6 تیر, 1400

مشاور سکس تراپی

در حال حاضر عده ی زیادی از زوج ها با مشکلات مختلف جنسی و عدم رضایت از زندگی زناشویی خود مواجه هستند.مشاور سکس تراپی به این افراد کمک می کند تا با برداشتن موانع مشکل ساز ، رابطه جنسی سالم و لذت بخشی را تجربه کنند.

برای گرفتن مشاوره در امور جنسی به صفحه سکس تراپی مراجعه فرمایید

سکس تراپیست ها درمانگرانی هستند که علاوه بر شیوه های مشاوره رایج با آگاهی از آموزش های ویژه روابط جنسی، رویکردی هدفدارتر را برای درمان مسائل و اختلالات جنسی ارائه می دهند که به افراد آموزش می دهد درباره احساسات جنسی خود آزادانه صحبت کنند.
مشاوره سکس

مشاور سکس تراپی کیست و چه هدفی دارد؟

مشاور سکس تراپی کسی است که به زوجین کمک می کند تا بتوانند ماهیت و منشاء مشکلات جنسی خود را درک کرده و خواسته ها و نیازهای جنسی خود را براحتی بیان کنند. در روانشناسی سکس یاد می گیرید که چطور بدون هیچگونه فشار و اجباری، لذت و صمیمیت ارتباط جنسی را با شریکتان افزایش دهید.

جهت شناخت استایل مورد علاقه تان در رابطه جنسی به صفحه روانشناسی زناشویی مراجعه فرمایید

مشاوره سکس چیست؟

 مشاور سکس تراپی چه می کند؟

در روانشناسی سکس، مشاور سکس تراپی به شما و همسرتان کمک می کند تا مشکل را ارزیابی کرده و عوامل ، افکار و رفتارهایی را که ممکن است در آن نقش داشته باشند پیدا کنید.مثلا اگر شما علاقه زیادی به برقراری رابطه جنسی ندارید سکس تراپیست راهکاری به شما می دهد که کمتر تحت فشار قرار گرفته و بیشتر پذیرای رابطه جنسی شوید.

در مشاور سکس میزان برقراری رابطه بین زوجین در هفته بررسی می شود.ممکن است درمانگر از شما سوال کند که چقدر با همسرتان وقت می گذرانید، چقدر از همدیگر لذت می برید.اگر سکس تراپ متوجه شود که شما و همسرتان زیاد با هم تنها نیستید ، شما را به سمتی هدایت می کند که رابطه خود را در اولویت بگذارید و بیشتر روی آن متمرکز شوید.

چنانچه مشکل ارگاسم داشته باشید، درمانگر از شما می پرسد که آیا تا به حال توانسته اید به اوج لذت جنسی برسید یا خیر؟ اگر این تجربه را نداشته اید درمانگر احتمال سوء استفاده های جنسی در گذشته یا نگرشهای منفی در مورد رابطه جنسی یا …را کشف خواهد کرد.

بعد از ارزیابی اولیه ی سکس تراپیست از رابطه شما و مشکلاتی که بیان کردید ، یکسری تمرین به هردوی شما داده می شود. این تمرین های رفتاری با هدف افزایش اعتماد و آگاهی جنسی بمنظور تقویت صمیمیت جسمی انجام می شود. همچنین درمانگر از شما می خواهد که در جلسات بعدی در مورد احساساتی که بعد از تمرینات داشته اید صحبت کنید.

مانند سایر روشهای درمانی، روانشناسی سکس زمانی مفیدتر است که طرفین صادقانه نگرانی های خودشان را مطرح کرده و برای حل آنها با همدیگر تلاش کنند.

روانشناس سکس نه تنها برای درمان انواع اختلالات جنسی مناسب است بلکه برای یادگیری نحوه برقراری رابطه صمیمانه بعد از خیانت، صمیمیت بعد از بچه دار شدن ،اختلاف زن و شوهر در انگیزه های جنسی و … هم مفید است.

بطور کلی سکس درمانی از طرق زیر به روابط بین زن و شوهر کمک می کند:

بهبود و تقویت ارتباط عاطفی و جنسی
تقویت حس و تمایلات جنسی از طریق تمرینات جنسی متعدد
پیدا کردن فانتزی های جنسی

سکس مشاوره

روانشناسی سکس و زندگی جنسی سالم

حفظ و نگهداری از یک زندگی جنسی خوب به تلاش و صرف وقت کافی نیاز دارد. در سکس تراپی یاد می گیرید که چطور یک زندگی جنسی سالم داشته باشید.شما می توانید با رعایت یکسری نکات سالهای سال در کنار شریک زندگیتان روابط جنسی سالم و لذت بخشی داشته باشید.در ادامه این نکات را بیان می کنیم:

برقراری ارتباط

ارتباط صمیمی کلید زندگی شاد و رابطه جنسی سالم و لذت بخش است، بنابراین سعی کنید بیشتر با یکدیگر صحبت کنید.با همسرتان چت کنید، در خلوت حرف بزنید با هم به کافی شاپ و رستوران بروید و به یکدیگر نزدیک شوید.

افکار و احساسات درونی خود را مرتباً و براحتی با یکدیگر در میان بگذارید. رابطه صمیمی می تواند تاثیر بسزایی در یک زندگی جنسی موفق و رضایت بخش داشته باشد.

خواسته ها و انتظارات خود را صراحتا بیان کنید

در روانشناس سکس به شما یاد می دهد که خواسته های جنسی خود را صادقانه با شریک تان در میان بگذارید. این به معنای آن نیست که می خواهید از همسرتان انتقاد کنید بلکه شما فقط آنچه را در اتاق خواب می خواهید و بهتان حس خوبی می دهد را درخواست می کنید.

بیاد داشته باشید که انتظاراتی که توسط شما و شریک جنسی تان برآورده نشود می تواند به زندگی تان آسیب برساند. پس درباره انتظارات خود و نحوه عشق ورزی با یکدیگر صحبت کنید.

آموزش نحوه سکس با روانشناس

برنامه بچینید

وقتی سرتان شلوغ است، مهمان دارید و …برای سکس خود برنامه بچینید. ممکن است بعضی از افراد، برنامه ریزی در خصوص سکس را نادرست بدانند ، اما همه چیز به نوع نگاه شما بستگی دارد.

اگر شب میخواهید رابطه جنسی داششته باشید از صبح مقدمات انرا بچینید.در طی روز با فرستادن یادداشت ، پیامک ، تماس های تلفنی ، یا در آغوش کشیدن یا سایر حرکات معاشقه آمیز قرار جنسی خود در شب را هیجان انگیز کنید.

خودتان شروع کننده باشید

انتظار نداشته باشید همیشه همسرتان مسئولیت رابطه عاشقانه را در ازدواج بر عهده بگیرد. هر دوی شما باید برای داشتن یک رابطه صمیمی و موفق تلاش کنید. در ادامه چند ایده را برای شروع رابطه جنسی بیان میکنیم:

  • محبت و عشق خود را نشان دهید. احساس دوست داشته شدن مخصوصا برای زنان باعث افزایش میل به رابطه جنسی در آنها می شود.
  • عجله نکنید و برای عشق بازی وقت بگذارید. آغوش طولانی ، بوسه ، ماساژ دست و پا می تواند به شما کمک کند تا صمیمیت بیشتری قبل از سکس برقرار کنید.
  • شبهایی که می خواهید سکس داشته باشید را با هم برنامه ریزی کنید و برای امتحان چیزهای جدید گارد نگیرید.

از خودتان مراقبت کنید

یک زندگی جنسی سالم با سلامت روحی و جسمی شما رابطه مستقیم دارد.

اگر به طور منظم ورزش کنید و رژیم غذایی خوبی داشته باشید ، انرژی بیشتری برای انجام هر فعالیتی خواهید داشت. داشتن یک برنامه تناسب اندام ، می تواند عزت نفس شما را نیز بهبود ببخشد.

مشاوره سکس و رابطه طولانی

چیزهایی که شریک زندگیتان دوست دارد را یاد بگیرید

همه ما زبان عشق متفاوتی داریم و درک این تفاوت ها می تواند منجر به حفظ صمیمیت بین زوجین در ازدواج شود.

درک انتظارات ، خواسته ها ، چیزهایی که همسرتان دوست دارد یا ندارد نه تنها برای رابطه جنسی بلکه برای کل زندگی و نشان دادن حس قدردانی شما از همسرتان خیلی مهم است.

مقایسه نکنید

مقایسه زندگی جنسی یا شریک جنسی تان با زندگی یا شخص دیگر کار بسیار غلطی است و نه تنها سودی ندارد بلکه شما را از یکدیگر دورتر می کند.هیچ قاعده و قانونی برای بهترین عملکرد در سکس وجود ندارد.هیچگاه زندگی جنسی خود را با چیزهایی که در فیلم یا تلویزیون می بینید مقایسه نکنید.

 

مشاور سکس

چه زمانی از مشاور سکس کمک بخواهیم؟

اگر هرکدام از مشکلات زیر را دارید می توانید از مشاور سکس کمک بگیرید:

هنگام رابطه جنسی درد یا مشکل جسمی را تحمل می کنید

اگر به پزشک مراجعه کردید و هیچ مشکل جسمی مثل التهاب دهانه رحم و … نداشتید و از همه نظر سالم بودید وقت آن است که در مورد مساله تان با یک مشاور سکس صحبت کنید.

آسیب های جنسی گذشته را مرور می کنید

اگر فکر میکنید که نمی توانید بعد از آزار و آسیب جنسی دوباره از رابطه لذت ببرید باید بگوییم اشتباه می کنید.مشاور سکس به شما کمک می کند تا دوباره طعم و لذت یک رابطه جنسی سالم را بچشید.

هویت و گرایشات جنسی نامعلوم

اگر در مورد هویت جنسی یا گرایشهای خود سوال دارید و نمی توانید بتنهایی پاسخی برای آنها پیدا کنید حتما از یک درمانگر سکس راهنمایی بخواهید.

از بیان هرموضوعی در خصوص سکس شرم دارید

خیلی ها از بیان هویت جنسی شان، تجاوز در گذشته و یا حتی برقراری رابطه جنسی با همسرشان شرم و ترس دارند.ممکن است این احساسات بی پایه و بی دلیل باشد.اگر از هرکدام از این موارد یا مسائل دیگری شرم دارید و دلتان می خواهد یک رابطه جنسی درست را تجربه کنید مشاور سکس حتما میتواند شما را یاری کند.

میل جنسی شما و همسرتان ناهمانگ است

یعنی یکی از دو طرف میل جنسی شدیدی دارد و همیشه خواهان سکس است اما دیگری میل جنسی اش پایین است.

از نوع سکس خسته شده اید

خیلی از زوجین می گویند که حوصله سکس را ندارند و از مدل سکس ناراضی هستند

تمایل دارید با فرد دیگری سکس کنید

برخی از زوجین به سمت تغییر شریک جنسی یا چند همسری گرایش پیدا می کنند که با کمک مشاور سکس این مساله حل می شود

 

سکس تراپی, مشاوره آنلاین
One Comment
  1. سلام من 19 سالمه باکره هستم چند ماهه نامزد کردم با نامزدم رابطه جنسی بدون دخول داشتم چند بار ولی تا حالا ارضاع نشدم خیلی هم دوسش دارم و تحریکم میکنه ولی ارضاع نمیشم و نمیدونم باید چیکار کنم

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.