که اگر روانشناس آمادگی و اطلاعات کافی برای درمان را نداشته باشد ممکن است با تشخیص اشتباه و مشاوره نامناسب به مراجع آسیب برساند.

۲.همدلی

روانشناس خوب به تن صدا و زبان بدن بیمار دقت می کنند.به حرفهایشان کامل گوش می دهند و به بیمار کمک میکنند تا احساسات سرکوب شده خودش را بیان کند و شرایط را طوری فراهم می کنند که مراجع بتواند آنچه در دل دارد تخلیه کند.آنها حتی در مواجهه با زندانیان و مجرمان جنسی، واکنش ها و احساسات خود را به خوبی مدیریت می کنند.

۳.توانایی حل مساله

روانشناسان معروف معمولا از روش های جدید و تست شده برای برطرف کردن مشکلات مراجعه کننده استفاده می کنند.آنها با صبر و حوصله با فرد برخورد می کنند و اجازه می دهند هر زمان که دلش می خواهد از مشکلات و دلایل نارضایتی از زندگی خود حرف بزند.سپس بر اساس نوع مسئله و چیزی که بیمار می خواهد بهترین راه برای حل و فصل مشکل در نظر می گیرند.

۴.رعایت حد و مرز

یک روانشناس حرفه ای هیچ گاه اجازه نمی دهد که حد ومرزها شکسته شود و چارچوب اهداف حرفه ای و درمانی را بشدت رعایت می کند.آنها فاصله شخصی را با بیمار حفظ کرده و بر اساس قوانین اخلاقی و حرفه ای هیچ گاه با بیمار روابط عاشقانه برقرار نمی کند.

۵.امانت داری

یک روانشناس معروف و توانا باید این اطمینان را به شخص بدهد که تمام گفته های او با حفظ حریم شخصی همراه است و همه چیز محرمانه بین خودشان خواهد ماند.روانشناس طوری حس اعتماد و اطمینان برای فرد ایجاد می کند که او بدون هیچ ترس و قضاوتی آزادانه اسرار و حرفهای خود را بیان کند.

۶.صبوری

یک روانشناس حرفه ای می داند که بیماران عادت ها و رفتار های ناسازگاری که طولانی مدت انجام می داده اند را نمی توانند یکباره درست کنند.به همین دلیل با صبوری به فرد زمان می دهند تا خودش را پیدا کرده و به مرور با شرایط جدید سازگار شود.تازمانیکه فرد آمادگی لازم برای تغییر را نداشته باشد هیچ کس او را مجبور نخواهد کرد.

در کنار تمام مواردی که بیان کردیم این نکته را هم باید متذکر شویم که احساس شما یک راهنمای خوب برای انتخاب بهترین دکتر روانشناس در تهران است.زیرا در درجه اول مهم این است که شما بتوانید یک ارتباط درست و موثر با درمانگر برقرار کنید.وقتی مشتاق جلسه مشاوره و صحبت با روانشناستان باشید یعنی فرد درستی را پیدا کرده اید.کسی که هنگام حرف زدن با او کاملا راحت هستید و می توانید آزادانه همه چیز را با او در میان بگذارید.فردیکه با آگاهی هایش به شما کمک می کند تا در زندگی و روابط خود پیشرفت کرده و  فرد بهتری بشوید.

متاسفانه بعضی از افراد بخاطر تجربه ناخوشایندی که با مشاورهای قبلی شان داشته اند گمان می کنند که تمام روانشناس ها مثل هم هستند و از مراجعه و پیگیری مشکلاتشان خودداری می کنند در صورتیکه روانشناس خوب در تهران زیاد هست و اگر انتخاب صحیحی داشته باشید نه تنها پشیمان نمی شوید بلکه جلوی آسیب های آینده را هم می گیرید.پس یکبار دیگر با آگاهی قدم بردارید و بدنبال یک روانشناس خوب بگردید.

روانشناس معروف

هنگام انتخاب یک روانشناس معروف و خوب چه سوالاتی مطرح است؟

برای اینکه بتوانید یک روانشناس معروف و در عین حال خوب برای مشکل خودتان پیدا کنید باید قبل، در حین و بعد از جلسه اول مشاوره پاسخ این سوالات را در مورد روانشناس خود پیدا کنید. بعد از اینکه صلاحیت روانشناس مورد تایید قرار گرفت عامل مهمی که باعث می شود یک شخص بخواهد باز هم با همان روانشناس کار کند ، میزان راحتی شخصی او با درمانگر است.پس کسی را انتخاب کنید که با او راحت راحت باشید.

قبل از جلسه مشاوره

 • شما چند سال است که کار روانشناسی انجام می دهید؟ آیا مجوزهای لازم را دارید؟
 • شما چه تجربه ای از کمک به افرادی که دچار اضطراب و افسردگی هستند دارید؟
 • زمینه های تخصصی شما چیست؟مثلا روانشناس خانواده هستید یا کودک؟
 • شما از چه روش های درمانی استفاده می کنید آیا روش که بکار می برید برای مقابله با مشکل من موثر است؟
 • هزینه های مشاوره چقدر است؟(هزینه بر اساس یک جلسه ۴۵ تا ۵۰ دقیقه ای محاسبه می شود)

در طول جلسه مشاوره

 • آیا روانشناس خود را دوست دارید، احساس راحتی با او دارید؟ شما را بخوبی درک می کند؟
 • آیا سوالات کافی از شما می پرسد؟
 • آیا اهداف واضح و روشنی را برای پایان مرحله درمان تعیین کردید؟
 • آیا بازخوردی گرفتید که مطمئن شوید در مسیر درستی قرار دارید؟
 • آیا او برنامه درمانی خاصی برای شما در نظر گرفت؟

بعد از جلسه مشاوره

اگر جواب همه پرسش هایتان را گرفتید و اولین جلسه را با مشاور خود گذراندید حال باید بگویید:

 • الان احساس امیدواری و آسودگی می کنید؟
 • آیا حس می کنید که شما قدرت و اختیار لازم برای تغییر خود و زندگیتان را دارید؟

بهترین روانشناس تهران

بهترین روانشناس تهران کیست؟

بهترین روانشناس تهران از نظر هرکسی متفاوت است.نمیتوانیم بگوییم یک روانشناس چون دوستم را درمان کرده برای من هم خوب است و میتوانم صد درصد با مشاوره با این شخص نتیجه مثبت بگیرم.  اگر بخواهیم خلاصه مقاله را در یک جمله بیان کنیم به شما می گوییم که بهترین دکتر روانشناس تهران را نمی توان صرفا از روی میزان معروفیت، معرفی دیگران و … پیدا کرد.همه چیز به خود شما  و میزان رضایت شما از روانشناس  و اینکه چقدر بتوانید با درمانگر خود ارتباط برقرار کنید، برمی گردد.

پس لازمه پیدا کردن چنین فردی در ابتدا این است که خوب تحقیق کنید، سوابق دکتر را در بیاورید و اگر حس خوبی نسبت به فردی که انتخاب کردید دارید حتما یک جلسه مشاوره بگیرید و ببینید آیا این فرد شاخصه های بهترین روانشناسان تهران را از نظر شما دارد یا خیر؟

روانشناس معروف ایرانی در تهران یا خارج از کشور؟

همانطور که گفتیم یکسری روانشناس معروف ایرانی هستند که در خارج از کشور زندگی و فعالیت می کنند.برخی از این افراد واقعا تخصص های عالی روانشناسی دارند و در دانشگاه های معروف دنیا درس خوانده اند اما بعضی هم نه و فقط در شبکه های ماهواره ای و اینستاگرام و … اسم در کرده اند که به این روانشناسان ، روانشناس زرد گفته می شود.

مهمترین عامل این است که اکثر مراجعه کنندگان بدنبال یک روانشناس معروف در تهران هستند تا بتوانند از نزدیک او را ببیند و تعامل برقرار کنند و مشاوره با روانشناسان خارج از کشور خیلی به دردشان نمی خورد.

از طرف دیگر آنهاییکه در کشورهای دیگر فعالیت می کنند از نزدیک با شرایط و مشکلات جامعه ایران روبرو نیستند و تا حدی رنگ و بوی فرهنگ و اجتماع خارج را گرفته اند. به همین دلیل بهتر است که برای حل مسائل خودتان بدنبال یک روانشناس موفق و معروف در تهران و سایر شهرهای ایران بگردید تا به یک مشاوره تلفنی یا آنلاین با خارج از کشور قانع شوید.

اما گاه پیش می آید که ایرانیانی که به تازگی مهاجرت کرده اند دچار مشکلات مختلف روحی، فرهنگی و … میشوند و بنابر دلایل خاص و مقررات آن کشور ترجیح می دهند که با یک روانشناسی که در تهران هست ارتباط برقرار کنند.خوشبختانه دکتر فرزانه محمدی مدیر و موسس روان آگاه این شرایط را برای کلیه عزیزانی که در کشورهای دیگر زندگی می کنند و نیاز به کمک دارند فراهم کرده و درمان بیماران متعددی را از سایر کشورها بر عهده گرفته است.

 لیست روانشناسان تهران

 لیست روانشناسان تهران

خوشبختانه امروزه دید افراد نسبت به کمک گرفتن از روانشناس بهتر شده و خیلی از اشخاص در تب و تاب حل مشکلات ذهنی، شخصیتی، خانوادگی و … هستند.پیدا کردن دکتر روانشناس خوب گاهی اوقات سخت می شود و مراجعه کردن به افراد بی تجربه باعث شکایت عده ای از مردم شده است.ما در این مقاله بهترین های حوزه روانشناسی را در بالا معرفی کردیم. و در این قسمت می خواهیم لیست روانشناسان تهران را برای شما قرار دهیم.لازم به ذکر است که این یک لیست جامع نخواهد بود و تمامی افرادیکه که اسمشان را ذکر می کنیم بصورت تصادفی انتخاب شده اند.بنابراین حتما قبل از گرفتن وقت مشاوره یک تحقیق و جست و جویی در خصوص این روانشناسان داشته باشید.

دکتر مریم خدابخشی

دکتر آزاده موسوی

دکتر صدیقه ناقل

دکتر سبحان پور نیکدست

دکتر لیلا شکوری

دکتر نرگس باباخانی

دکتر شکوفه عسگری

خانم فرح ناز پرهیزگار

دکتر فاطمه یونسی

 

روانشناسی
13 Comments
 1. من یه کلینیک روانشناسی و مرکز مشاوره رفتم، که اتفاقا مشاوره آنلاین هم دارن، همه روانشناس های خیلی خوب و با سابقه ای بودن با مدرک دکترای روانشناسی با حوزه های تخصصی متفاوت مثل سکستراپیست، مشاوره خانواده، مشاوره کودک و نوجوان، حتی مشاوره سالمندان، من که برای مشاوره طلاق رفته بودم و واقعا زندگیمو نجات دادن

 2. میشه اسم مرکز و دکتری که رفتین رو لطف کنید من خسته شدم از بس سرچ کردم و همش با تبلیغات مواجه شدم

  • توی چه زمینه ای نیاز به مشاور دارید؟
   خانواده ، ازدواج ، طلاق ، رابطه، افسردگی یا کودک نوجوان ؟

 3. من خودم با خانم محمدی مشاوره داشتم ، عاااالیه. مخصوصا توی روانشناسی قبل از ازدواج

 4. اگه کسی مشکل منو حل کنه پولش مهم نیست یه آدم باشه لیستننینگ قوی داشته باشه سعی در استفاده در تلقین نکنه چون من بی نهایت با هوشم حالا اگه کسی هست بسم الله اگه اینکاره این و همش حرف نبیست من مهندس نانو روباتم از آلمان نانو روباتهای پزشکی از این چیزایی که تو فیلمای علمی تخیلی میبینید اینارو گفتم بدونید با چه شخصیتی طرفین حالا به قول بچه ها بسم اللله اگه حریف مایی…

  • بله عزیزم ما مطلع هستیم که شما چقدر باهوش هستید فقط از چه لحاظ منظورتون از لحاظ کشف کردن اشخاص خل؟
   چون شما حداقل 3 تا غلط املایی داشتید و اون بسم الله است نه بسم اللله
   شما از پشت کوه اومدید؟ البته که من چون خیلی فیلم اژدها وارد میشود نمیبینم واس همینه نمتونم ژان والژان بازی های شما را درک کنم
   البته فکر کنم شما دسمال کاغذی نانو اختراع کردید چون ادمی که خیلی موفق باشه قطعا هیچ وقت از موفقیت خودش توضیح نمیده و نمیاد توی قسمت روان شناس ها دنبال کیس مورد نظر خودش بگرده
   😂🤣 موفق باشد

  • شما حالت خوبه؟مگه میدون جنگه ظاهرا شما بااندک اگاهی مدعی خیلی چیزها هستی خنده دار

  • با درود
   ببخشید اما لازمه که بگم، من دانشجوی دکتری روانشناسی هستم. یسری سوال دارم: منظور شما از لیستنینگ چیه؟ چرا مدرک تحصیلی و هوش خودتون رو به رخ کشیدید؟ آیا شما دنبال روانشناسی هستید که شکستش بدید؟چون واژه حریف یکی از مفاهیمش مبارزه هست. حالا موارد دیگه ای رو خدمتتون اعلام کنم: ظاهرا شما به خودتون زیاد توجه میکنین، همچنین کمال طلب هستید، بدبین هم هستید که علتش یا اطلاعات کم در مورد درمانهای روانشناسیه و یا سابقه برخورد با روانشناس نماها علتش هست. اول از همه با خودتون صادق باشید، دنبال حل مشکلتون هستید یا چون اسم روانشناس کمی جذاب بنظر میرسه دنبال نشون دادن قدرتتون هستید. نکته ی مهمتر اینه که معمولا افراد تحصیلکرده حل مساله بلدن، اینکه مشکل شما از کدوم دست مشکلات هست هم مهمه، احتمالا میدونید در حل مساله باید توجه کرد که مشکلات دو دسته اند: قابل حل و غیرقابل حل شدن. غیرقابل حل شدنها فقط پذیرش میطلبه که باز هم درمانگر روانشناس شما رو به اون سمت سوق میده. حالا اگر مشکل شما غیرقابل حله و به تنهایی قدرت کنار اومدن با مساله رو دارد نیاز نیست خودتون رو معرفی کنین، خودتون باهاش کنار بیاین.

  • روانشناس نیستم ولی به نظرم شما اختلال شخصیت نمایشی داری.

 5. سلام. متاسفانه آقایان دکتر محمود منصور و دکتر حیدرعلی هومن هم فوت کرده اند. لطفا صفحه را آپدیت کنید.

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.